Tvoje vůně má (ne)známé jméno

14. ledna 2021 18:37
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:53

se zvencnu, to je napínavý jak kšandy!

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:56

Já už vím... i rok sedí 

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:57

A Miru ji fakt zkoušela 

Tohle je lepší než detektivky v televizi

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:00

A teď, konečně, odhalení!

Vezmu to v epické šíři. Před Vánocemi mě poprosila kamarádka, jestli bych nepomohla jejímu známému, který chce obdarovat přítelkyni parfémem. Tato konzultace však měla několik háčků: dotyčný byl v karanténě a odkázán jedině na eshop bez možnosti vyzkoušet; s přítelkyní se znal krátce a chtěl ji překvapit, tudíž odpadla možnost nenápadného vyptávání se (či šmejdění v koupelně). Navíc jí hodlal věnovat vůni, kterou již používala, a to jako doklad toho, jak je pozorný a všímavý, ovšem ve skutečnosti jediné, čeho si všiml, bylo to, že vůně je sladká a má flakón s mašličkou .

Proběhla tedy asi hodinová seance po telefonu, při níž jsem ho navigovala hlubokými vodami naší databáze a nabídky eshopů ve snaze identifikovat ten mašličkový flakón. Čím konkrétnější dotazy jsem kladla, tím více mu selhávala paměť (byla mašlička látková, nebo z plastu; jakou měla barvu atd.). Nakonec jsem to vyhodnotila jako Miss Dior Chérie EdT .

A přichází pokračování...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:02
Reakce na Fleur:

jako doklad toho, jak je pozorný a všímavý, ovšem ve skutečnosti jediné, čeho si všiml, bylo to, že vůně je sladká a má flakón s mašličkou .

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:04

Fleur já už jen čekám na rozuzlení, zavřu oči a spím

Offline Stinvlka
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:05
Reakce na Mirka:

Fleur já už jen čekám na rozuzlení, zavřu oči a spím

​Taky bez odhalení neusnu!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:07

Fleur môže to byť niečo, čoho "znovuuvedenie" ako EdP ma tak neuveriteľne naštvalo prevedením, že EdT som sa už nedotkla ani zmetákom?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:08

Stinvlka ale co když to dnes nebude?

Offline Stinvlka
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:11
Reakce na Mirka:

Stinvlka ale co když to dnes nebude?

...budu zítra nepoužitelná, protivná a nevyspaná

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:12

slniecko 

Šiš, tak teď už asi vím s tím rokem. A tu jsem teda už nezkoušela, jen edp.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:13

Fleur Tak šup, šup:)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:15
Reakce na wendulka:

slniecko 

Šiš, tak teď už asi vím s tím rokem. A tu jsem teda už nezkoušela, jen edp.

​Tak neviem, či mám pravdu...ale ak, tak tá mašlička

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:15
Reakce na Stinvlka:

...budu zítra nepoužitelná, protivná a nevyspaná

​To ja som ráno vždy

Ale aj tak neradno to pokúšať!!!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:17
Reakce na slniecko:

​Tak neviem, či mám pravdu...ale ak, tak tá mašlička

​Jo, bude to vona.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:17

Taky vstávám a jedu k vám k Brnu, tak prosíííím...Ale od doby Miss Dior Chérie 2005 jsem všechny ostatní nesnášela

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:19

Poté, co jsem se zhostila tohoto delikátního úkolu, spadla ze mě tíha zodpovědnosti za osud mladíkovy známosti a vánoční pohody. Ještě jsme si chvilku povídali, on byl zjevně oslněn (ostatně tak, jak jsem i já, když musím jít do železářství koupit nějaký šroub či nepojmenovatelný bazmek a prodavač mě neomylně naviguje či naopak šokuje tím, kolik druhů a poddruhů a rozměrů těchto záležitostí existuje).

Vyptával se, co nosím já, tak jsem mu uváděla nějaká jména parfémů, on si to vyhledával na internetu, pak jsme se rozloučili.

Po Vánocích mi přišla SMS, že děkuje ještě jednou za radu, přítelkyně byla nadšená. Je to prý sice jiná vůně, než používá, ale přesně její styl. A tak, jako výraz díků, si dovoluje poslat po naší společné známé ten stejný flakón i mně.

V tu chvíli jsem se cítila dost hloupě - za vcelku příjemné rozprávění po telefonu dostat Diora, když vím, že dotyčný nevydělává žádné horentní sumy...

Kamarádka mi to nechala v práci se vzkazem, že si to nenechal vymluvit. Když jsem to rozbalila, nestačila jsem zírat, poněvadž pořídil tohle: https://www.parfumanie.cz/database/detail/cabochard-cherie-gres

Chvilku mi trvalo, než mi to docvaklo. Projeli jsme v naší databázi i eshopech hromadu vůní, potom jsme si už jen tak povídali a já jsem zmiňovala ty moje, mezi nimi rovněž klasický Cabochard a říkala jsem, jak všichni chrlí ty odnože...

On si pak asi jen zalovil někam do historie prohlížení a vykouknul na něj právě ten poslední Cabochard - růžový a s mašlí, vymalováno .

A nakonec jsme byli spokojeni všichni: přítelkyně měla radost, on i při koupi dvou flakónů místo jednoho ušetřil a já se nemusím cítit trapně za přijetí neúměrně drahého daru. Pochopitelně jsem poděkovala a už jsem se nezmiňovala, že to vlastně zvoral, protože měl koupit něco úplně jiného.

A když jsem tu vůni poprvé vyzkoušela, byla jsem překvapená, jak tu Miss Dior Chérie (alespoň mně) opravdu připomínala.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:22

Tak snad jsem vás všechny mezitím neuspala .

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:23

Fleur Díky! A jsme všechny spokojené, že každá uhodla něco A zakončeno skvělým příběhem

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 22:23

Fleur . Já radila bráchovi, ale jsem ráda, že mi to nedal taky. Vkus švagrové je zcela odlišný.