Korejská kosmetika...

02. října 2019 17:36
Offline prďola
Avatar
3734 příspěvků moje polička 01. dubna 2024 21:54

janis Tak zkusím dát dohromy seznam vhodných složek

V naprosté většině krémů se projasnění pleti dosahuje použitím  různých exfoliačních složek, což bych pro tenkou pokožku očního okolí fakt nedoporučovala. Takže projasnění by bylo dobré dosáhnout složkami, které se postarají o lepší prokrvení pokožky, nejlépe společně s hydratací... takže: vit. B3 (niacenamide), některá z forem karnicinu (má i anti-age a antiglykační účinky)

Složky s péčí speciálně pro oční okolí (uvádím nejdřív obchodní název, v závorce složení): Haloxyl (Water, Glycerin, Steareth-20, N-Hydroxysuccinimide, Chrysin, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-3) ... posiluje tenkou pokožku kolem očí a prokrvuje ji; Beautifeye (Glycerin, Albizia Julibrissin Bark Extract, Darutoside); CO2llageneer (Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil and Lupinus Albus Seed Extract, Tocopherol) ... ošetření očních kontur; SNAP-8 nejlépe v synergii s argirelinem (Water, Glycerin, Acetyl Octapeptide-3)

Složky pro dlouhodobou hydrataci: Oligo HA (nízkomolekulová kyselina hyaluronová), Aquaxyl (Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol), NAD+ (Nicotinamide Adenine Dinucleotide)

Ono je těch vhodných složek mnohem víc, ale nechci zmiňovat přiliš exotické, na které nemáš šanci narazit. Jinak mám obavu, že to hledání podle vhodných složek nebude moc úspěšné... spíš bych vsadila na místní doporučení

Offline janis
Avatar
příspěvků moje polička 01. dubna 2024 22:49

prďola wow moc děkuji, super určitě i pro ostatní tady. Jsi zlatá...ale já jsem se tázala na noční krém. Božínku nechci tě zdržovat, ale já pokud nemám dobrý a kvalitní noční, co vidím ráno hned výsledek, tak jsem nesvá. Proto se ptám na neúčinnější složky nočního krému.

Offline prďola
Avatar
3734 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 00:31

janis

Rozdíl pro noční a denní krém v těch aktivních složkách není zas výrazný. Ve formulaci nočního krému na rozdíl od denního mohou být fotocitlivé ingredience, ale hlavně bývá noční krém hutnější a výživnější. A o to se stará lipidová část emulze.

Offline janis
Avatar
příspěvků moje polička 02. dubna 2024 17:30

prďola díky. Kukni se prosím na toto složení. Ten Vinyl Dimethicone je silikon, že? Zn. Kaine, kolagenový krém:

Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Glycerin, Aqua, Ethylhexyl Stearate, Hydrogenated Polyisobutene, Polyglyceryl-3 Distearate, Diisostearyl Malate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Niacinamide, Pentylene Glycol, Vinyl Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, 1,2-Hexanediol, Theobroma Grandiflorum Seed Butter, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Soluble Collagen(5ppm), Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Glyceryl Stearate, Panthenol, Boron Nitride, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Lecithin, Palmitic Acid, Stearic Acid, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexylglycerin, Tromethamine, Adenosine, Polyglyceryl-10 Stearate, Lauroyl Lysine, Sodium Phytate, Sorbitan Isostearate, Cholesterol, Beta-Glucan, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Tocopherol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Potassium Hyaluronate, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Carbomer

 

Offline RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 18:49

janis jsi ve vlákně "Korejská kosmetika"...

a jinak: voda, alkohol a slunečnicovej olej mi moc fajn nepřipadá, ale já tomu prd rozumim

Offline janis
Avatar
příspěvků moje polička 02. dubna 2024 19:05

RoSa OK, již jsem dala korejskou značku :).

Offline prďola
Avatar
3734 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 20:36

janis Ano, jedná se o silikon a zrovna z těch, které se hůř odmývají Více různých druhů kyseliny hyaluronové je určitě moc fajn, jen s tím kolagenem rovnou upozorňuju, že mimo dočasné hydratace pokožky od něj nic nečekej, večer ho jednoduše spláchneš do umyvadla.

Nevím sice o jaký krém jde, ale podle složení bych neřekla, že by byl vhodný pro tebe. Obsahuje poměrně dost ingrediencí, které jsou zaměřené spíš na antibakteriální ošetření pokožky.

Offline janis
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2024 09:34

prďola díky díky. Čím víc ale zkoumám složení, tak neustále neco vidím co by tam asi nemělo být. No a narazila jsem na značku The Potions, která má míchací krémy a k tomu séra. Toto je jeden jejich Gel Cream Mixe Aqua Moisturizer, kde se mi složení pozdává a když bych tam přimíchala jejich ampule např. s Q10, kde je i arganový olej, tak si myslím, že by to bylo fajn. No podívej se prosím na to složení krému, je takové minimalistické což by nevadilo když se domíchají do něj séra: Water, Methylpropanediol, Propylheptyl Caprylate, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-6 Distearate, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Acmella Oleracea Extract, Hydrogenated Lecithin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Jojoba Esters, Xanthan Gum, Cetyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Beeswax, Fructooligosaccharides, Beta-Glucan, Butylene Glycol, Panthenol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Raffinose, Folic Acid, Ceramide NP, Cholesterol, Tromethamine, Palmitoyl Pentapeptide-4, Ethylhexylglycerin

Offline prďola
Avatar
3734 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 13:19

janis Složení toho krému vypadá ok - sice z pohledu aktivních složek není nijak převratné, ale velmi slušný průměr. Pokud ho obohatíš o nějaké další aktivní složky, tak samozřejmě ještě vylepšíš. Nevím jak moc jsi zvyklá přidávat do produktů něco "svého", ale jestli bych mohla doporučit, tak zkus určité procento arganového oleje nahradit bakuchiolem...

Offline janis
Avatar
příspěvků moje polička 04. dubna 2024 13:33

prďola tos mne potěšila, moc děkujuuu. Koupila jsem k tomu krému THE POTIONS Q10 Ampoule jako sérum a to obsahuje arganový olej a Q10.

Bakuchiol mám právě v nočním séru od Medi Peel a to dám pod ten krém :). Postupně si koupím ještě nějaké jiné séra k přimíchávání. Dám reference jak se mi to při používání jeví.

Offline prďola
Avatar
3734 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 13:40
Offline janis
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2024 19:24

Dávám slibované recenze:

MEDI-PEEL Agua Essence Emulsion Peptide 9

https://www.kocosbeauty.cz/tonery/medi-peel-aqua-essence-emulsion-peptide-9-liftingova-emulze-s-peptidy/

Jeden z mých posledních nákupů. Emulze je hustá jak řidší krémík, udělá takový finiš na pleti, pleť rozjasní, vypne. V podstatě se dá použít na léto jako krém na pleť po séru, může být i na krk. Vybírala jsem z kor. kosmetiky něco co bude mít dobré složení x výkon. Je to obr balení, za tu cenu fajn. Ano, není to stoprocentní...

Beauty of Joseon sérup proti pigmentovým skvrnám

https://www.koderma.eu/p/beauty-of-joseon-glow-deep-serum-rice-alpha-arbutin

Toto sérum je povedené. Rozjasňuje, pleť je po něm pěkná, rychle se vsákne. Účinky proti pigm skvrnám zatím nevidím (nemám jich až tolik), používám krátce, ten příjemně překvapil. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 10. dubna 2024 10:29

prďola prosím ťa, môžeš mi podľa zloženia napísať v skratke áno/nie ? Ďakujem.

Bifida Ferment Lysate (51%), Glycerin, Dipropylene Glycol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Water, Butylene Glycol, Niacinamide, Rosa Damascena Flower Water, Panthenol, Cutibacterium Granulosum Ferment Extract Filtrate (10,000ppm), Phytosphingosine, Acetylphytosphingosine, Sodium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Potassium Hyaluronate, Sodium Acrylates Copolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Adenosine, Squalane, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate, Ceramide NP, Ceramide NS, Ceramide AP, Ceramide EOP, Cholesterol, Centella Asiatica Leaf Water, Camellia Sinensis Leaf Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-4 Oleate, Ethylhexyl Olivate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Arginine, Carbomer, Portulaca Oleracea Extract, Linalool, Citronellol, Benzyl Salicylate, Parfum (Fragrance).

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 10. dubna 2024 11:24

janis no nevim s tim kvalitnim slozenim, vzdyt hned nahore je hromada silikonu

Offline janis
Avatar
příspěvků moje polička 10. dubna 2024 11:51
Reakce na baltik:

janis no nevim s tim kvalitnim slozenim, vzdyt hned nahore je hromada silikonu

​Mno myslela jsem to tak, že jsem hledala kvalitní složení....někomu silikony v malé míře nevadí (tyto silikony mají větší molekuly, jsou pro lepší roztíratelnost,proto ta dobrá konzistence, nepronikají do kůže a hned se odpaří). Slibovala jsem recenzi na produkty, které jsem si dříve koupila...Když se člověk zaměří na složení, tak mi přijde, že bych si nemohla koupit asi nic :). Ale za měsíc po mých nákupech je vše jinak. Přebírám, třídím, dopotřebovávám a již nenakupuji! Už mám na stole balíček z nature-store a další se surovinama na cestě...musela jsem se k tomu prostě "dokopat" :).

Offline prďola
Avatar
3734 příspěvků moje polička 10. dubna 2024 22:31

milacka Potřebovala bych vědět alespoň co od toho produktu očekáváš

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 06:52

prďola či má význam kúpiť ho v mojom veku, mám suchú pleť (60 rokov). Je to sérum.

Offline prďola
Avatar
3734 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 10:15

milacka Že je to sérum mě docela překvapilo, pokládala bych to za skvěle poskládaný základní krém. Má několik doplňujících se hydratačních složek, plný výčet ceramidů včetně cholesterolu pro obnovu kožní bariery, bohaté spektrum mastných kyselin v olejích a másle pro výživu, probiotika pro regeneraci buněk. Pokud by to byl krém, tak bych pod něj použila nějaké peptidy nebo vitamíny nadupané sérum a byla by to skvéle se doplňující péče.

Jestli chceš odpověď ano/ne, tak za mě ano, ale neočekávej od něj žádnou anti-age péči. Na suchou pokožku ale by mohl být velmi příjemný

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 11:11

prďola veľmi pekne ďakujem, že si si našla na mňa čas. Mne najviac vyhovujú olejčeky, ale poznáš to, chceme skúšať niečo nové, iné, trh je zahltený množstvom kozmetiky a vybrať si niečo dobré býva problém. Vek síce nezastavíme, v 60-tke sa starnutie, genetika a hriechy z mladosti už podpisujú na pleti, ale dobrý pocit z fajnového krému na tvári  je na nezaplatenie. Ďakujem. 

Offline prďola
Avatar
3734 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 11:19

milacka Nemáš vůbec zač!

Oleje, pokud ti je jejich aplikace příjemná, tak jsou skvělé, protože pokožka umí daleko líp přijmout přínosné složky z lipofilních produktů. Škoda jen, že naprostá většina anti-age péče je rozpustná ve vodě a tím pádem nutná emulgace. No, nemáme to jednoduché...