Kosmetické propadáky

15. října 2016 21:10
Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 18. října 2016 09:12
Reakce na Candance:

No jo, ale to pak průser. Protože jak jednou namícháte, tak zjistíte, že nic jiného už nechcete.

Offline Candance
Avatar
5349 příspěvků moje polička 18. října 2016 14:51
Reakce na siouxsie:

A prusvih je i to, ze mi doslo serum a krem a skoro vse a ja ani nic nevybiram, protoze jsou tam same hnusy a ja si prece neco umicham. Tak dopotrebovavam Norkovy krem za 60 Kc. No nez neco umicham, tak bych stihla.spotrebovat i neco noveho. 

Ja spis nemam cas a chut hledat ve starych prispevcich, co kde objednat na KH serum a olejovou peci pro sussi kuzi (ty vit.C a KH ruzne delky me nejak zarazily). No mozna kdyby mi nekdo napsal seznam....

Ale tento tyden to musim zvladnout, to slibuju.

A jen tak mimochodem, ja mam VSCHT, takze by nemel byt problem. Jen ta lenora

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 18. října 2016 15:57
Reakce na Candance:

Jak já vám tu VŠCHT závidím! Mám pocit, že jsem se minula povoláním a možná i vzděláním. Na škole mě chemie krutě nebavila a teď to všechno doháním samostudiem a hrozně mě to baví. Profesně jsem tak úplně mimo, jak jen je to možné...

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 18. října 2016 17:32

Pudr Alverde ve štětci. Myslela jsem, že to bude úžasně praktická věc, ale hrozně práší všude kolem, hlavně ne na samotný štětec....no děs, nepoužívám ho ani doma, natož někde mimo (což byl hlavní účel) nebo jsem nepřišla na to, jak ho použít. 

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 19. října 2016 19:02

Taky přidám jednu naprosto nefungující vychytávku: Facial Patches  - naprosto nulový efekt, ještě to buď blbě drželo, nebo to nešlo odlepit. No blbost je to!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 20. října 2016 12:05

Od Alverde je tady toho už docela dost, tak ještě přidám krém a pudr pro rozjasnění očí - možná by to docela fungovalo, ale ta krabička nejde otevřít, aniž by se všude kolem nerozsypal brutálně stříbrnej prášek...foto odtud

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 21. října 2016 21:15

Ad ricinový olej. Mně na řasy taky velice dobře funguje, akorát nemám tu disciplínu. Já myslím, že účinkuje právě proto, že je to toxin. Přečtěte si něco o trudníkovi. Kromě teorií, že zbůsobuje akné a růžovku, tak žije ve vlasoých folikulech (i řasách) a to jim určitě neprospívá. Proto po takové kůře jedem se  ta kolonie trudníků určitě zmenší a je to hned vidět. https://www.novinky.cz/veda-skoly/369126-vedci-prozkoumali-paraziticke-roztoce-na-lidskem-obliceji-jsou-pry-neskodni.html

Online žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 22. října 2016 10:39

Čtu si tady ty příspěvky hanící Alverde, nestačím se divit, protože všechny jejich produkty mi hrozně moc vyhovují a jdu vyzkoušet nový pěnový make-up od Alverde, co jsem si koupila. Děs a hrůza. Nekryje vůbec, ale fakt VŮBEC. Efekt je zhruba takový, jako byste si na tvář rozetřeli krém, je tam takový jako mastnější film, ale ani stopa po nějaké barvě :-))

Mám od nich mraky kosmetiky, ale jen tělové, pleťové, vlasové, deodoranty, přípravky zubní hygieny apod. a se všemi jsem velmi spokojená. Dekorativní kosmetiku od Alverde ovšem zřejmě teda nekupovat vůbec, jak tak vidím. Koupila jsem si současně s tím make-upem ještě pudr a ten je taky strašnej.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 22. října 2016 10:52
Reakce na žluťásek:

já mám od Alverde nějaký oční stíny a ty mi přijdou fajn. Řasenka byla takovej drogerkovej průměr a lesk na rty taky, ne vyloženě špatný, ale ani ne nic, co bych si koupila znova.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 22. října 2016 10:54
Reakce na Garfie:

já mám podobnej pudr ve štětci od Sephory, mám už několikátej a je to můj nejoblíběnější pudr (akorát nevím, jestli ho ještě maj, na stránkách jsem ho nenašla)

Online žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 22. října 2016 11:00
Reakce na Potrefenáhusa:

Vlastně mám dvě Alverde řasenky a ty jsou fajn, po několika běžných mi slzely oči, tak jsem chtěla vyzkoušet přírodní a je to s nimi lepší.

Já se běžně moc nelíčím, protože to ani pěkně neumím a moc mě to nebaví. Ale teď se mi hrozně zhoršila pleť, vypadám trochu jak v pubertě a je mi trochu nepříjemný chodit s těma nezakrytýma pupínkama mezi lidi. Jenže po make-upech se mi zdá, že se to spíš zhoršuje, takovej začarovanej kruh. Tak jsem doufala, že nad tím vyzraju přírodní kosmetikou, ale to jsem se teda spletla. Nebo asi jsem měla investovat víc než pár stovek do Alverde a koupit nějakou pořádnou značku, třeba dekorativka od Lavery je prý docela fajn.

Offline šťastná13ka
Avatar
437 příspěvků moje polička 22. října 2016 13:37
Reakce na žluťásek:

Osvedcil se mi makeup od Dermacolu - rada acnecover. Mam od nich i pudr. Mam sklony k akne a vetsinou skoncim u lecivych preparatu z kozniho. Zaroven mam citlivou plet a po makeupech a bb kremech mivam dermatitidu kolem pusy. Po Dermacolu zadna vyrazka ani vysusena mista. Pouzivala jsem ho nekolik mesicu v kuse.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 22. října 2016 17:34

Ešte som si spomenula na dva produkty Alverde, ktoré som mala (a obidva už odpočívajú v pokoji) - zelený korektor proti začervenaniu, ktorý mal divnú konzistenciu a po prekrytí makeupom "cuckoval" a ružovú pleťovú vodu určenú vraj na suchú pleť, ktorá strašne smrdela alkoholom a (nečakane) vysušovala. Ale možno som divná len ja, lebo má na nete dobré recenzie. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 22. října 2016 17:44
Reakce na žluťásek:

A čo minerálny makeup? Ja som bola spokojná so značkou Lily Lolo, teraz mám Annabelle Minerals a ten mi príde ešte viac krycí, prakticky vôbec nepotrebujem korektor. Zo začiatku je to síce trochu boj, než sa to človek naučí správne "nahodiť", ale ja už by som sa k tekutým nevrátila. Nevýhodou je nedostupnosť v kamenných obchodoch, ale dajú sa objednať vzorky.

kerrankin
Avatar
22. října 2016 17:51

Nebo z minerálních ještě Bare Minerals, ten mají v Sephoře. Mám v plánu ho vyzkoušet.

Online žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 22. října 2016 19:54

Šťastná13ka - Za tip na Dermacol děkuju, používala jsem tuhle kosmetiku v pubertě a docela mi vyhovovala, mohla bych slevit z těch svých lesanovitých přírodních požadavků a koupit něco běžného :)

Wanda - ta růžová pleťová voda mi docela vyhovuje, i když zrovna dneska jsem si všimla, že nějak hodně voní alkoholem a asi ho tam bude hodně. Používám ji ale v kombinaci s pleťovým mlékem ze stejné řady, takže s vysoušením nemám problém. Naopak je mi příjemné, že trochu smyje ten umaštěný pocit z mléka.

Wanda + Kerrankin - minerální make-up vůbec nevím co je, to jsou ty sypké? Jak se to používá a čím se liší od pudru? Měla bych s tím jít spíš do blbých kosmetických otázek, líčením jsem dost nedotčená a spoustu věcí vůbec neznám nebo se obávám je používat, že to nebudu umět a budu vypadat směšně. Konzistencí mi zatím nejvíc vyhovoval pěnový make-up, ovšem ne ten Alverde. Mám nějaký obyčejný levný, Essence nebo co to je za značku a ten mi sedí barevně i způsobem nanášení, ale používala jsem ho dřív jen na nějaké parádnější příležitosti, kdy jsem chtěla být nalíčená a teď mi trochu vadí používat ho denně, zdá se mi to pro pleť moc velká maska. Proto jsem hledala něco s přírodním složením, v čem aspoň nebude tolik chemie.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 22. října 2016 20:05

za mě všeobecně :

hydratační rtěnky, co nebarví, jen se trapně lesknou

řasenky  " přirozený look", -  nechápu, to si mohu řasy nabarvit barvou

jemné oční odličovače na citlivé oči, co neodlíčí nic a dřením se citlivé oči stávají citlivějšími a citlivějšími

odličovací ubrousky všechny,

odlakovač v kelímku s houbičkou, jednou odlakujete červený lak a je v háji...

ale možná existuje nějaká výjimka...

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 22. října 2016 20:21
Reakce na žluťásek:

Minerálny makeup je 100% prírodný, neobsahuje žiadne ďalšie pridané látky ani konzervanty. Nanáša sa tak, že sa odsype trochu prášku do viečka, štetec sa "namočí" a oklepe a krúživými pohybmi sa prášok aplikuje na pleť. Chce to trochu cviku, ale nie je to nič hrozné. 

Online žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 22. října 2016 21:43

To jsou mi věci. Děkuju moc za zajímavý tip, začíná se mi to moc líbit. Jestli vás to moc neotravuje, můžete mi ještě poradit, jak se vybírá ten správný odstín? Dá se to třeba nějak vyzkoušet v drogerii na testerech?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 22. října 2016 22:18
Reakce na žluťásek:

S testermi je to trochu zložitejšie, ja som to riešila tak, že som objednala z e-shopu 2-3 odtiene vo forme vzorky - jedna vzorka vyjde okolo 50-60 Kč, ale posielajú ich fakt štedré, ja som sa s tým zvládla nalíčiť komplet tak 4-5krát určite a to už človek pozná, či mu makeup vyhovuje. Na stránkach majú popisy odtieňov (teplý/studený/neutrálny), prípadne pri výbere poradí Google.

Vzorky som objednávala tu a tu, v oboch prípadoch všetko prebehlo v pohode a môžem odporučiť.

Ak ste náhodou z Prahy alebo okolia, tak značku Lily Lolo vedú určite v Biooo v OD Kotva, netuším či majú testery, ale prípadne tam existuje možnosť osobného odberu a teda ušetrenia za poštovné pri objednávke z e-shopu. Ako spomínala kerrankin, tak v Sephore majú BareMinerals, s touto značkou nemám skúsenosti, ale je dosť vychvaľovaná. Nevýhodou je pomerne vysoká cena.