Kosmetické propadáky

15. října 2016 21:10
Offline žluťásek
Avatar
7587 příspěvků moje polička 22. října 2016 22:22

Děkuju za obsáhlou odpověď, v Biooo v Kotvě jsem každou chvíli, tak je tam zkusím prozkoumat. Nabídka těch odstínů je skutečně extrémně široká, já obvykle nejsem schopná vybrat si ani ze čtyř druhů pudrů :-)

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 22. října 2016 22:30
Reakce na žluťásek:

Nie je vôbec za čo, rada poradím  Je super, že ponúkajú odtiene skutočne pre každého, ja som v drogériách bola zvyknutá, že siaham automaticky po najsvetlejšom odtieni a aj tak bol väčšinou príšerne tmavý, u tohto som bola zaskočená, že najsvetlejší odtieň je aj mňa príliš svetlý... nevídané 

Offline Candance
Avatar
5335 příspěvků moje polička 22. října 2016 22:36

Ta ruzova pletova voda opravdu neni dobra. Mela jsem ji a ja maloco vyhodim, ale ona tak strasne vysusovala, ze sla. Mleko ze stejne rady tedy dopouzivam, ale dalsi nekoupim.

Offline Garfie
Avatar
23824 příspěvků moje polička 22. října 2016 22:50
Reakce na Potrefenáhusa:

já mám podobnej pudr ve štětci od Sephory, mám už několikátej a je to můj nejoblíběnější pudr (akorát nevím, jestli ho ještě maj, na stránkách jsem ho nenašla)

Já jsem možná jenom totálně tupá a nepřišla jsem na princip :-) Prostě očekávám, že když zmáčknu ten cuplík nahoře, propadne pudr vnitřkem na štětec? Tady to takhle vůbec nejde, pudr uniká všemy otvory a na štěstci není nic....fakt už jsem se u toho navztekala! :-/ Sephora u nás bohužel není, ale zkusím si vzpomenout, až na ni narazím. 

kerrankin
Avatar
23. října 2016 08:40

Děkuju za tip na Lily Lolo, asi zkusím nějaký vzorek objednat. Můžu se zeptat, jaký nakonec používáte odstín? A na nanášení ten kabuki štětec?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 23. října 2016 10:50
Reakce na kerrankin:

Používam Warm Peach a Popcorn, oba sú s teplým podtónom a Popcorn je o odtieň tmavší, takže mi viac sadne v lete, keď trochu nachytám bronz. 

Na nanášanie používam štetec flat-top, ale nepokladám sa za žiadneho odborníka na štetce (vlastním presne 3), takže nemôžem posúdiť, či je fakt lepší než iné alebo je to len o zvyku... 

kerrankin
Avatar
26. října 2016 10:50

Koupila jsem si čtyři vzorky minerálního makeupu Lily Lolo a zdá se mi super (takže to vlastně nepatří do tohoto tématu). Mám ho teda jen od rána, ale zatím moc hezký, na pleti není vidět... Akorát bude chtít i přepudrovat, trochu se po třech hodinách lesknu, myslela jsem, že to už u tohoto typu makeupu není potřeba.

kerrankin
Avatar
26. října 2016 10:51

Máte i minerální korektor? Uvažuju nad ním, taky má dobré recenze.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 26. října 2016 11:56
Reakce na kerrankin:

Je to taký práškový Photoshop trochu, no  

Prepudrovať ho asi treba podľa typu pleti, ale príde mi, že to nie je také hrozné ako s tekutými makeupmi (to už som väčšinou pred obedom bola ako mastný lievanec a musela som pudrovať čo dve hodiny). Teraz v chladnejšom počasí dám v pohode aj celý deň, keď dorazím domov podvečer, tak sa akurát trošičku lesknem na nose.

Minerálny korektor nemám, zatiaľ mi vyhovuje tuhý od Bourjois, ktorý je mojou stálicou. Maskujem hlavne fľaky od akné a potrebujem na to dostatočne silný kaliber...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 08. listopadu 2016 13:46

Opravdu si mám s některými z Vás vykat? Co mi dalo práce si zvyknout na tykání na netu!

Cokoliv od Yves Rocher. Před 25 lety to byla velmi slušná kosmetika, pak jsem ji dlouho nepoužívala a znovu zkusila asi před dvěma lety a osypala jsem se po tělovém mléku. Takže zřejmě už nikdy.

Plastové kartáčky u řasenek - já je mám ráda, protože jsou pevné a pročešou mi moje husté dlouhé řasy. Což ty štětinkové ne vždy dokážou a pak mám muší nožky. 

Potíže s vlasy, nehty, řasami - mně se nejvíc osvědčila kloubní výživa, konkrétně Proenzi. Je to tedy vedlejší efekt, ale skvělý, takhle dobré vlasy jsem měla jen v těhotenství. Mmch kupuju na vlasy pro sebe i rodinu pouze profi přípravky (ráda na pro-vlasy, v poslední době jsem nadšená z keratinu ve spreji). Možná se za ty roky drogérkové přípravky zlepšily, ale zjišťovat to nebudu.

Probíráte tu různé make-upy a pudry, zkoušela jsem nedávno BB krém od Manufactury a vzhledem k ceně mi přišel docela dobrý. Sice moc nekryl, ale pleť se během dne nemastila, ani ji nevysušoval.  

Offline Alchemists_Nose
Avatar
27 příspěvků moje polička 10. listopadu 2016 16:06

Tohle téma mě baví. :-) Po třicítce se ze mě stal kosmetický žrout, v zásadě nevydržím ani týden, abych si nekoupila aspoň "něco malého". Omylů bylo tím pádem fůra.

Yves Rocher - přidávám se ke kritickým hlasům; něco opravdu fungujícího aby člověk pohledal. Moje tchyně tuhle značku miluje, takže mě s ní pravidelně obdarovává. Za největší "propadák" považuju krém Elixir 7.9; na to, že je to jedna z jejich vlajkových lodí a taky podle toho drahý, neudělal absolutně vůbec nic. Ani nehydratoval. A měl divnou, takovou lepkavou konzistenci, která seděla na pleti jak mastný nátěr.

Ve své touze urvat pořádný "deal" jsem taky pořídila multifunkční zkrášlovací korektor od Erborianu, přivezený z pařížské Sephory (abych pak zjistila, že ho mají i tady). Krásná měnavě růžová tubička skrývá tolik silikonu, že by se s tím vycpala středně velká prsa (tedy - metaforicky, jinak to má asi 15ml). Krátce po aplikaci je človek skutečně velmi růžový (název pink cream skutečně nelže), pak se začne lesknout, a leskne se, dokud to neodrhne odličovačem. Jako bonus navíc se přidávají dost bolavé pupínky, boláčky, zhrublá pleť a tak podobně. Prostě nebrat.

 

Offline Flying_piglet
Avatar
13 příspěvků moje polička 10. listopadu 2016 18:16

Ty Lily Lolo makeupy jsou fajn, mam doma vzorek tri odstinu ale 2 nepotrebuju (china doll urcite ne a blondie mi prijde ze taky neni uplne ono), takze kdybyste je nekdo chtel, tak rada prenecham (Praha).