databáze 145891 vůní od 9632 značek a 1832 parfumérů

Collection Extraordinaire: Bois d'Iris Van Cleef & Arpels

Collection Extraordinaire: Bois d'Iris
značka: Van Cleef & Arpels
parfumér: Copperman, Emilie
rok: 2009
určení: pro ženy
složení: kosatec, myrha, labdanum, kadidlo, ambra, naplavené dřevo, vetiver, ambra, vanilka, cukr

Collection Extraordinaire

Diskuze:
Komentáře k vůni (9)
Avatar
Dalia (03.2.2020 )

Distingovaný kosatec …
Nasládle pudrový kosatec a hodně dřeva. Hodně pěkného dřeva. Pěkně sluncem vysušeného, takřka bílého dřeva a věkem ohlazeného až k dokonalosti. A troška ambrové smyslnosti.
Decentní a hebká vůně, kterou považuji za jednu z nejlepších kosatcovek, k nimž jsem kdy přičichla.

Avatar
ModestMourek (02.10.2018 )

Začátek je velmi slibný, cítím prašné cedrové dřevo, máslový kosatec z Cèdre-Iris (Affinessence) a kadidlovou pryskyřici, ovšem během hodiny vše překryje pudrová dřevitá vanilka oslazená několika kostkami cukru. Přesto je to stále slušná dámská vůně. Výdrž přesahuje 6 hodin.

Avatar
Fleur (08.1.2017 )

Kosatcový pudr v čerstvě vyřezané dřevěné dózičce, vanilkový krém s cukrovou krustou na okraji, pryskyřice a pár krystalků soli. Ve výsledku elegantní, uhlazená, mírně hřejivá, líbivá kompozice. Možná až příliš líbivá a romantická - není v ní nic, co by vyčnívalo a strhávalo na sebe pozornost.

Avatar
slniecko (08.6.2016 )

Kosatec s vanilkou a drevom. Kosatec je krásny, jemne púdrový, nemrkvový, vanilky je decentne, vytvárajú jemnú, hladkú vôňu, pridané drevo je skôr drsnejšie a vytvára zaujímavý protiklad. Skôr unisex, ako dámska.

Avatar
wendulka (25.8.2015 )

Na oficiálních stránkách této značky se dočtete, že inspirací pro tento „dřevitý kosatec“ se stala představa naplaveného dřeva na pláži, jen toto dřevo je už vysušené od slunce. A zpočátku tam to dřevo opravdu je společně s vlahým zemitým kosatcem, který, jak už trefně napsala jerry, voňavě částečně připomíná mrkvovou nať. Jen ta pláž chybí, spíš mi to přijde, jako kdyby se kosatec smáčel ve slané minerálce.

Po rozvonění kosatec přejde do pudrovější podoby. Společně s ním se objeví ambra, vanilka a kadidlo a projeví se tolikrát popisovaná příbuznost se 450 (Farmacia SS. Annunziata) nebo Bois d´Argent (Dior) apod. Jen tady není kadidlo tak chladně "mramorové" jako v 450 (asi proto mám ty Italy o chlup radši) a je tu navíc sladce dřevitá myrha. Tím pádem Bois d´Iris vyzní víc hřejivěji, dřevitěji a je o kapku sladší. Nic to ale nemění na tom, že je to opravdu povedená vůně a na rozdíl od 450 má mnohem lepší intenzitu i výdrž.

Avatar
barbucha (08.4.2015 )

Těšila jsem se na údernou dřevitou kosatcovku, ale ta trvala jen chviličku... poté se rozležela do ne nepříjemné, ale poněkud indiferentní sladké pižmové vanilky, v kteréžto podobě už setrvala až do konce (kdy se ještě objevil slaboučký závan vetiveru). Drží výborně, ale název poněkud klame...

Avatar
Tassia (13.3.2015 )

Kosatcová dokonalosť, ktorej robia garde vzácne drevá a ambra. Vôňa je čistá, pôsobí jemne, po úvodnom drevenom začiatku, ktorý netrval dlho, sa usadí a vonia bez nejakých zmien dlho a rovnako. Typovo mi pripomína Jersey od Chanelu, kde je v centre pozornosti levanduľa a vanilka od začiatku do konca, u Bois d´Iris je v hlavnej úlohe kosatec, vzácne drevá a v závere hladká ambra. Použítie, keď chcete voňať luxusne a zároveň nenápadne, ku kostýmu, na rokovanie, do divadla..... Výdrž výborná a intenzita taká, aby nekričala, ale len naznačila luxusný doplnok nositeľky. Je krásna. 05/2014

Avatar
MirkaU (11.1.2015 )

Tahle vůně nevypráví jen o kosatci, ale především o dřevě. O dřevě s čerstvou mízou, o dřevě v ohni dávajícím teplo, o vlnami dokonale ohlazeném bílém dřevě vyplaveném na mořský břeh, o dřevě pastelek s nimiž malíř tvoří jemné obrázky ... Zpočátku to je především suchý, nesladký kosatcový kořen, ale hned se k němu přidá pryskyřičný doprovod, oslazený vanilkou a podkreslený kadidlem, který je přítomný po celou dobu. Místy se objevuje až čokoládový akcent, posouvající vůni ke gurmánské straně. V drydownu je znatelný vetiver, který mi tam lehce drhne. Čerstvě po nástřiku vůně chvíli jakoby není cítit, mám tendenci přidat, ale ona teprve postupně nabírá na síle. Vydrží pak 6 i více hodin. Krásná vůně v krásném klasickém flakonu.

Avatar
jerry (09.1.2015 )

Původně jsem si myslela, že by to mohla být do určité míry náhrada za Hiris. Samotný začátek tomu napovídal - mrkev. U Hirisu je to sladká mrkvička, tady je to spíš nadzemní zelená část. A tím podobnost s Hirisem skončila, protože pokračoval kosatec a suché dřevo, to vše na lehkém kouřovém obláčku. Celkově vzato jde o příjemnou univerzální vůni s nádechem luxusu a s dobrou výdrží.