databáze 146041 vůní od 9646 značek a 1833 parfumérů

Philtre Ceylan Atelier Cologne

Philtre Ceylan
značka: Atelier Cologne
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2016
určení: unisex
hlava: kalábrijský bergamot, indická máta peprná, guatemalský kardamom
srdce: cejlonský černý čaj, zelený čaj ze Srí Lanky, čínský kosatec
základ: římský kmín z Indie, indický papyrus, paraguajské guajakové dřevo

Collection Orient

Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
slniecko (18.10.2019 )

Nádherná čajová vôňa. Akoby niekto dokázal do flakónu premiestniť nielen arómu kvalitného čaju, tak sypaného, ako aj už pripraveného, ale aj jeho žiarivú farbu, chuť, teplo a pokojnú radosť a pohodu pri jeho pití. Ako najviac cítim čierny čaj s bergamotom a trochou kardamómu, ale to by bolo brutálne zjednodušenie. Proste je tam všetko, od príjemného večera, cez pohodovú náladu, príjemný pocit domova až po teplo, ktoré sa v človeku postupne rozlieva pri jeho pití.

Avatar
ModestMourek (21.3.2019 )

Úžasná vůně. Svěží bergamot zjemněný mátou se prolíná s tím nejkrásnějším zeleným čajem, jaký jsem v parfému kdy cítil. Po chvíli se přidává prašný černý čaj okořeněný nasládlým římským kmínem a postupně nabývá vrchu. Závěr patří sametovému dřevu. Při 20 °C výdrž přesahuje 3 hodiny.

Avatar
daniela (26.1.2018 )

Od začátku do konce vůně čaje Earl Grey. Ze začátku intenzivní, jako by člověk strčil nos do plechové krabičky s čajovými lístky. Po slibném začátku vůně pokračuje dál, je tu navíc zelený čaj a po chvíli se rozvoní kmín, mírně zapocený (vzpomněla jsem si na pověstný Kingdom), naštěstí jen mírně, vůni to nijak nezošklivuje. Pak kmín odezní a je tu čaj s dřevitými podtóny (kdy jsem si nemohla nevzpomenout na Eau Parfumée au Thé Vert Extreme, ale tady není dřevo tak uzené) a s kořením, cítím svěží závan černého pepře. V této podobě "černý čaj+bergamot+dřevo+černý pepř" vůni vnímám celkem dlouho, pak se vůně začne postupně ztrácet. Naštěstí ani po rozvonění nesklouzává do umělých tónů, které většinou cítím v jiných čajovkách.

Je to nejhezčí čajová vůně, co znám. Svým vyzněním mi připomněla Blu Mediterraneo Fico di Amalfi, díky tomu si ji dovedu představit jako zajímavé osvěžovadlo v horkém létě. Ale nejen to - díky čaji Earl Grey je lahodná i v zimě, dovedu si ji představit doslova v každém ročním období.

Avatar
wendulka (04.4.2016 )

Má vyprávět o lásce a jejím hledání. No a když jde o inspiraci asijským orientem, tajemným nápojem lásky, nemůže to být nic jiného než čaj. Tohle už je, dá se říct, na rozdíl od svých dvou předchůdkyň klasická kolínská. Skládá se z ledového zeleného čaje, kořeněného kardamomem a chladivou mátou a nastrouhanou bergamotovou kůrou a z černého čaje. Zelený čaj společně s kořením po rozvonění zmizí, za to černý, v němž plave několik okvětních lístků kosatce a který byl zpočátku rovněž vlažný, je postupně zlehka zahříván překvapivě příjemně živočišným kmínem. V základu už jen vůni doplní měkká dřevitost papyru se zelenými podtóny. Vůně je to znovu povedená, leč její slabinou je pouhá dvouhodinová výdrž.

Avatar
blackviolet (31.3.2016 )

Zelený čaj s kardamomem, cejlonský černý čaj, bergamotový Earl Grey, tohle všechno se tady dá najít. Čajová vůně par excellence, nic podobného neznám. Další šálek je okořeněný římským kmínem a to se mi taky moc líbí, římský kmín používám v kuchyni hodně často, voní to jako ten čerstvě rozdrcený v hmoždíři. Poslední šálek, který si naservírujeme, bude opět cejlonský čaj, tentokrát se z něho bude ještě kouřit a bude ovoněný kosatcem a naservírovaný na podšálku z guajakového dřeva.