Vlasy a barvy, přelivy, barvicí šampony a tužidla a...

17. února 2015 17:26
Offline Barbarella
Avatar
207 příspěvků moje polička 20. února 2015 15:52
Reakce na slniecko:

Já na to už kolikrát koukala, ale když mi je ten Lush takovej poměrně nesympatický, strašně to voní

a ty divný konzistence...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 20. února 2015 15:55
Reakce na Barbarella:

tak ale toto celkom funguje...

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 20. února 2015 17:28

Já jsem si naposledy u kadeřnice taky nechala ustřihnout ofinu a lituju toho. Určitě to změní celkový dojem, změní výraz v tváři, ale pro mě je to dost nepraktické, hlavně teď přes zimu, když se nosí čepice. Taky ráno je to časově náročné na úpravu, pak jdu, zafouká vítr, furt jsem to honila na původní místo . Takže teď to uhlazuju ke straně, případně připnu sponečkou a jsem spokojená. Měla jsem vlasy sestříhané, teď se chci dostat na stejnou délku všech vlasů, takže mi to kadeřnice jen zarovnává do roviny, takže dojmem to působí, že mám ve předu lehce delší vlasy a jsem spokojená. Teď mi dosahují na ramena. Jen mě teda trápí ty vysušené konečky, ale zrovna dneska se chystám dát zábal s kokosovým olejem, nejspíš přes noc, budu spát na ručníku.

Já jsem teda zrovna ta "každá druhá", co má na hlavě tmavě červenou , ale cítím se v ní moc dobře. Už kolikrát jsem chtěla jít do své přirozené hnědé, ale chytala mi tmavě, je to i o té kadeřnici, jasně. Pak mi manžel řekl, že ne, že s tou červenou jsem šmrncovní. Ale moc se mi líbí ta barva na první stránce, první od spodu, co vkládala Miru - taková do fialova. To bych mohla zkusit.

A dredy mě taky docela odpuzují, úplně ze stejného důvodu jak psala Miru - ty brebery v posteli. Není to účes pro ženu/dámu.

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 20. února 2015 19:37

Díky všem za rady... 

K dredům - pro mě osobně jsou víc než jen druh úpravy vlasů, mám k tomu i nějaké osobní důvody, které tady rozpitvávat asi nemá smysl.  Chápu, že každý má na to jiný názor. Jsem si jistá, že dredy špnavé nemám, myju si vlasy stejně často jako dřív. V hlíně, zemi a mezi breberkami hlavou vskutku neryju - a ostatně, třebas vši může chytit člověk jak s dredy, tak s volnými vlasy. 

Červenou nechám být, teď budu hodně vymývat ten aktuální špatně vyšlý pokus a půjdu do nějaké pěkné rezavé, která byla vlastně cílem i u tohoto barvení, jen to prostě nevyšlo.  Jen mi ta červená přišla aktuálně na mysl, jako dobrý nápad. 

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 20. února 2015 20:32
Reakce na Lalaith:

Nebylo to určitě myšleno zle, každý si samozřejmě může nosit, co je mu libo a v čem se dobře cítí

Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 20. února 2015 20:49
Reakce na slniecko:

 ...preto ten objem! Buď rada, že Ťa moje vlasy nevcucli, keď si sedela vedľa mňa.

...pozriem tú pomádu a ďakujem!!

p.s.: našla som nakoniec kaderníčku s dobrými referenciami, termín mám 3.3. potom pripojím aj foto.

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 20. února 2015 22:35
Reakce na vanilka:

Jo, já to ani nijak zle nebrala.  Chtěla jsem jen říct, že dredy prostě mohou být čisté a bez breberek, toť vše.  

Ale chápu samozřejmě antipatie některých lidí k dredům, je to asi spíš o pocitu. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 20. února 2015 23:19
Reakce na opoponax:

 ...preto ten objem! Buď rada, že Ťa moje vlasy nevcucli, keď si sedela vedľa mňa.

...pozriem tú pomádu a ďakujem!!

p.s.: našla som nakoniec kaderníčku s dobrými referenciami, termín mám 3.3. potom pripojím aj foto.

ts, moje by ma ubránili

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 22. února 2015 16:32
Reakce na opoponax:

Dcera má velmi podobné vlasy, měla je i stejně dlouhé. O Vánocích je chtěla ustříhnout, tak jsem jí je zkrátila asi o 15 cm. Má je trochu vysušené, ale po každém oleji nebo péči se jí zmastí a dokonce jí to nejde ani z vlasů vymýt. Nechápu to. Každý jí je obdivuje, ale nedá s tímhle typem vlasů se nedá nic moc dělat, což asi dobře víš  . Prostě si žijí svým životem.

Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 22. února 2015 19:06
Reakce na Mirka:

Ďakujem..je to tak!

(dnes som im dala zábal z vajíčok a olivového oleja...veselo si poletujú aj naďalej, a to ich mám ešte z polovice mokré! Ale o 2 týždne sa na ne "kukne" kaderníčka! Som zvedavá :-) )

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 22. února 2015 19:59
Reakce na opoponax:

...no, tak to je, myslím, jedna z nejpitomnějších kombinací.

Vejce se vlivem teplé vody zdrcne - jde pak blbě z vlasů.

A olivový olej se pak z vlasů vymývá na několikrát...

Vlasy ztěžknou, ale že by byly pěkné.?

Ani ne.

Tady fakt je lepší ta kvalitní(ve smyslu - nutno zkusit, co bude vyhovovat) chemie.

Věřím, že kadeřnice poradí

dusty
Avatar
22. února 2015 20:06
Reakce na Miru:

Ee - zmiešava sa len žĺtok s olejom, vznikne majonéza a pred umytím to treba riadne opláchnuť vlažnou vodou, až potom šampónovať - v tom je ten vtip. Žĺtok má odísť a olej zostať, spolu so šampónom potom vytvorí silnú hydratačnú zmes. Toto ma nútila dávať si na vlasy mama, keď som mala 16-17 rokov a rozhodla sa, že budem platinová. Nakoniec to bláznivé obdobie vlasy prežili pružné a lesklé, ale bola som rada, keď mi to konečne všetko odrástlo, lebo boli mŕtve.

Alternatívou je dať do misky na miešanie šampónu pár kvapiek oleja - efekt je podobný, ale nie taký silný.

Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 22. února 2015 20:13
Reakce na Miru:

A vieš že som mala pred očami desivý obraz toho, že by mi tam vznikla praženica? 

Robila som tak, ako píše dusty, ale na kaderníčku som aj ja zvedavá...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 22. února 2015 21:13
Reakce na dusty:

...tak jo, no...

Jo, a máš pravdu v tom, že dají se udělat platinové vlasy, ale pokud nejsou silné, zdravé, a jsou původně spíš tmavší než blond, tak jsou pak - navzdory/dík všem vylepš. procedurám - mrtvé.

A to mi vždycky vadilo - ty mrtvé vlasy. Byt jsem je měla opečovávané a nevypadaly zničeně vůbec.

Ale ten můj pocit...

Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 06. března 2015 14:16

Len informujem o návšteve kaderníčky. (klasický príbeh- dala som si len skrátiť konce, keďže mi poradiť nevedela), takže hľadám a skúšam ďalej prípravky na vlasy. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 07. března 2015 18:47
Reakce na opoponax:

a neskúšala si U-strih?

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 07. března 2015 21:51

Nosíte některá hnědo-měděný přeliv? No, více měděný než hnědý, můžete, prosím, doporučit přípravek z profi řad?

Offline Michinka
Avatar
195 příspěvků moje polička 30. dubna 2015 22:30

Prosím,jak používáte kokosový olej na vlasy?

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 01. května 2015 08:09
Reakce na Michinka:

Používám kokosový olej od Saloosu, naberu do dlaní (hned taje) a vtírám ho do vlasů, hlavně teda do konečků, ke kořínkům nedávám. Takto umaštěné vlasy sepnu  a nechám třeba 2 hodiny působit, potom vlasy klasicky umyju šamponem.

Offline Michinka
Avatar
195 příspěvků moje polička 01. května 2015 10:43
Reakce na vanilka:

Aha, takže před umytim, děkuju.