Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Amun
Avatar
06. července 2017 17:07

Jj ja si davam pozor, treba na odlicovani mam mandlovy olej, peclive v lahvicce, do niceho nesaham. Jeste se mi nestalo, ze by mi nejaky takovy produkt shnil nebo tak neco. Ono to hlavne je dobre poznat - olej se zakali, kokos zlukne... Ale chapu, ze obcas se stane - obcas jsem si domu donesla treba zkazeny jogurt, proste to asi nechali v teple. Doufam, ze mi tu peci kuze jednou vrati :D

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 06. července 2017 18:47
Reakce na Amun:

Nie a ani som o tom ešte nepočula !

A to môj najstarší parfém mám už asi 30 rokov a nejaké mini mám ešte po mame.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 06. července 2017 18:49

Existujú aj prírodné konzervanty, takže nutne príroná nemusí znamenať ochvíľunebezpečná, aj keď doba spotreby určo kratšia. Ale kratšia v mesiacoch, nie na tému do zajtra spotrebovať.

Aj keď, ak ide o nejakú homemade značku, tak tam človek musí dôverovať výrobcovi....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 06. července 2017 19:04
Reakce na Amun:

jestli myslíš vrásky tak to má spíš minimální vliv. životní styl a genetika. mrkni jak vypadá maminka/babička a máš jasno:-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 06. července 2017 19:10
Reakce na slniecko:

Děkuju. Krabičky se nezachovaly, ale ten název je mi povědomý.

Amun
Avatar
07. července 2017 11:14
Reakce na slniecko:

By me vazne zajimalo, jestli se do Sephory mohl dostat fake, opravdu ten parfem chytil vylozene chlupatou marmeladovou plisen. Ale tedy uz byl skoro vypotrebovany.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 07. července 2017 11:52
Reakce na Amun:

jestli byl skoro prázdný, možná se alkohol vypařil a zůstala voda? to by se asi stát mohlo, obzvlášť když byl třeba trochu poškozený uzávěr, dovnitř šel vzduch (plísně jsou ve vzduchu furt) a líh se odpařoval ven... až se nějaká ta plíseň uchytila. to mi přijde jako celkem pravděpodobná varianta:-)

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 07. července 2017 16:44
Reakce na Amun:

By me vazne zajimalo, jestli se do Sephory mohl dostat fake, opravdu ten parfem chytil vylozene chlupatou marmeladovou plisen. Ale tedy uz byl skoro vypotrebovany.

Podľa mňa len veľmi teoreticky, ako privýrobok predavačky...ale veľmi by som tomu neverila, obzvlášť pokiaľ ti počas celého používania nebol nijako podozrivý...skôr rozmýšľam nad zložením...prednedávnom som voľakde čítala, že do niektorých parfémov sa dáva glycerín (?) asi kvôli znášanlivosti na pokožke a ten by teoreticky chytiť pleseň mohol...ale že by ju nezlikvidovl všetok ten alkohol? Jedine, že ak dlhšie stál viac-menej vypotrebovaný, alkohol vyprchal (dovtedy ba sa to asi stať nemohlo, ono sa to plní vo vákuu a kým je fľaška plná, nemal by vyprchať kam)...ale ako by sa tam dostali tie zárodky? Žeby fakt cez rozprašovač?

Je to nejaká súvislá vrstva, alebo to skôr pláve uchytené okolo nejakých čiastočiek?

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 07. července 2017 22:20
Reakce na domenica:

Tak jsem na to mrkla, a skoro všechno, co jsem vybrala, přesahuje ten 4 eurový limit. Škoda hlavně u Divine (Divine, L´Inspiratrice a L´Ame Soeur) - tipovala jsem, že by mohly se mohly do limitu vejít, ale jsou za šest. Každopádně, dřív nebo později velmi doporučuju!

Takže pro tuto chvíli: 

Parfumérie Générale - Felanilla No 21

Pierre Guillaume - Myrrhiad

L'Inspiratrice sa mi veľmi páči! Taká neobvyklá ruža, pekne spracovaná, prijala by som flakón na poličke 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. července 2017 17:01
Reakce na sisa.b:

Má lákavé složení. Myslím, že i mně by se líbila.

Já bych ráda celkově prozkoumala značku Divine. Už po ní chvíli pokukuji. Tak časem snad ...

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 09. července 2017 21:17

Nemáte zkušenost s tímto e-shopem? Zarazila mě cena u parfémů Aedes de Venustas, která je o více než 2 ti. nižší než všude jinde. V čem je háček?

https://www.prodejparfemu.cz/aedes-de-venustas

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. července 2017 21:34
Reakce na Krehutka:

Háček je možná v tom, že ho ve skutečnosti možná vůbec nemají.

V tomo obchodě jsem objednávala 2x (vždycky za cenu mnohem nižší než jinde), s osobním převzetím. Ani v jednom případě vůbec nereagovali.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 09. července 2017 21:42
Reakce na Dalia:

Nerúfam si odhadnúť, či by sa ti páčila, ale určite stojí za vyskúšanie  

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 09. července 2017 21:48
Reakce na Krehutka:

Ja som za podobnú cenu kupovala Cierge de Lune na www.profi-parfemy.sk a vôňa je v poriadku 

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 09. července 2017 22:05
Reakce na Krehutka:

Háček je jak píše Jerry...mám tu stejnou zkušenost. Dvě objednávky bez reakce. A jedna s tím, že parfém již nemají. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 09. července 2017 22:11
Reakce na jerry:

+ Renusatko

Díky za zpětnou vazbu. Kdyby si to nechali zaplatit dopředu a zboží nedodali, tak to pochopím, ale co mají z tohoto přístupu?  Divné.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 09. července 2017 22:12
Reakce na sisa.b:

A nemáš tušení, jak se k takové ceně dostali?

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 09. července 2017 22:17
Reakce na Krehutka:

Možná tou nabídkou nalákají k nákupům a občas něco mají  nebo taky nevím. Měli tam totiž i dost parfémů, které už se nevyrábí nebo jsou těžko sehnatelné. 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 09. července 2017 22:34
Reakce na Krehutka:

A nemáš tušení, jak se k takové ceně dostali?

Vôbec netuším. Ale mala som vzorku z bellerebelle.de ešte ako novinku a vonia presne tak isto. Prišla normálne v celofáne zabalená, v prekrásnej zamatovej krabičke. 

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 10. července 2017 23:05

Milé dámy, pomozte mi, prosím, určit, co je to za vůni? Objem flakonku je 6 ml, získala jsem ho v antikvariátu za 10 Kč, i s poslední kapkou husté tekutiny, voní to úžasně.. Díky za pomoc, mně se to zatím identifikovat nepodařilo.