Parfémy a počasí

10. května 2015 22:23
Offline Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 22:45

Na L'Heure Bleue jsem letos najela už začátkem srpna, nevím, co mě to popadlo (bylo tam pár chladnějších dnů). Podzim miluju, i když mě nutnost přidávat další vrstvy oblečení moc netěší. Unavená bývám spíš na jaře, v podzimu je mi prostě dobře.

Mrzí mě, že letos nebylo moc počasí na Promenade des Anglais - ona je hezká od dubna do října, o to nic, ale nejkrásnější je ve větrných dnech, kdy je venku kolem dvaceti stupňů.

Nejvíc se v dalších týdnech a měsících těším na Shalimar Parfum Initial, L'Interdit Rouge, Jardins de Misfah, Coco EdP, Myrrhe et Delires, Pětku EdP, LPRN EdP a Couture, Angel Muse EdP, Purplelips Sensual od Daliho, Ambre Khandjar, možná zkusím dát šanci Alienovi EdP (mám starší verzi v miniaturce, má opravdu grády, víc než dotek na zápěstí jsem zatím nedala). Russian Tea mám spojenou spíš s jarem, tím syrově zemitým.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 19. zaří 2022 07:15

Já mám kromě toho, že určité počasí dokáže vytáhnout z vůně to nejlepší, ještě jednu teorii na vazbu vůně k ročnímu období. A ta se zakládá na tom, že si vůni spojujeme podvědomě s ročním obdobím, v němž jsme ji poznali, zalíbila se nám, nebo jsme ji poprvé začali nosit.

Kupříkladu by mě nikdy nenapadlo nosit L´Instant Magic v létě - vůni jsem poprvé potkala na podzim 2007, kdy byla uvedena na trh; hned ji začala nosit a od té doby je to pro mě prostě podzim a zima. Výjimku v mém případě tvoří jen natolik oblíbené vůně, že se z nich staly celoroční stálice.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 11. února 2023 07:37

Letos jsem ani pořádně nestihla vyvětrat svoji zimní klasiku (Upper Ten for Her, Ambre Éternel, Ambre Sublime), mám pořád chuť na růže a kadidlo. A jak se v květinářstvích objevují hyacinty, narcisy a tulipány, už mě to vysloveně táhne i k jarním vůním.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 11. února 2023 11:25

Fleur Mám to stejně. Taky mimo tohoto týdne, tady žadná zima nebyla. Teploty pořád dost nad 0 a už od zitra má být zase kolem 8-10. Tak v Brně už to vidím na jaro.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 11. února 2023 11:46

Renusatko Já jsem zimomřivá, ohřeju se až když teploty vystoupají nad 25 stupňů a v krátkém rukávu se cítím dobře kolem 30 stupňů, takže teplotně mám tu hranici jara jinde. Ale letos je ta zima tak divná, že na ty sladší a prohřívací vůně nějak nejsem naladěná.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. února 2023 12:53

Fleur Renusatko Taky to tak letos mám, skoro jsem nenosila ambrovky a táhne mě to pořád k květinovkám. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 11. února 2023 12:56

Fleur Teploty nad 30 jsou mé nejoblíbenější,  ale termoregulaci mám výbornou. Ani mi teď nepřišlo, že bylo ráno i -8. Nijak víc jsem se neoblíkala a kabát jsem letos ani nevytáhla. Zimní boty jen párkrát. Taková zima mi vyhovuje, ale patřím k milovníkům tepla. Tak ty si na jaro ještě chvíli počkáš. Já jsem na ty zimní vůně nedostala náladu právě kvůli počasí.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 12. února 2023 14:28

Fleur Renusatko blackviolet 

Jsem na tom podobně, letos jsem ambrovky asi kvůli počasí nevytáhla. Zatím jsem si vystačila s vanilkou a kosatcem. Zimu vůbec ráda nemám, ale ta letošní mi ani nevadila.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 12. února 2023 20:03

Fleur Uvedomila jsem si, ze jsem celou zimu odchodila v L'Interdit Intense a obcas to prostridala s jednou arabkou (Rosewood) z Dubaje. Nejak mi to s nima uteklo.