Parfémy a počasí

10. května 2015 22:23
Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 01. října 2020 13:44
Reakce na Korsičanka:

Sweet Potato Děkuji za uklidnění, Miru  se někdy ještě povede mě s mainstreamem lehce rozrušit

​A tak existují i povedené kusy! 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 01. října 2020 13:46

Třeba zrovna dneska je ten Cinnabar tak krásný... 

(no jo, stařinka)

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 01. října 2020 14:02

Ellen To já vůbec netvrdím, že je vše mainstreamové bez úrovně Jen mě nebaví hledat jehlu v kupce sena U niche mě to zatím baví, protože se mi zdá, že tam hledám zlatou jehlu mezi normálními jehlami a snítky sena se objeví jen občas:) A když mě vidí, odnese je radši vítr

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 01. října 2020 16:32
Reakce na Fleur:

​Cítím to úplně stejně. Navíc chyprovky jsou nadčasové a je v nich vždy něco sofistikovaného, rafinovaného, žádná prvoplánovost jako v tom současném mainstreamu, který je pro mě navíc nesnesitelně gurmánský.

​Mám teď zase fázi, kdy mi současná mainstreamová sladkost a jedlost vyhovuje (a že tak dva roky zpět jsem pro změnu nechtěla sladkého nic, ani přes zimu) - ale spíš mi vadí, že se chrlí tolik vůní a jsou na jedno brdo

Online Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 01. října 2020 18:35

Korsičanka

...tak je jasné, když jsou dva rozdílní lidé, nemohou se jim líbit stejné vůně.

Jako jo, mohou se shodnout třeba na nějaké/kých, že je dobrá/jsou dobré, že by ji nosily, ale ne na všech.

Když Ti juknu na poličku nebo třeba zrovnaSweet Potato , tak bych unosila zlomek...

Prostě jiná osobnost, jiné chutě, chemie, atd. ...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 01. října 2020 19:08

Miru  Souhlas.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 01. října 2020 20:51
Reakce na Korsičanka:

Ellen To já vůbec netvrdím, že je vše mainstreamové bez úrovně Jen mě nebaví hledat jehlu v kupce sena U niche mě to zatím baví, protože se mi zdá, že tam hledám zlatou jehlu mezi normálními jehlami a snítky sena se objeví jen občas:) A když mě vidí, odnese je radši vítr

​Možná proto mě tolik baví vrtat se v parfémové minulosti? Že jehel bylo hodně a sena málo?

Jenže to by ty vůně musely do dnešních dnů přežít.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 01. října 2020 20:54

Ellen tjo tak tuhle stařinku mám moc ráda, ale v tomhle počasí jsem si ji nikdy netroufla vytáhnout, na mě je krásná v horku, jak se ochladí tak je z ní popelníček

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 01. října 2020 20:56

viktorka_od splavu 

Popelníček!

Tak to jsem opravdu ráda, že ji takto nevnímám!

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 01. října 2020 21:02

Ellen Přesně:(((

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. října 2020 08:14

Dnes je typické podzimní počasí, zataženo s lehkým mrholením a chladněji, a Rose America voní nádherně. Musím říct, že se mi líbí mnohem víc než v létě. A navíc i nesrovnatelně lépe drží. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. října 2020 18:48

Nosím teď na zahřátí Aziyadé .

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. března 2021 22:09

Tak jsem zjistila, že oudové vůně se dají v pohodě nosit i v chladném počasí. Mám z toho radost velikou!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. března 2021 10:34

Dalia Já je nosím výhradně v chladném počasí, v horku jsou pro mě nepříjemně živočišné.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. března 2021 10:51

Fleur Já je můžu i v horku, tehdy se mi líbí moc. V chladu mi oud přijde takový ostřejší, ale najednou mi to vůbec nevadí. Naopak si to užívám.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. března 2021 11:39

Dalia Tak to je dobře.

Samozřejmě si netroufnu zobecňovat, bude pochopitelně záležet i na dalších složkách, s nimiž je oud ve vůni  zkombinován, a nejvíce na osobních preferencích.

Ale v teplém počasí se mi často oud rozloží až do nasládlosti (evokující hnilobné procesy), nebo naopak z vůně vystoupí ostré tóny (připomínající stájovou podestýlku). 

Hezkou výjimkou byla Rose Oud od Y. Rochera, jenomže v té byl oud spíše jen na zaoblení růže, takže ji vlastně ani nemohu započítat.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. března 2021 11:57

Fleur  Ale v teplém počasí z vůně vystoupí ostré tóny (připomínající stájovou podestýlku). 

Taky jsem teď zjistila, že to tak mám u Jābiru od Kemi - teď v chladu je skvělý

 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. března 2022 21:39

Jardins de Misfah v zimě ne, v teple ano. V chladném počasí se nerozvine do své skutečné exotické krásy. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. června 2022 10:49

Překvapilo mě, jak úžasná je Tea Rose (to je opravdu nejlepší nákup posledního období, když srovnám poměr efektu a ceny) v těchto tropických dnech. Stříkám ji jen do vlasů a na oblečení (lem šatů, sukní), vydrží fantasticky a line se z ní velmi příjemné zelená svěžest s růží.

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 29. června 2022 11:38

Fleur Naprosto souhlasím. Měla jsem odstřik a dobrá vila mi přenechala svůj flakon. Šla jsem do ni naslepo a nemohu se jí nabažit. Občas ji vynechám, ale zase se k ni vracím. Tohle počasí jí na me  svědčí.