Slovenská politická situácia

14. března 2018 18:07
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 23. března 2018 21:20

slniecko v Brně bylo, určitě menší počet lidí než minule, ale i tak nás bylo dost a patrně to bylo na delší dobu naposled, bohužel. Co Blava?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. března 2018 07:12

Krehutka Ja som bola, ľudí bolo o trochu menej. Na ďalší týždeň kvôli sviatkom nič tak uvidíme. Čo sa týka organizátorov v BA tak to nebol najlepší krok podľa mňa. 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 24. března 2018 09:43

Nebola som, chytila ma nejaká behavka, tak sa držím doma na dosah od toalety.

Manžel bol, odhady hovoria okolo 25tisíc, čo je na to, že to bol vlastne zrušený pochod pekne veľa.

Ako ja tých organizátorov chápem vysvetlili to dobre a zrozumiteľne. Požiadavky, ktoré kládli a ktorým zo začiatku ani pomaly nikto neveril, že sa podaria boli splnené, aj keď teda spôsobom ako vidíme, prezident išiel tiež na hranu toho, čo mohol a opozícii to dal tiež pekne vyžrať (a mal totálnu pravdu....šlo o 4!!!! mandáty!!!) a keby po splnení požiadaviek organizovali pochody na ďalšie požiadavky, o chvíľu ich prestane brať ktokoľvek vážne, pretože by nebolo jasné, čím to skončí. Akože splníme toto, tak vytiahnu z rukáva ďalšie a dookola.

No a že verejnosti to už nestačí, to je druhá vec a to ukázali včera. A to je už podľa mňa silný apel aj na opozíciu, že ani ona nie je schopná politicky zastupovať svojich voličov. Veď - úprimne - čo bola ich aktivita doteraz?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. března 2018 09:50

slniecko Na jednu stranu súhlasím ale na druhej strane je podľa mňa tiež nešťastné to oznámiť deň vopred, takisto že to nekonzultovali s regiónmi. Včera sa k tomu vyjadrovala regionálna organizátorka že sa o tom dozvedeli 15 minút pred ako hotovú vec a že na nich apelovali aby tiež pochod zrušili. Takisto si pamätám že minulý týždeň tam požiadavka predčasných volieb bola, ono tie požiadavky sa dosť odvíjali od aktuálnej politickej situácie, každý týždeň sa to menilo, aj petícií bolo viacero. Rozhodnutie chápem ale chcelo to fakt trochu lepšie vykomunikovať. 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 24. března 2018 18:20

paktofonika to bez debaty.

Na druhú stranu, sú to deti, ktoré sa to len učia.

Na tretiu stranu, je to hanba ako pes, že to musia robiť deti.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 24. března 2018 22:13

Teď jsem se dočetla, že nový italský premiér se jmenuje Roberto Fico . Někdo tam nahoře má fakt smysl pro humor.

https://zpravy.idnes.cz/roberto-fico-slovenslo-itale-djg-/zahranicni.aspx?c=A180324_154921_zahranicni_aha

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 25. března 2018 00:44

Krehutka jj, a my sme vymenili Fica (taliansky figa - fík) za Pellegriniho...náhoda? Nemyslím !

Ale už aspoň je jasné, kde sa zatiaľ podel.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 27. března 2018 07:13

No a sme tam kde sme boli....

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 29. března 2018 02:23

paktofonika ok, tak po veľkej noci pokračujeme...

Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 29. března 2018 15:20

slniecko teraz som chora, ale buduci piatok sa mi velmi hodi 

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 04. května 2018 22:47

Dnes som bola znovu na mojom “X” -tom pochode a je mi zle. Toto nema obdobu! Zhanam podpisy za predcasne volby, aj ked nie som si ista vysledkom..., ale nieco robit musim. Aspon pre dobry pocit... Neviem, ci si Cesi uvedomuju, aku hrozbou je pre nich Babis..., ale aspon my Slovaci by sme sa mali postavit za PRAVNY stat.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 05. května 2018 11:24

Micuska 

hej, aj ja mám doma hárok...včera som bola tak unavená, že som skoro zaspávala za počítačom, ale šla som a až večer som zistila, že som si od únavy dala rifle naruby...nechápem, ako sa mi to podarilo....musela som vyzerať ako prvotriedny cvok. Ale bála som sa, že po takom čase bude oveľa menej ľudí, takže sa celkom teším, že to nebolo vôbec márne. Jediné, čo ľutujem, že tie traktory nedorazili až do BA, by som ich rada videla najlepšie pred úradom vlády, aj keď tam by asi sa nemali ako dostať, ale aspoň v centre mesta .

Myslím, že mnoho Čechov vidí, že čo je Babiš zač, ale asi im chýba nejaký konkrétny impulz....môžeme len dúfať, že tým impulzom nebude musieť byť niečia smrť.

A vieš, čo mi včera zišlo na um? Že to večné rýpanie a dávanie dole "bratislavskej kaviarne", ktoré som vnímala čiastočne ako folklór a čiastočne ako snahu udržať sa v regiónoch systémom "nič tým bratislavčanom neverte, nevedia, čo je reálny život", nebola len pomôcka k volbám, ale že to významne pomohlo k tým svinstvám, čo robili farmárom, lebo tí to naozaj riešili na regionálnej úrovni, ale na bratislavských novinárov ich vôbec nenapadlo sa obrátiť. V podstate až keď tam dorazil Andrej Bán skúsiť sa pozrieť na tých Talianov, o ktorých písal Ján Kuciak (a čo tu bol tiež šok), tak zistil, že Taliani nie sú zďaleka jediný problém.

Z čoho vyplýva, že je strašne dôležité držať spolu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 07. května 2018 08:15

Micuska slniecko 

A co máme s tím Babišem dělat?! Demonstrace nepomáhaj, ostatní strany jsou paralyzovaný jak králík před kobrou, Zeman ho drží zuby nehty... ANO ho nepustí za žádnou cenu... tak sorry jako, to by mu musel leda někdo uříznout palici!

Offline razorblade
Avatar
8177 příspěvků moje polička 07. května 2018 09:15

slniecko eeee... cast nas Cechu vi, co je Babis zac, a nejradsi by ho vratila k vam :D ale bohuzel tretina opravnenycch volicu mu furt veri a furt v nem vidi spasitele (podle vcera zverejnenych pruzkumu mu preference zade stouply nad 30 procent). Jeho Pr tym odvadi dobrou praci, vedi jak zacilit na urcitou skupinu obyvatelstva a vychazi jim to...

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 07. května 2018 12:13

razorblade To tedy nevím, koho se ptají Vždyť po těch TV dokumentech o jeho zemědělských aktivitách a rozhovorech s lidmi, které podvedl a obral, to vypadalo, že spousta inteligence "prohlédla a na ty jeho upřímný ksichty už neskočí

Offline razorblade
Avatar
8177 příspěvků moje polička 07. května 2018 12:17

Korsičanka ja co jsem mela moznost videt jeho volice, taxe mi ani nezdalo, ze by nejak cilil na inteligenci :D spis jsem videla samy zivotem unaveny a nasrany seniory, ktery k nemu presli od kscm nebo kscm light

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 07. května 2018 12:20

razorblade Jo? Tak lidi kolem mě - školství, podnikatelská sféra a mladí "do něj"ve volbách šli a teď si rvou vlasy.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 07. května 2018 12:29

barbucha neviem, fakt...u nás boli tiež protikorupčné demonštrácie predtým a nič. Máme výhodu rozumného prezidenta, ale zas so strašne malými právomocami. Tá vražda niečo v ľuďoch zlomila. Ale veľmi rada by som bola, aby u Vás kvôli tomu k žiadnej nemuselo prísť, tak som to myslela .

Ako úprimne, moja dcéra tiež s nostalgickou iskrou v oku spomína na časy defenestrácií, keď vidí, s akou aroganciou sa k tomu celému stavia vládnúca garnitúra ...a ja jej to nemám za zlé (ako to si samozrejme vysvetľujeme, prečo to musí ísť inak, ale chápeš, ako to myslím).

razorblade ja si z času na čas pozriem aj noviny, cez ktoré ide provládna propaganda (hádaj, kto ich vlastní?) a žasnem. A áno, napriek tomu, že u nás smeru padli preferencie z okolo 30 na 20%, čo je obrovský prepad, tak si vezmi, že je stále 1/5 voličov za nimi.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 07. května 2018 16:17
Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 07. května 2018 16:45

slniecko Běží mi z toho mráz po zádech.