Hledám parfém, který voní (podobně) jako...

10. října 2014 08:45
Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 17. října 2014 20:20
Reakce na Mitzi:

Když já se k té samé vracet už nechci, myslela jsem typově podobnou, ale kvalitnější a  zajímavější, s vývojem atp. 

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 17. října 2014 20:22
Reakce na janejane:

To bývá dost těžké

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 17. října 2014 20:27
Reakce na Mitzi:

No právě, taky jsem si všimla. Proto ten dotaz. Omlouvám se jestli vyzněl hloupě.

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 19. října 2014 13:42
Reakce na janejane:

Hledáš asi nějakou bylinkovou citrusovku... co třeba nějakou z hermésovský řady kolínských (Eau d'...), nebo těch jejich Jardin's?

Jinak si můžeš třeba na Fragrantice najít tu Chanson d'Eau a rozkliknout si jednotlivě její složky (například tu bazalku), pak se ti ukáže nabídka dalších, který ji taky obsahujou. To pro inspiraci není špatný...

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 19. října 2014 20:42
Reakce na barbucha:

Děkuji.

Jednoho Hermese na poličce mám. Zkoušela jsem i jiné, ale bylo v nich něco, nějaký "tón", který mi nesedl. Ale zkusím znovu, uvidíme.

A díky za tip hledání na fragnantice. Recenze si přečíst umím, ale toto mě nenapadlo. Ach jo, jak ráda bych našla něco , co mi opravdu sedne, nebude otravovat a naopak bude příjemným společníkem ... na poličce mám samé driáky, které jaksi nemůžu.  A to hledám už nějakou dobu.  No, řídím se heslem, kdo hledá, možná najde.

Pěkný večer.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 19. října 2014 21:28
Reakce na janejane:

Mně se vůně od Hermes moc líbí, ale některé s mojí pokožkou reagují tak, že vystoupí jódový, trošku dezinfekční tón. Řešila jsem to pak úzkostlivou aplikací pouze na oblečení, ale to je poloviční radost z vůně i samotného aktu vonění se.

Zkus zapátrat i mezi vůněmi z Atelier Cologne. Jejich základní řada je hodně "přírodní": citrusy od limetky po červený pomeranč, posečená tráva, bylinky, listí, cedrová a jiná dřeva. Výdrž je přitom velmi dobrá.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 19. října 2014 22:07
Reakce na Fleur:

Já zkoušela s nadějí i Escentric Molecules, ale právě tam jsem cítila ten zvláštní tón, jaký se na mně rozvoněl i u Hermese, máš pravdu lehce desinfekční (ach ta naše chemie...).

Atelier Coloqne neznám, tak zkusím nějaký vzorek objednat. Děkuji ti za tip.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. října 2014 23:35
Reakce na janejane:

Niečo od Annick Goutal? Tam by nemal byť nejaký chemický podraz.

A ešte ma napadá Ma Griffe od Carven.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 20. října 2014 22:03
Reakce na slniecko:

Na Annick jsem úplně zapomněla, líbila se mi Le Chevrefeuille, musím si ji připomenout. Dík.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 21. října 2014 08:14
Reakce na janejane:

Le Chevrefeuille je moc příjemná, květinovkám moc neholduji, ale tuhle nosím i v těch největších vedrech, je taková osvěžující.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 14. listopadu 2014 18:04
Reakce na janejane:

Doporučuji zkusit Chanel Cristalle Eau Verte, něco v něm mi Chanson hodně připomíná. CEV není stejný jako Chanson, určitě nepůsobí lacině, není plochý a ten pocit, že má člověk v kabelce Chanel je celkem fajn... Jen při zkoušení v parfumérii si nenech vnutit Cristalle, musí to být Cristalle Eau Verte.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 18. listopadu 2014 18:08
Reakce na dynda:

Děkuji ti za tip. CEV trochu znám, zkoušela jsem v létě. Líbila se mi dost, jen mě mrzelo, že ke konci na mně trochu "zkysla" . Objednala jsem si už nějaké vzorky na ALZD, tak se  těším. 

Mám teď ale jiný " problém", zalíbila se mi - a to velmi - jedna vůně (z úplně jiného soudku) . Mojave Ghost. Tak teď přemýšlím, co s tím.... Ale to už jsem tady OT, omlovám se.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 24. listopadu 2014 12:59

Ženy, nezkoušela některá z vás tento Silan? Prosím, vyzkoušejte a řekněte mi, který parfém je tomu podobný, moc se mi to líbí, přesně takovou vůni bych chtěla.

dusty
Avatar
24. listopadu 2014 19:16
Reakce na naja:

My máme doma tú fialovú, ktorá vonia ako slivkový kompót a pri troche fantázie ako sladšia Feminité du Bois. Zlatú som ovoniavala v Tescu a mohla by to byť Jil Sander No 4, poznáš?

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 24. listopadu 2014 19:42
Reakce na dusty:

Díky, kdysi dávno jsem jí zkoušela, ale už si ji nepamatuji, musím vyzkoušet. Voní hezky všechny, ještě je modrý.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 17. prosince 2014 10:15

Existuje, prosím, něco podobného Guerlain Chant d'Aromes ?

Děkuji

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. prosince 2014 13:42
Reakce na MirkaU:

Úplně blízkého snad ani ne. Určitá typová spřízněnost by se našla s Mitsoukem, Chamade a Miss Dior (klasika).

Pak taky s Noir Épices, i když ta je hutnější a o něco sladší. 

Offline berush
Avatar
320 příspěvků moje polička 13. ledna 2015 12:34

Poradíte kde sehnat Rocabar případně podobnou vůni? Děkuji

Offline RoSa
Avatar
8195 příspěvků moje polička 03. května 2015 10:49

Bois d´Iris od VCA mi dost připomíná Sycomore. Jen VCA je sladší.