Co parfémového vám udělalo radost?

20. srpna 2014 11:22
Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 27. února 2015 11:01
Reakce na cinkja:

Fotka je z Karlových Varů. 

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 19. března 2015 14:24

Dneska jsem po dlouhé době vytáhla No.5, o které jsem uvažovala, že ji skoro nenosím, tak že ji prodám. No ještě tak!!!!! Bych si nafackovala, taková náááádhera, úplně si v ní rochním.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. března 2015 18:58
Reakce na naja:

To se nedivím. Já na aldehydovky přes zimu skoro nesáhnu a konkrétně s No. 5 mám zkušenost, že čím víc tepla, tím líp se rozvoní.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 23. března 2015 06:15

Včera mě docela dost příjemně překvapil L'Aimant, protože vydržel vonět opravdu celý den.

Ráné jsem si dala asi dva-tři střiky a ještě večer v devět jsem cítila docela silné voňavé závany. Kde se to v něm vzalo? Za to prachy...

dusty
Avatar
28. dubna 2015 20:30

Konečne aj v Bratislave napršalo, v centre sa aspoň zmyl všadeprítomný prach a utlmili puchy. U nás v mestodedine je krásny čistý vzduch, hoci fučí, ulice sú ako vyumývané a najkrajšie na tom všetkom je ozaj silná vôňa orgovánu/šeříku rozpínajúca sa z každej záhrady. Divý i šľachtený, všade je jeho talc aróma, luxusná a upokojujúca. Však som si aj počas venčenia psa natrhala riadnu kyticu - svetlofialový, tmavofialový, ružový, biely a u susedov som šlohla žltý.

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 01. května 2015 09:26

...voňavá zásilka od naší Zlaté Perfekcionistky

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 02. května 2015 23:36
Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 03. května 2015 07:57
Reakce na domenica:

...zajmavé, originální - to bez pochyby.

Lehce morbidní, ale čím už v dnešní době zaujmout, s čím neokoukaným přijít na trh.?

Ale určitě velmi přitažlivé, příjemně provokující.

Určitě bych i já ráda věděla, jak "voním" podle své krve...

Lahve mi tedy prvotně připomínaly ty na kola, pro cyklisty. To se mi moc nelíbí,

ale z fotografií je vidět, že je to alespoň kvalitní materiál, tak se to dá...

dusty
Avatar
03. května 2015 10:55
Reakce na domenica:

Dve som zbežne skúšala pred vyše dvomi rokmi v Kodani. Boli zvláštne, zemito-kovové, ale nepôsobili sterilne. Z jednej som mala dojem, že mám na predlaktí akýsi pohyblivý rôsol. Nepamätám si ich názvy.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 03. května 2015 13:49

Udělal mi velkou radost můj olfaktorický objev (nebo posun ve nímáni ? )

Nikdy jsem nechápala poznámky o vůni jahod v souvislosti s tuberózou. Až dnes. Zkouším La Chasse aux Papillons a najednou - je to tam ! Celá hrst lesních jahod. Občas probleskne lipový  květ, ale jahody drží už pár hodin.

Regulerně bych tuhle vůni nosit asi nemohla, ale jako čichový zážitek je to fajn.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 03. května 2015 15:28
Reakce na wiv:

Neměla by to ale být tuberóza, která by za vůní lesních jahod stála, ale pomerančový květ (ve spoustě vůní se vyskytují obě tyto bíkokvětky spolu). Lesní jahody a pomerančový květ mají totiž společnou molekulu - methyl anthranilate. Nejlepším příkladem je pro mě Mon Précieux Nectar, Fracas, La Chassse aux Papillons a někdy ty jahůdky problesknou i v L´Heure Bleue (tam jsem je ale hledala až teprve poté, co jsem se dozvěděla, že by se tam daly nalézt).

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 03. května 2015 15:54
Reakce na domenica:

Aha, děkuji za vysvětlení. A už je jasné, proč jsem jahody v tuberózových vůních hledala marně

Online cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 06. května 2015 17:42

Momentálně prožívám takové zvláštní parfémové období - maximálně si užívám vůně, které mám a prožívám velkou radost z toho, když v nich nacházím dávné kouzlo.

Ne, že by mě nebavilo zkoušet nové, ale už nemám ten naléhavý pocit, že je musím všechny hned vlastnit. Naopak, ten odstup, ten mezičas, mě většinou přivede k rozhodnutí, že je vlastně typově podobná jiné a že ji nepotřebuji. Stačí, aby alespoň chvíli byla ve vůni fáze, která se mi nelíbí a spolehlivě mě to odradí. Dříve bych to překonala, jen abych si vůni koupila, protože je to prostě nový Chanel nebo Guerlain.

Najednou zjišťuji, že jsem parfémově více ukázněná a především, že mám velké potěšení z vůní, které mám doma. Ono to bude nejspíše i obsáhlostí mojí poličky, je stále z čeho vybírat, ale i tak mě to velmi těší. A také to, že už dávno vlastním vůně, které jsou vlastně úžasné.

Jen doufám, že to není projev krize středního (pozdního) věku .

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 06. května 2015 19:57

Už asi 5.den si užívám vůni Vanderbilt. Velmi příjemná, do prostoru nekřičící vůně, navozuje mi klid a pohodu. Koupila jsem jen kabelkový 15ml flakonek a za chvíli bude fuč.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 06. května 2015 20:33
Reakce na vanilka:

Už asi 5.den si užívám vůni Vanderbilt. Velmi příjemná, do prostoru nekřičící vůně, navozuje mi klid a pohodu. Koupila jsem jen kabelkový 15ml flakonek a za chvíli bude fuč.

Mám z ní úplně stejný pocit - příjemná, pohodová, elegantní. Než jsem si ji koupila, tak jsem ji byla několikrát vyzkoušet v Parfums - pořád jsem nemohla uvěřit, že za takové peníze se dá pořídit fakt hezká vůně

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 10. května 2015 15:45

Mám radost z dnešní objednávky na Parfums, mimo pěstící a dekorativní kosmetiky taky spousta voňavého:

Dárek pro kamarádku Green Tea Intense od Elizabeth Arden; pro mamku vzorek Cacharel Noa L'Eau, pro mě sprchové gely Dermacol s vůní manga a irské kávy (tyhle dvě jsou úžasné) a novinku mandarinkový sorbet  a vzorky na které se moc těším:

MCMC Frangrances - Hunter, Nejma 6 a 7 a Profumi del Forte - Roma Imperiale

Offline andry
Avatar
2701 příspěvků moje polička 10. května 2015 20:06
Reakce na Evanilla:

Roma Imperiale je moc pěkná, i když ten rajčatovej list vypadá zpočátku děsivě

hmm, a mandarinkový sorbet zní dobře. já jsem si oblíbila hrozen s limetou.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 10. května 2015 20:16
Reakce na andry:

 Rajčatovej list já ráda  Nemůžu se dočkat až vyzkouším zas něco nového...

Hrozen s limetkou mám taky, ale ještě lepší je jahoda s rebarborou, zkus 

Offline Chantal
Avatar
258 příspěvků moje polička 17. května 2015 10:46

Před pár dny jsem se potkala s blízkou kamarádkou z Litvy, která byla pracovně v Číně a po kafi jsme se chtěli jít podívat do našeho oblíbeného japonského obchodu s oblečením a já jsem také chtěla navštívit Scent Library, kterou jsem v Pekingu nedávno objevila a kde mají vůně různých niche značek. 

Ptala jsem se kamarádky, jaké má ráda vůně a co používá a ona, že nemá moc ráda takové ty klasické vůně z parfumérií, že si kupuje niche vůně a nemohla si vzpomenout, jak se jmenuje její nejnovější vůně /kterou bohužel neměla s sebou/, tak mi ukázala její fotku a já jsem šla málem do kolen.  Je to Sensual Orchid od LM Parfums!!! To mě hodně mile překvapilo, že má moje kamarádka takový dobrý vkus! Doufám, že až bude mít příště nějaký business trip do Číny, tak že mi ji přiveze na ovonění! 

Je to hezká náhoda, že já jsem se o LM Parfums dozvěděla teprve nedávno - hlavně díky oblíbenosti Sensual Orchid mezi námi tady a ještě než ji stihnu zkusit, tak se dozvím, že ji nosí moje kamarádka.

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 04. června 2015 09:34

Nádherný voňavý dárek od Vendulky