Hledám parfém, který voní (podobně) jako...

10. října 2014 08:45
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 03. května 2015 17:11
Reakce na RoSa:

 Tak to si budu muset Bois d´Iris zopakovat, se Sycomore bych podobu fakt nehledala. V základu?

Offline RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 03. května 2015 19:25
Reakce na dynda:

... asi ten vetiver to bude, bych řekla...

Offline RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 14. května 2015 22:19

De Profundis mi hodně připomíná vůni Songe d'Iris od Rochas.

Offline WildOrchid
Avatar
19 příspěvků moje polička 25. července 2015 21:19
Reakce na MirkaU:

Existuje, prosím, něco podobného Guerlain Chant d'Aromes ?

Děkuji

me prijde typove podobna i Bois des Iles od Chanelu

Offline foxy
Avatar
88 příspěvků moje polička 31. července 2015 18:57

Koupila jsem si balik Clarins kosmetiky a soucasti je i Eau Dinamisante. Krasne to voni, na me kuzi to ma velmi prijemny vyvoj, lec malo vydrzi. Nenapada vas nekterou nejaka alternativa s lepsi vydrzi? 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 21. května 2016 11:40

Váhala jsem, kam to dát... ale on je to opravdu blbý dotaz, protože předem tuším výsledek, ale nedá mi to...
Prosím všechny znalé - opravdu neexistuje nic, co by dokázalo důstojně zastoupit Poison Tendre?

Čtu tady opakovaně stesky nad drastickými reformulacemi vůní - většinou je to pro mě čistá teorie, neb ty vůně v jejich původní uchvacující verzi nepamatuji... Tohle je (skoro se mi chce říct "bohužel") jiné. Počkala na mě zapomenutá maličká třicítečka, dárek to z časů, kdy jsem ji ještě nedokázala ocenit. Jenže teď už k ní chodím spíš jen čichat než aplikovat. :-/

Asi nic není, co? 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 07. října 2016 15:03

Dobrý den,

máte tipy na netradiční zajímavé vůně, které by mohly potěšit člověka, který bezmezně miluje Cacharel Eden, Bvlgari Black a Serge Lutens Chergui? Ráda bych si rozšířila poličku, ale nebaví mě chodit po parfumerce a testovat všechny dekadentně vypadající lahvičky. Díky :)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 07. října 2016 17:06
Reakce na razorblade:

...nabidnu z niché:

Afgano Nasomatto

Oliver People Byredo

Felanilla Parfumerie Generalé

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. října 2016 17:40

Dobrý den,

taktéž bych měla dotaz. Jsem cos e týče vůní hrozně konzervativní, navíc jsem astmatik, takže cokoliv těžkého je pro mě tabu. Ale klasicky jakmile najdu vůni, cos e mi líbí, tak ji přestanou vyrábět. Naposledy se mi to stalo s Ming Shu od Yves Rocher - narazila sjem na ní poěmrně náhodou, oblíbila si ji ančež ji přestali vyrábět. Takže pokud by měl někdo tip na něco podobného byla bych mu neskonale vděčná :)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 07. října 2016 17:47
Reakce na A666:

...nevím, jestli vyloženě podobného, ale velmi dobrá je

nová 

Missoni EdT

(EdP ne, je dost jiná),

Bottega Veneta Florale

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. října 2016 18:33
Reakce na Miru:

Děkuji, až budu mít cestu do ČR tak na to kouknu :)

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 07. října 2016 18:46
Reakce na razorblade:

Fille en Aiguilles (Serge Lutens)

Noir de Noir (Tom Ford)

Cuir (Lancôme- La Collection)

...no bude ich určite viac, len treba skúšať a skúšať 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 07. října 2016 19:59
Reakce na Ellen:

čo sa Poisin Tendre týka, asi fakt len oplakať...

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 07. října 2016 20:02
Reakce na A666:

Hej, Ming Shu bola pekná, taká "vodnička s prídavkom"...

Odporúčam testnúť Omnia Paraiba od Bvlgari, J`Aime Les Fleurs od La Perla, alebo ak sa ešte niekde dá, tak Vitória Régia - Flor do Dia od L'Occitane. Ani jedna nie je presne to isté, ale majú styčné body.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 07. října 2016 20:29
Reakce na Miru:

diky za tipy, pujdu to nekde ocuchat az pojedu do prahy, obavam se, ze v nasem krajskem malomeste to asi nesezenu ani v douglasu, ze?:) jdu si o nich aspon neco precist :)

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 07. října 2016 20:31
Reakce na Ayuri:

diky za tipy. po te lutensovce uz asi dva roky touzim, ale jeji nakup furt odkladam (vzdycky si rikam, ze musim neco spotrebovat, at toho nemam moc... a pak si najednou impulzivne neco koupim. takhle jsem treba propadla tomu bvlgari black za tu cenu). forda a lancome by u nas mohli mit, co nejdriv pujdu ovonet. diky:)

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 07. října 2016 20:37
Reakce na razorblade:

Prej moc.  (v tomhle případě mi ty smajlíci přijdou mimořádně výstižný)

Byly časy, kdy mi 12-15 vůní připadalo jako strašný mrhání, ale to už je dávno. Pak jsem přišla sem. ;-) 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 07. října 2016 20:41
Reakce na slniecko:

To je ale tak smutné. 

Wendulce jsem včera tvrdila, že od Diora už nic nepotřebuju, ale nebylo to úplně přesné. Pro řadu jedů mám určitou slabost. 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 07. října 2016 20:41
Reakce na Ellen:

kdyz ja jsem hrozne konzervativni osoba, ktera donedavna stridala jen tri, ctyri vune nekolik let furt dokola... tak v poslednim roce jsem propadla par jinym vunim... ale to, ze jsem tem svejm ctyrem neverna, me hrozne muci a pripadam si, jako kdyz svuj eden, kterje pouzivam pres deset let, podvadim! obavam se, ze presun na tyhle stranky moji destrukci jeste urychli :D

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 07. října 2016 20:45
Reakce na razorblade:

To se vsaď!

Nejsi nevěrná, taky bys nevydržela, dejme tomu, číst čtyři knihy pořád dokola. ;-) Eden si nech jako č. 1, jako signature, tu výsadu mu nikdo nevezme, a radostně experimentuj. ;-)