Korejská kosmetika...

02. října 2019 17:36
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 02. října 2019 17:36

...mám a používám v následujícím(doporučeném) pořadí:

Whamisa

Bio odličovací olej

Bio čisticí pěnový krém

Bio hydratační sprej s výtažky z damašské růže - používám pod následující:

Bio tonikum deep rich - na okolí očí je úžasné. Největší efekt vypnutí/"vyplnění" vrásek, co jsem kdy u jakéhokoliv výrobku zažila. Opravdu funguje "vrstvení" tonika(dle potřeb pleti tak dlouho, dokud se pořádně/na max nenacucne...). Na ostatní části obličeje je v létě lepší tonikum original, protože tento deep je výživnější, relativně mastnější(pokud se to tak dá vůbec napsat)

Bio pleťové lotion original

Bio hydratační krém s kolagenem/Watter Cream - dávám kolem očí. Někdy místo lotion na celý obličej, krk

Výše napsané výrobky fungují tak, jak je popisují na stránkách puredistrict

(takže neopisuji...).

Ze vzorku jsem zkusila

šampom na suchou pokožku hlavy a

dělá nádhernou smetanově hustou pěnu(jak šlehačka). Bohatě pění, vlasy jsou hladké ale pevné.

Uvažuji do budoucna o koupi.

Už bych nepotřebovala kondicioner, nemám barvené vlasy. Ale i tak jsem

kondicioner zkusila a také dobré. Vlasy nejsou ztěžké, zplihlé, ale naopak nadýchané a jakoby vyživené, zdravě působící.

Láká mě k vyzkoušení i jejich makeup, tak uvidím, jestli to risknu naslepo někdy..?.

S touto kosmetikou za mě veliká spokojenost.

A je mi také velmi sympatické, že lze objednat pět vzorků, dle vlastního výběru(s případnou konzultací o vhodnosti) a tyto vzorky vč pošty stojí cca 200,- kč. Takhle jsem vlastně ke všemu přišla - otestováním a spokojeností...

Měla jsem opakovaně i čaj kombe. Dobře se pije a je to takový uklidňující povzbuzovač

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 02. října 2019 18:35

Miru to znie zaujímavo, idem si odporúčané produkty preštudovať.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 16. prosince 2019 22:36

Vyzkoušela jsem taky pár věcí od značky Whamisa, souhlasím s Miru , všechny se mi zdají být moc fajn.

Oba tonery, original i deep rich, příjemné na pleti, hydratují.

Odličovací olej, krásně čistí a nevysušuje.

Nourishing cream, trochu mastnější, ale dobře se roztírá, na zimu ideální.

Water cream.

Lotion original, lehký krém.

Šampon Organic seeds na suchou pokožku, jeden z nejlepších šamponů, jaké jsem kdy vyzkoušela, koupím určitě větší balení. A jak píše Miru, není potřeba kondicionér.

Všechno krásně voní po bylinkách.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 02:26

blackviolet 

...jé, tak jsem moc ráda, že jsi také spokojená!..

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 01. května 2020 15:32

Další postřehy:

...Whamisa tonikum Deep Rich je bezkonkurenční.

Kolagenový krém také.

Odličovací olej lepší než třeba od Nafigate

(ten od Nafigate je takový "hrubý" a když se dostane do očí, jemně štípe. Sice rychleji odličuje než ten od Whamisy, ale ten od Whaisy je takový jemnější/ale ne slabší...)

Cena za Whamisu je pro mě celkem dost. Ale výrobky vydrží opravdu dlouho. A je velmi sympatické, super, že lze zakoupit sadu pěti vzorků

(člověk napíše stav své pleti, event. požadavky a ony vzorky namíchají dle potřeby....)

https://www.puredistrict.cz/kosmetika-whamisa/whamisa-vzorky-pletove-pece.html

od něčeho cestovní balení/malá velikost ideální na vyzkoušení.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 01. května 2020 15:41

...psala jsem, že kolagenový krém, resp. Hydratační krém s kolagenem mám a jsem s ním max. spokojená.

Měla jsem i oční krém,

momentálně už není k dispozici, resp. bylo pozměněno/vylepšeno složení.

(Ten nový krém, resp. Anti-age sérum na vrásky a oční okolí, neznám.

Nicméně ten původní byl - asi na mé silné vějířky kolem očí - jemný...)

A jelikož jsem potřebovala právě něco intenzivnějšího, ve smyslu výživnějšího právě na vrásky kolem očí a říkala jsem si, že i krk bych měla trochu opečovat, objednala jsem:

Bio Anti - age pleťový výživný krém

https://www.puredistrict.cz/kosmetika-whamisa/pece-o-plet/kremy-lotions/whamisa-bio-anti-age-pletovy-vyzivny-krem.html

Je super. Na oční okolí a krk pro mě ideální, výživný dostatečně.

Na zbytek obličeje pro mou pleť spíše na zimu.

Jinak - souhlasím, co o něm píší na stránkách výše.

No, a ještě jsem pořídila šampon:

(spokojenost velká s vůní, pěnou, mycí schopností. Jestli mi přestanou i padat vlasy, teprve uvidím)

Whamisa - Bio šampon na mastnou pokožku hlavy

((nemyslím si, že bych měla extra mastnou pokožku, ale více se mi líbilo složení))

https://www.puredistrict.cz/kosmetika-whamisa/vlasova-pece/whamisa-bio-sampon-na-mastnou-pokozku-hlavy.html

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 13. května 2020 20:26

Miru

Dnes jsem si domů přinesla toto:

Bio odličovací olej, vodu, pěnový krém, Bio tonikum original a pleťové lotion double rich:

Nejsem zvyklá používat na odličování oleje a teď se vlastně ani nelíčím (max.používám tónovací krém a řasenku). Přesto jsem olej vyzkoušela a pocitově je mi velice příjemný. U odličovací vody mě překvapilo, že ji lze použít místo oleje, já ji ovšem použila jako druhý krok :-D a pak jsem pleť čistila ještě tím pěnovým krémem. Odličovací voda, jako mezi krok, byla nejspíše zbytečná, ale chtěla jsem ji vyzkoušet. Asi nejvíce z "čističů" mě zaujal odličovací krém. Po opláchnutí pleť "vrzala", byla napjatá (ale ve zdravém slova smyslu) a pocitově čistá. Následovalo tonikum, které ze začátku působilo poněkud lepkavě, ale tento pocit po chvíli zmizel. Jako poslední krok jsem nanesla lotion double rich u kterého jsem podle názvu čekala hutnou konzistenci a proto mě mile překvapilo, že jde o relativně lehký produkt, který se báječně vstřebává. Pár minut jsem se tedy trochu leskla, ale nic strašného, navíc tento efekt po chvíli zmizel. Pleť je příjemná, hydratovaná. Co se bude dít dál se uvidí .

Ještě jsem dostala vzorky nějakého anti-age krému a šamponu, ty vyzkouším až zítra. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 13. května 2020 20:35

whiskas 

...měla jsem olej také - bezva.

Až dojedu od Nafigate(ten už nepořídím), koupím znovu Whamisa.

Odličovací vodu nemám, ani po ní netoužím.

Ve sprše, jako Ty, smývám tím krémem.(měla jsem i gel, ale ten krém mi vyhovuje víc) Ano, ten pocit "čisté" pleti miluju. Pak teprve mi přijde logické použít výživu.

Tonikum mám verzi deep rich - ideální pod oči, klidně víc vrstev(s pár vteřinovými odstupy, vsáknutí, lépe vtlačovat. Já jsem líná - vtírám, je to rychlejší. Ale když mám pocit, že to potřebuju, vetřu vrstev víc.

Někdy ho naplácám na celý obličej. V létě samotný + anti-age cream výzivný kolem očí a na krk(tohle dávám vždyck - kolem očí + krk).

Jinak dávám krém anti-age hydratační/s kolagenem nebo jak se jmenuje. Je lehčí, ale taky hydratuje.

Měla jsem i Lotion Original - i to je dobré. To doporučují místo krému. A nebo - z důvodu maxi hydratace dát na tonikum a na to lotion ještě krém.

Vlastně - můžeš si na obličej dát, co zrovna potřebuješ(samozřejmě ve správné posloupnosti). 

Jsem ráda, že minimálně nejsi zklamaná

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 13. května 2020 21:07

Miru Zklamaná rozhodně nejsem, ještě jednou díky za tip . Odličovací vodu už také nekoupím (mám od všeho jen cestovní balení). Byl to v podstatě omyl, protože jsem vybírala v rychlosti a nečetla jsem detailní popisy. Myslela jsem si, že jde o klasickou pleťovou vodu k dočištění pleti .

Zapíši si ještě tebou doporučované krémy a zkonzultuji jejich vhodnost pro mou pleť i na místě, až si půjdu pro odličovací krém - z toho jsem fakt nadšená. Tedy pokud se po všem do zítra neosypu , ale to snad nehrozí. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 13. května 2020 21:10

whiskas 

To určitě ne.!

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 13. května 2020 21:16

Miru

Nezkoušela jsi něco od značky Dr. Jart?

Docela mě láká BB krém.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 13. května 2020 21:19

whiskas 

nene. Neznám to ani

Offline 33lejaby
Avatar
469 příspěvků moje polička 23. srpna 2020 13:07

Miru

Ahoj, pořád piješ ten Kombe čaj? Docela o něm uvažuji, jestli mi dodá energii, tak by se to snad i hodilo

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 23. srpna 2020 13:12

33lejaby 

momentálně ne. Ale - je fakt dobrý, chuťově jemný, lahodný. Doporučují dva sáčky denně. Takže v práci jsem si dávala ty dva sáčky do pití najednou(tam energii potřebuju furt), a dobré. A myslím, že ty dva sáčky najednou je takový mírný nakopávač - jakože když je člověk zdejchlej, tak ho to trochu probere.

Offline 33lejaby
Avatar
469 příspěvků moje polička 23. srpna 2020 14:01

Miru

Jako ten čaj někteří vychvalují do nebe. Jako že působí na psychickou pohodu, snižuje snad i pocit hladu a chuť na sladké. A já se svými stresem, nepravidelnou stravou, a 50 na krku bych snad i ty další účinky uvítala

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 23. srpna 2020 14:13

33lejaby 

...tak to je trochu přehnané

Ale nějaký efekt fakt má. Ale chce to dlouhodobě. Jinak - opravdu, ty dva sáčky do pití a poznám to.

No, jestli potřebuješ větší nakopávač, mají ten Kombe Royal - tak být Tebou, klidně zkusím ten.

(pročti, co o něm píší...)

No, věkem jsme tak nastejno - od doby, co denně jím lžičku kokosového oleje(ztuhlý z lednice, mně to chutná) a lžíci olivového oleje, mám lepší, pevnější nehty, a ten kokosák - fakt utlumuje chuť na jídlo

Offline 33lejaby
Avatar
469 příspěvků moje polička 23. srpna 2020 14:17

Miru

Tak s tím olejem, no nevím. To bych se musela přemlouvat asi dlouho.

Ale děkuji za tip, třeba i to bude jednou na pořadu dne

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 23. srpna 2020 15:36

33lejaby Já ho ochutnala po delším přemáháním, ale překvapilo mě mile,že to nechutná mastně. Asi bych to pozřela i nalačno a to je co říct. Jen jsem někde četla, že zas tak zdravý, jak se traduje, není.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. srpna 2020 16:10

Miru Miru, zkus dýňový olej. Je moc zdravý a působí i jako prevence proti nádorovým onemocněním. 

Jinak mně oleje taky nevadí, klidně si dám lžíci samotnou, i když olivový mi dvakrát nechutná. Kokosový je mňam.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 21:40

Vyzkoušela jsem pár dalších korejských značek kromě mé oblíbené Whamisa a všechno se mi zdálo hodně dobré. Jsou často přírodní nebo minimálně bez škodlivé chemie (alkohol, parabeny...) a cruelty free.

Používám hlavně na čištění pleti a hydrataci.

čisticí oleje (nic jiného už nepoužívám, je to rychlé a nevysušuje pleť):

Klairs Deep cleansing oil, dobře čistí, ale musí se trochu déle oplachovat a použít ještě nějaký tonik

IUNIK Calendula complete cleansing oil, stačí párkrát opláchnout vodou

ještě vyzkouším Pyunkang Yul Deep cleansing oil

Dál můžu doporučit ještě tyto výrobky

Pyunkang Yul Essence toner a Mist toner

Purito Centella green level calming toner, Green level Buffet derum, Deep sea pure water cream

Benton Fermentation Eye cream (koupím znovu), Deep green tea toner (mám už druhé balení), Deep green tea serum (krásně hydratuje)

Klairs Supple preparation facial toner (nebo ve verzi Unscented), Fundamental Ampule mist, Rich moist soothing cream, Midnight blue calming cream (ten si určitě pořídím zase na léto)

IUNIK Rose Galactomyces essential toner

By Wishtrend Vitamin 75 maximizing cream (měla jsem vzorek a zdá se mi fajn)

Momentálně kombinuju s krémem Augustin Bader The rich cream, nejlepší na zimu, potom přijde na řadu můj oblíbený Highdroxy Retinaid.