Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 05. července 2017 14:05
Reakce na Sweet Potato:

ta poslední lahvička je mi hodně povědomá:-)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. července 2017 14:32
Reakce na Sweet Potato:

sa hlásim a okamžite púšťam do pátrania!

To prvé vyzerá skôr na dopĺňací flakón z nejakých českých sklární, nie na komerčný parfém.

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 05. července 2017 14:36
Reakce na slniecko:

Myslela jsem si, že tebe to chytne

Ano, to první určitě nebyl parfém. Ty poslední dvě nebudou žádné poklady, nějaká 70.léta. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 05. července 2017 15:23
Reakce na Sweet Potato:

přesně, to spodní byl nějaký smrádek co jsme měli doma, taková rádoby nóbl aplikace z drátků, jsem to měla na hraní. a maminka v koupelně měla tohle

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 05. července 2017 15:31

Być móźe! To byl tehdy trhák

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 05. července 2017 15:45
Reakce na Korsičanka:

jojo:-) a já jí v místní drogerce koupila Živé květy a ona je nenosila!:DDD (ale mám pocit že je má furt schovaný) brr teda

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 05. července 2017 16:29

Taky jsem je jednou dostala od dětí ve škole - fialky - taky brrrr!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. července 2017 17:23
Reakce na Korsičanka:

Być móźe! To byl tehdy trhák

To byl! Maminka ho taky nosívala.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. července 2017 20:38
Reakce na Sweet Potato:

Tie drátené boli miestne, určite som ich už videla, musím prehrabať archív fotiek, toho Matesona zatiaľ (zatiaľ!!!) neviem nikde nájsť.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. července 2017 20:39

Aj ja som ich mame kúpila, konvalinkové, bola dojatá...ale myslím, že aspoň mydlo vložila medzi prádlo :-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 05. července 2017 20:45
Reakce na slniecko:

dárková mýdla jasně, to byl vděčný dárek, ještě mám (ve světle vedlejší diskuze docela vtipně) v plechové krabičce od šeříkových mýdel uložené staré fotky:-) jo a to mi připomenulo že právě vůni toho šeříkového mýdla a úplně vizuální představu té krabice mi vyvolává datura noir :P

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. července 2017 12:09
Reakce na Sweet Potato:

ok, tak tá drátená by mala byť Ambrée Royal od AB Kozmetiky.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. července 2017 12:19

Ak by ostala krabička, mala by tam byť takáto ochranná známka:

http://oz.kurzy.cz/ab-kozmetika-as/royale-ambree-p21596z154299u.htm

Amun
Avatar
06. července 2017 14:05

Mam parfemovy dotaz. Stalo se vam nekdy, ze vam zplesnivel parfem? Vylozene zplesnivel, takovy ten typ plisne, co se objevuje treba na marmelade. Slo o Euphoria, pritel ho kupuje roky a zadny nikdy plisen nechytil. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 06. července 2017 14:24
Reakce na Amun:

Mně ne. Nejstarší kousek mám nostalgicky schovaný (15 let) a sice už nejde použít, protože vůně se zkazila, ale rozhodně tam žádná plíseň neplave. Ani by mě to vzhledem k množství a koncentraci alkoholu nenapadlo.

Amun
Avatar
06. července 2017 14:25
Reakce na Krehutka:

Mne se to nikdy nestalo, opravdu ani s tim nejlevnejsim kouskem, co jsem dostala na hrani jako dite. Si rikam, jestli to nemohl byt fake riznuty vodou nebo necim, nicmene zakoupeny v Sephore.

Online jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 06. července 2017 14:28
Reakce na Amun:

Tak to jsem nikdy neviděla. A ani neslyšela - a to jsou tu sběratelky, které mají vůně mnoho desítek let staré.

Líh v parfému by měl snad plíseń zabít

A nemůžou to být nějaké malé kousky těsnění flakónu?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 06. července 2017 14:42
Reakce na Amun:

parfém ne, ale biokosmetika (krémy) ano. od té doby nic takovýho nekupuju. btw teď mě napadlo... Lilly_Ku neosypala ses po nějakém zaručeně bio krémíku?;-) (dcera z toho měla hodně ošklivou dermatitidu v obličeji včetně očních víček)

Amun
Avatar
06. července 2017 15:23

Muzu se zeptat, jaka znacka? Ja se chemicke kosmetice vyhybam, tj kremy, odlicovace, atd, dekorativni kosmetiku pouzivam normalni. A tedy musim rict, ze naprosta spokojenost :D respektive ono take zalezi, co clovek mysli bio/prirodni kosmetikou. Uz jsem bohuzel videla x bio znacek, ktere se pysnily prirodnim slozenim, a pritom to byl vylozene chemicky koktejl tech nejlevnejsich slozek.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 06. července 2017 16:36
Reakce na Amun:

netušim, už je to dávno, bylo to něco levandulovýho:-) ony ty konzervanty tam nejsou pro srandu králíkům. čistě přírodní - jenže to taky znamená že v tom můžou vyrůst pěkně bio bakterie a plísně. za mě radši kapku té desinfekce:-) 

když si dáš pozor aby to bylo všechno čerstvý a nesahala do kelímků špinavýma rukama atp tak snad dobrý, mně to za to nestojí.