Tvoje vůně má (ne)známé jméno

14. ledna 2021 18:37
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:58

Mirka 

Děkuju. 

Ano, oslovila velmi.

slniecko 

Super! Jsem napjatá na tvoje postřehy.

Online Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:17

slniecko Už zvědavě čekáme na postřehy a potom na rozuzlení.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:31

slniecko Koukám, že obědváš jako my kolem 15.hod. Když je venku krásně, nemůžu stát u plotny. A jsem zvědavá, co ty na "vůni"

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 20:23

No, ja neviem celkom presne, ako teraz. Či napísať, čo mi pripomína, alebo čo v nej cítim, alebo či napíšem Fleur čo si myslím, že ktorá je to vôňa, alebo aký postup?

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 20:25
Reakce na Mirka:

Korsičanka jo, vždycky jsem říkala, že je to dobrý koníček. Nemusí se zalévat ani krmit. Přežije pár měsíců zanedbávání a pokaždé potěší.

​A mne ho už pochválili dve psychoterapeutky!!!

Akože, sama si myslím, že je super, ale tak vieš, ja nie som, ehm....nezaujatá.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 20:28

A teda...nevydržím...myslím si, že je to jedna vôňa, ktorú som kedysi vlastnila, ale buď je odvtedy trochu reformulovaná, alebo iná koncentrácia, alebo je to nejaká vôňa ňou inšpirovaná....ale tých je veru požehnane.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:00
Reakce na slniecko:

No, ja neviem celkom presne, ako teraz. Či napísať, čo mi pripomína, alebo čo v nej cítim, alebo či napíšem Fleur čo si myslím, že ktorá je to vôňa, alebo aký postup?

​Já myslím, že už můžeš být klidně konkrétnější tak i tak.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:02
Reakce na slniecko:

A teda...nevydržím...myslím si, že je to jedna vôňa, ktorú som kedysi vlastnila, ale buď je odvtedy trochu reformulovaná, alebo iná koncentrácia, alebo je to nejaká vôňa ňou inšpirovaná....ale tých je veru požehnane.

​No ale to moc konkrétní furt není - při tom, kolik Ty jsi toho vlastnila.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:33

Ok, tak môj tip je Coco Mademoiselle, ale má to na mne také chemickejšie pôsobiace pižmové tóny...ako ten začiatok tam je, ale potom sa to začne rozplizávať...

Ale keď si spomeniem,ako mi ju pripomínali aj niektoré verzie Miss Dior Cherie, aleboOpium Vapeurs de Parfum, alebo Galimard Evie....tak úplne ruku do ohňa za to nedám.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:34
Reakce na wendulka:

​No ale to moc konkrétní furt není - při tom, kolik Ty jsi toho vlastnila.

​ty mi niečo hovor

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:36

slniecko Tak teď jsem zvědavá, co na to Fleur

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:38

Milé dámy, už to nebudu protahovat .

Klobouk dolů, všechny jste se pročichaly k relevantním závěrům, jenom se do nich pochopitelně promítly vaše parfémové preference.

Vezmu to tedy popořadě...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:39

slniecko Aha, tak můj tip je úplně jiný. Osobně se domnívám, že by mohlo jít o Bloom Acqua di Fiori od Gucci.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:40
Reakce na andry:

Tak ja to vykopnu ke vzorku c. 1 od Fleur 

Od vialky to voni jak nejaka variace LVEB Sladky kytky, jasmin, marsmelakovej pomeranc kvet, ruze, paculi, pizmo, vanilka a nejaka tangerinka nebo obdobnej skadkej citrus bych tipla. Je to takovy svezejsi ve smyslu az mladistvy, ale ne umely. Moderni. Ja bych to nenosila, moc to na muj osobni vkus jasa. A prijde mi, ze to znam. 

Davam na ruku. Vyliza svezi sipkova ruze, ale furt to dost jasa. Zavaluje ji vlezle paculove vodnate sladko. Z dalky je to pricetnejsi a casem se to i umravni. Ted bych se priklanela spis k necemu ve stylu Miss Dior Cherie. A stale je to strasne povedomy. Nejsem fanouskem teto vune, na me kuzi (na me) pusobi otravne.

Pokracovani posleze.

​Tak tady jsem se lekla, že hádanka skončí dřív, než pořádně začne; u andry jsem měla chuť napsat, že hodně přihořívá .

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:42
Reakce na Miru:

andry 

...tak to čumim!.

Protože já a mé dojmy:

buď je to vtip(= čistá voda nebo voda nastříkaná do vialky po něčem...)

a nebo

fakt moje dementní chemie...

...protože - dala jsem si vzorek na obě ruce(svrchu paže, na zápěstí svrchu i zevnitř/zezdola)

a necítím téměř nic.

Pak, lehce vzteklá(ledaže by to byla vůně od Ormonde Jayne, třeba taková Woman. Protože její vůně, vůně této značky jsou pro mě téměř nedetekovatelné,

efemérní...

Takže, to, co cítím, vše je ve velmi, VELMI slabounké intenzitě i koncentraci, spíše taková ovoněná voda.)

Ale dovoluji se domnívat, paradoxně že už zpočátku, na úvod tam jsou

hedvábné pryskyřice(vílí šály z pavučin s vetkanými démanty ranní rosy)

s pár podprahovými mikroakcenty tmavě hnědých čokolád, pak

něco zeleného, křehkého, lehounkého a současně delikátně pikantního.

No, fakt něco velmi podobného vůni Woman Ormonde Jayne

(vzorek ale nemá onu,byť křehkouů, tak plnou balzamičnost Ormonde, je takový vodnatý) - to koření, křupavost cedru i s jeho čerstvou chutí dřeva(přecházející až do jablečného tónu),

antracitově zelený vláhou nacucaný mech,

nasládlost z temně, až načernale fialových květů fialek a jasmínu, kardamonem drhnoucí vetiver, který zde je vyjímečně skoro hedvábný...

(nebo mě napadá, sice  vůbec ho neznám, ale Black Jade. Ovšem bez skořice a hodně zmutovaný)

Nakonec mám na kůži květinami s jablečným tónem podmalovaný, pižmem změklý a lehce teplý cedr, možná prachovou hrušku, jasmín, vodnaté pryskyčno

...tak takhle to cítím já

A Miru s tou čokoládou, jasmínem a hruškou byla také velmi blízko !

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:45
Reakce na wendulka:

andry 

Kde se ti tam vzala šípková růže?

To ti musí dělat tvoje kůže jedině. 

S těmi prvními dojmy od viálky ti ale dávám zapravdu. Jsou v tom na kůži dominantní bílý kytky (allurovský jasmín, pomerančový květ a ovocně žvýkačková tuberóza) na sladce pačuliovým základu. Bleee.

A samozřejmě jsem to už zkoušela. Jenom si vzpomenout.

​Bílé květiny a sladký pačuliový základ - jak jinak než trefa do černého ! Nevím, jestli wendulka zkoušela právě tuhle vůni, podle databáze se totiž zdá, že ji nikdo nemá (čemuž se, upřímně, vůbec nedivím).

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:49
Reakce na Korsičanka:

Tak konečně je tajemná vůně od Fleur u mě

První pocity: veselá letnička, složky v hlavě nerozeznám-takhle mohly vonět staré kvalitní květinové mainstreamy!

Po sladké úvodní chvilce mi lehce zhoupne žaludkem asi jasmín jako stopa Coco Mademoiselle, již nemusím:) Pokračování už jen sladké, zřejmě pižmo? Teď už bych řekla:” Brr, mainstreamovka jak vyšitá, pryč od ní!” A to v poslední době sladké vůně můžu - Love don’t by shy mám nově v odstřiku:)

Končím, točí se mi hlava a navaluje se mi jak kdysi po zkoušení mnoha vůní ve staré dobré parfumerii

​A Korsičanka přidala do mozaiky velmi zajímavý střípek v postřehu o starém kvalitním mainstreamu. Ona to je totiž vůně z roku 2019, ovšem názvem parazituje na mnohem starší vůni a já ten odkaz k ní sice nevnímám, ale možná tam je...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:51
Reakce na slniecko:

Ok, tak môj tip je Coco Mademoiselle, ale má to na mne také chemickejšie pôsobiace pižmové tóny...ako ten začiatok tam je, ale potom sa to začne rozplizávať...

Ale keď si spomeniem,ako mi ju pripomínali aj niektoré verzie Miss Dior Cherie, aleboOpium Vapeurs de Parfum, alebo Galimard Evie....tak úplne ruku do ohňa za to nedám.

​Všimněte si, že v reakci slniecko se podruhé opakuje souvislost s Miss Dior Chérie , zároveň také chemické pižmové tóny, které cítily i ostatní.

Online Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 21:52

Fleur Teda ty to děláš napínavé