Pleťové a tělové oleje

27. zaří 2014 19:21
Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 08. února 2015 21:49

V poslední době mám dost vysušené ruce, tak si je mažu tím kokosovým olejem, a když pak pohladím kočku, tak voní jak kokosové sušenky. 

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 12. července 2015 23:24

Má někdo zkušnosti s těmito?  

http://www.krasa.cz/bio-kokosovy-olej.html

http://www.krasa.cz/panensky-kokosovy-olej-tropicai.html

http://www.krasa.cz/bio-panensky-kokosovy-olej-lisovany-za-studena-purity-vision-300-ml.html

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 13. července 2015 11:50
Reakce na evik77:

Ten posledný používam a som s ním spokojná, horšie je, že sa zapáčil aj mravcom, ktorí mi ho v kúpeľi našli, takže buď ho mám v chladničke (a potom musím behať hore-dole), alebo v miske s vodou, takže ho teraz už používam menej, lebo som na to lenivá.

Ale zas, keby to bol nejaký umelý sajrajt, tak by tým mravcom asi nechutil...

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 13. července 2015 21:13
Reakce na alin:

Já jsem makový dostala a zatím jsem ho nepoužila. Je poměrnė řídký,tak na oční okolí asi dobrý,vyzkouším. Asi taky na vlhkou kůži,ne?  

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 01. srpna 2015 15:08
Reakce na slniecko:

Tak už ho mám taky. Jenom mi vadí, že v těch vedrech je úplně tekutý, tak ho raději také skladuji v ledničce. Vůně je úžasná a je moc příjemný. 

dusty
Avatar
30. srpna 2015 13:12

Pred chvíľou som pri našej zmrzlinárni vyfasovala kompliment, že mám prekrásnu pleť, že úplne žiarim a že či nebude bábo.  Nebude, je to dôsledok nezriadenej konzumácie smoothie z broskýň, sliviek, malín plus citrón, denne do seba nalejem aj liter a pol.Stačí ísť večer do záhrady a pozbierať, čo popadalo. A vážne sa to prejavuje nielen na celkovom chode organizmu, ale hlavne zvonka - T-zóna vymizla, nemám ani jeden upchatý pór, pleť má taký matný jas a opäť mi rastú nové vlasy. Nenatieram sa iným, len mandľovým olejom a mandľovým krémom Damita na vlhkú pleť.  Navyše  úplne zmizla chuť na Koko tyčinky, čokolády a podobné riťboostery.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. srpna 2015 13:19
Reakce na dusty:

...děláš taky to nejlepší, co můžeš.!

dusty
Avatar
30. srpna 2015 13:36
Reakce na Miru:

A stáva sa z toho trochu závislosť. Všetci sa ma pýtajú, ako to môžem denno-denne piť. Mne to chutí. Ovocie stačí poumývať, trochu nakrájať a rozmixovať, nádobu mixéra len opláchnuť vodou. S odšťavovaním je viac roboty a čistiť potom mašinu nie je vôbec zábava.

Už sa teším, keď dozrejú hrušky - so záhradníckymi horkými broskyňami, ktoré o pár týždňov tiež dozrejú, to zas bude niečo iné a veľmi dobré.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 10. února 2016 09:54

Dostala jsem od bosse k vánocům omlazující olej.

Podle popisu hotovej zázrak... po krátké zkušenosti - pěknej šmejd. Naopak mi pleť ještě víc "zkřehla" a vytvořila velmi pěkné plissé, což teď zachraňuju pořádnou vrstvou plnotučnýho mandlovýho krému

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 10. února 2016 14:53
Reakce na barbucha:

Zachránila jsi mě za pět minut dvanáct od nákupu uvedeného zázraku, díky !

Offline RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 07. zaří 2016 07:10
Reakce na barbucha:

ad arganový olej - neblouznila jsem!

Proč některé arganové oleje zapáchají a jak s tím souvisejí kozy?


Pokud se do výroby arganového oleje dostávají suroviny znehodnocené plísní, nebo sbírané z výkalů koz, které si na arganových plodech rády pochutnávají, projeví se to na arganovém oleji tím, že začne brzy po výrobě velice nepříjemně zapáchat.

Jak kozy ničí stromy i arganový olej


V Maroku je běžné vidět stáda koz, které stoupají do korun arganových stromů, aby si tam pochutnaly na listí a plodech. Ačkoliv si to turisté často fotí jako zajímavou kuriozitu, kozy tímto arganové stromy nenávratně poškozují, a nestrávené arganové oříšky, které v trusu pod stromy zůstávají, se často i přes svůj původ používají k výrobě oleje. Mohlo by se zdát, že by trávicí trakt zvířat mohl arganový olej nějakým způsobem obohatit. Vědecké studie ale jasně poukázaly na opak - arganový olej vyrobený z oříšků zpracovaných kozami obsahuje oproti čistému arganovému oleji o něco nižší procento účinných látek, a navíc velice nepříjemně zapáchá "po pachatelích".

Proč pastevci svá stáda tedy nedrží stranou?


Na okraji Sahary je zeleně opravdu málo, a proto není jednoduché přesvědčit pastevce, aby kozy k arganovým stromům nepouštěli. Někdy kozy na stromy ale vyhánějí i samotní výrobci arganového oleje. Oříšky zpracované kozami mají natrávené skořápky, které se snadněji louskají, což snižuje náklady na výrobu arganového oleje. Kozí zápach v oleji pak vydávají za "pravý arganový odér", nebo jej z oleje chemicky odstraňují. Díky tlaku marocké vlády a organizace UNESCO se však od tohoto pomalu upouští a arganové stromy jsou již před devastací kozami každým rokem lépe chráněny.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 07. zaří 2016 10:02
Reakce na RoSa:

No jo, ale to je jakože špatně!

Jestli ale budu smrdět jak stará koza...

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 07. zaří 2016 10:51

Tak já používám už několik let na svůj stárnoucí ksicht arganový olej a střídám ho se šípkovým (buď od Hádka nebo od Nobilisu) a pod ně hyaluronové sérum (Nobilis nebo Saloos). Už několikrát mi za tu dobu "hráblo v hlavě" a zakoupila jsem nějaký "100% účinný" a nehorázně drahý krém nebo sérum. Výsledek byl vždy ten, že jsem se pokorně vrátila k olejům a séru. Tím rozhodně nehodlám dělat někomu či něčemu reklamu a na každou pleť stejně platí něco jiného.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 07. zaří 2016 10:53
Reakce na RoSa:

Čiže letáčik k tomu môjmu, ktorý kvôli tomu zápachu nedokážem používať, tvrdiaci, že ten zápach je z dôvodu mimoriadnej kvality a lisovania za studena a toho, že je čisto prírodný a nie chemicky deodorizovaný môžem hodiť do krbu....najlepšie aj s tým olejom......

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 05. října 2016 14:58
Reakce na RoSa:

Včera konečně vyzvednutej španělskej arganovej olej - super!! A hezky voní!

Offline RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 05. října 2016 15:01
Reakce na barbucha:

Nekecej, fakt? A kozí bobky z něj necejtíš?

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 05. října 2016 15:20
Reakce na RoSa:

Ne, ty zloprcku.

A kůži mám jak dvacetiletá!

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 06. října 2016 19:31
Reakce na barbucha:

To jsi měla ještě před tím olejem, tím nás o jeho účincích nepřesvědčíš!

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 06. října 2016 19:40
Reakce na Fleur:

Máš u mě lízátko 

Nicméně se brzo dostav ke svému očnímu lékaři! 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 06. října 2016 20:22
Reakce na barbucha:

Lízátko nepotřebuji, počkám si na svou jarní odměnu v podobě nějakého nedoceněného Hermese