Jakou vůni pro mě.?

01. ledna 2015 09:25
Offline juana
Avatar
104 příspěvků moje polička 10. ledna 2023 07:44

Maison Margiela

Nelze nevyužít, že kolem krámu s těmito vůněmi denně chodím. Je tam něco co má smysl jít si vyzkoušet? 

A leze na mne jaro a všechno mám kadidlo a ambra, takže klidně něco povzbudivějšího . V plánuje pochopit, že už jsem stará a rozšířit mantinely své komfortní zóny.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 10. ledna 2023 10:20

juana 

MM má dobré citrusovky (žádný vymačkaný citron, spíš takové ty suché, se zeleným čajem v krabičce)

(untitled) 

(untitled) l'eau 

Replica - Under The Lemon Trees

A na jaro stojí za vyzkoušení i:

Replica - Beach Walk

Replica - Springtime in a Park - má v době něco z Idylle

Replica - Sailing Day

Replica - Music Festival

Replica - Lazy Sunday Morning

A nic z toho není kadidlo ani ambra ani ovoce a skoro ani kytky.

Offline juana
Avatar
104 příspěvků moje polička 10. ledna 2023 10:41

@jerry bezva. Jsi hvězda. 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 10. ledna 2023 19:00

juana neviem, ako veľké jaro na teba ide, ale ja som mala rada od nich Flower Market. Ale ja som na kvetinky úchylná..

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 08. srpna 2023 09:08

Prosím o radu: koupit Iris des Champs edp od Houbigant naslepo?

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 08. srpna 2023 09:18

Tana1112 

Pokud máš ráda kosatce (jemné, lehce svěží, zapudrované), tak ano.

Pro mě je to taková univerzálně použitelná klidná vůně, s ohledem na nižší intenzitu neobtěžující.

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 08. srpna 2023 10:00

jerry Děkuji :-). Zkusím sehnat aspoň odstřik (zatím). Dá se porovnat třeba s Iris de Syracuse? Ta se mi líbí moc, jinak "mrkvičkové" kosatce extra nemusím.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 08. srpna 2023 10:35

Tana1112 

IdS je pudrově semišový, svěžest skoro žádná. Ale pokud se ti líbí, tak je šance, že by se ti mohl líbit i ten od Houbigant.

Ani jeden tedy není mrkvičkový (a to já naopak mrkvičku ráda).

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 08. srpna 2023 11:09
Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 17. srpna 2023 15:22

Obě vůně jsem měla, miluji kosatce. Iris des Champs je krásný zapudrovaný kosatec ležící na jemném kousku semiše, je v něm něco melancholického (pro mě ve všech vůních od Houbigant), je krásný ve větru na podzim. Výdrž je na mně dobrá.

Iris de Syracuse vnímám jako svěží jarní vůni, mám v ní méně kosatce, více vanilky, je více chumlací a líbivá. Kosatec s pudrem v ní vnímám je tam samozřejmě taky, ale tenhle pudr je jiný, jemný jako když foukneš do peří (však ten znáš)

Na Fragrantice jedna) recenzentka přirovnává IdS k IdCh. Jestli už jsi měla nějakou vůni od Houbigantu a líbila se ti, mají stejný ocásek. Ve všech vnímám styčný bod.

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 23. srpna 2023 22:43

Děvčata, kterou pro mě, Masque Petra nebo Dolceaqua? Romanzu mám v košíku a chci přihodit ještě jednu z těchto, ale ani jednu nemám vyzkoušenou, jen podle popisu a vašich recenzí si troufám napsat, že bych je mohla "zvládnout" a mohly by se mi líbit.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 24. srpna 2023 08:15

Poéma obě jsou krásné, jen Petra je výraznější.

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 24. srpna 2023 09:10

Fleur Děkuji ti za radu, vezmu si Dolceaquu, Romanza je výrazná, tak přihodím něco jemnějšího. Od Petry si přikoupím vzorek a pak uvidím. Ještě mám v září svátek, tak se třeba bude hodit manželovi jako nápad na dárek.

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 24. srpna 2023 14:17

Poéma Ahoj Nadí, taky se mi k té síle Romanzy pro tebe hodila DA jako protipól, jen jsem nestihla napsat:) Stále vzpomínám, jak neuvěřitelně na tobě voněl Carat

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 24. srpna 2023 16:08

KorsičankaAhoj MiJo, díky, díky. U Petry jsem se nakonec zalekla kadidla, tak jsem raději vzala jen vzorek na vyzkoušení. Mám momentálně "rozhazovačnou" náladu. Minulý týden jsem si k 50ml Tardes koupila ještě stovkové balení.

Carat je moje oblíbenkyně největší.

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 30. srpna 2023 16:05

Fleur a Korsičanka Dolceacqua je od včera doma, trochu jsem čekala jinou vůni, ale bude na mě tak za "chvalitebná". Dávám za pravdu alibi  (Libi, zdravím ), i na mně se konec s pižmovým ocáskem nerozloží půvabně, ale co, než tohle nastane, přestříknu se.

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 30. srpna 2023 16:56

Poéma No, člověk se s těmi slepáky vždy netrefí...Mám to stejné - někdy tak, jindy jinakTak alespoň Romanza doufám potěšila:)

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 30. srpna 2023 18:26

Korsičanka Romanza je super vůně, vždyť víš...Mě potěšilo, že mám v DA vlastně vůni, která je tak trochu unikát, bylo jí údajně vyrobeno jen 299 flakonů, a já jeden mám. Tak co bych vlastně chtěla, že?

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 30. srpna 2023 18:26
Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 30. srpna 2023 22:40

Poéma Tak to mě mrzí.