Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline tina
Avatar
5881 příspěvků moje polička 26. února 2022 08:00

Dalia posleme ti ji, uz je to domluvene;) Timhle tempem by se nam stejne nejspis doma zkazila, tak mi napis do SZ, na jakou Zasilkovnu a nejspis ve stredu to zaridim:) A za usetrene kacky si porid neco dalsiho pro radost...

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 26. února 2022 09:34

jerry slniecko Tak to jste mě ohledně Kobaka ale vůbec nepotěšily!Chystám se udělat na notinu objednávku nějaké kosmetiky a chtěla jsem tam přihodit i Kobako. Jak vonělo to původní (40. léta) už opravdu nevím (takový pamětník zase nejsem), prvně jsem se s ním setkala někdy v druhé polovině 80. let,v devadesátkách  jsem si dala pauzu - byly najednou k dispozici vůně, o kterých se mi do té doby pouze zdálo, po dvaceti letech jsem se k němu vrátila. Nemůžu tvrdit, že bylo totožné s tím z doby mého mládí, ale ty dva flakóny mi voněly krásně (a nostalgicky).Teď jsem se slzou v oku zkontrolovala zbytek - mám ho tak na trojí navonění....

Edit - koukám jak puk - projela jsem známé eshopy, a Kobako nikde......Jenom v nějakých neověřených.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. února 2022 09:50

tina Tak tedy píšu SZ. A za ušetřené peníze vezmu ty holubičky.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. února 2022 11:29
Reakce na Miru:

Dalia 

...jojo, nech to uležet, uzrát

​Holubičky jsou objednané a vzala jsem tedy EdT. A jsem napnutá jako kšandy.

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 26. února 2022 14:31
Reakce na slniecko:

lebo toto je čistá hrôza.

​Nechtěla jsem to napsat takto natvrdo, ale pro mě taky (převážně způsobeno hlavně tím, že jsem o té reformulaci nevěděla a byl to pro mě šok). Ale moje sestra si ji vzala s nadšením.

Offline slniecko admin
Avatar
17616 příspěvků moje polička 28. února 2022 00:33
Reakce na Hanka H:

Edit - koukám jak puk - projela jsem známé eshopy, a Kobako nikde......Jenom v nějakých neověřených.

​No, preto som ho naslepo vzala...na notine mali posledné 2ks....Bourjois prestalo s výrobou parfémov. Ako chcela som pôvosne soir de Paris, ale už som zohnala len toto, tak som ho rýchlo chňapla. Ak by si ho chcela a neponáhľalo Ti to (dostanem sa k nemu budúci týždeň), tak Ti ho rada pošlem aj zadarmo.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 28. února 2022 00:41

slniecko Díky za nabídku - abych pravdu řekla, po tom, cos napsala ty i jerry , nevím, zda si nemám zachovat na Kobako hezké vzpomínky. Jedině kdybys ho opravdu chtěla vyhodit - napiš v tom případě SZ a domluvíme se. 

Offline slniecko admin
Avatar
17616 příspěvků moje polička 28. února 2022 00:45

Hanka H jasné, tak sa budúci týždeň ozvem...je to na Tebe, ja si z neho spravím malú vzorku a nafotím, keby som sa dostala k nejakej starej verzii tak na porovnanie, ale inak s ním fakt nemám čo.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 28. února 2022 08:51

slniecko Díky, domluvíme se. Z toho starého flakónu už bohužel vzorek nevymámím, ale určitě se najdou i jiné majitelky.

Offline nausi
Avatar
49 příspěvků moje polička 01. března 2022 11:23

Dobrý den. Mám  blbý dotaz. Vrátila jsem se z Říma a chtěla bych vonět jako Italky.. Můžu tohle vzít na slepo?

Fiori di Capri (Eau de Parfum) Carthusia

Offline Korsičanka
Avatar
12854 příspěvků moje polička 01. března 2022 11:37

nausi Tuto konkrétně neznám - obraŤ se na Hyperosmia, jež vlastní flakon.

Zkoušela jsem v Itálii pár jiných vůní značky, na mně slabší výdrž, ale vůbec nebyly špatné. Tato obsahuje tolik pěkných složek, že snad nemůžeš udělat chybu, máš-li ráda květinovky - záleží na ceně. Měla by se pohybovat mezi 1500-2000,-

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 01. března 2022 12:38
Reakce na nausi:

Dobrý den. Mám  blbý dotaz. Vrátila jsem se z Říma a chtěla bych vonět jako Italky.. Můžu tohle vzít na slepo?

Fiori di Capri (Eau de Parfum) Carthusia

​Nevím, jestli takto voní Italky, ale Carthusia je krásná karafiátová vůně. Zpočátku se jeví trochu "ostřejší", ale usadí se do krásné jarní květinovky. 

Offline Hyperosmia
Avatar
6 příspěvků moje polička 01. března 2022 12:45

Ahojte, vzorky  parfémov Carthusia sa dajú zohnať na stránkách niche-parfemy.cz, nedávám tu link, neviem, či to pravidlá povoľujú, ale stránky sú funkčné, osoby za nich zodpovedné sú komunikujúce mailom aj telefonicky (v prípade, že  niečo objednáte a medzitým sa zmení situácia).Ja osobne by som naslepo túto konkrétnu voňu nekupovala, som milovník vintage a aj tak som si ňu zvykala, je to proste "stará, klasická  škola", stačí sa pozrieť na zloženie (parfém): kombinácia klinček,muškátový orech, hyacint, kadidlo, labdanum a hlavně větvičník ( dubový mech), výsledný efekt je alhehydovo-mydlovo-bielo-trpko-svieži, vynikajúco sa šíri do priestoru... naviac bez stopy moderných, spoločensky dobre tolerovateľných chypre, takže opatrne. Pridávným javom je  pre niekoho až trochu surová "naturálnosť", čisté prírodné zložky proste niekedy  (trochu) smrdia..:-), všetky Carthusie rozhodne otestovať.

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 01. března 2022 13:38

nausi

Vůně Carthusia rozhodně nedoporučuju kupovat naslepo, jak píše Hyperosmia, ona je většina z nich "stará škola", prostě kvalitní "husté" vůně. A tu zmíněnou surovou naturálnost (až drsnost) taky potvrzuju (osobně to samé vnímám ve vůních Miller Harris).

Pokud chceš vonět jako Italka, tak co třeba zkusit značku Acqua di Parma? Tahle značka má hodně široké portfolio (od kolínských po plnotučné květinovky) a v Itálii, pokud jsem měla možnost soudit, je dost populární. 

Před lety v Římě hodně Italek vonělo Opiem (tím původním), ale to je jen smutná vzpomínka (na to Opium).

Offline nausi
Avatar
49 příspěvků moje polička 01. března 2022 14:02

Moc děkuji všem! To jsem přesně chtěla vědět..

Na vzorky jsem se dívala včera, musím koupit za 500 minimálně ale to neva.

Na Italkách jsem v těch vůních rozeznala krásný musk se domnívám, a trochu chypre, u chlapů určitě ambra.. Víc nejsem schopna..

Offline nausi
Avatar
49 příspěvků moje polička 01. března 2022 14:04

jerry co bys mi ještě poradila kromě Acqua di Parma?Třeba Iris nobile mi spíš vadí..

děkuji!

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 01. března 2022 15:33

nausi 

Já jsem kosatcomila a Iris Nobile mi nesedí ani v jedné koncentraci, ale jinak většina vůní Acqua di Parma se mi líbí.

Naprosto luxusní mošusovka za pár korun je od Tesori d´Oriente White Musk/Muschio Bianco - byl to pro mě před lety v Itálii obrovský objev.

A co zkusit z italských značek něco od Profumum Roma nebo Gucci (Bloom, Guilty)?

Offline Miru
Avatar
13875 příspěvků moje polička 01. března 2022 19:30

nausi 

...Italky.?, a musk.? Tak potom jedině Bruno Acampora Musc

(je ve verzi, edp, extraitu, oleje, pak s různými přívlastky, a pak má značka i jiné vůně)

Offline nausi
Avatar
49 příspěvků moje polička 02. března 2022 10:40

jerry Miru děkuji, Bruno objednán..

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. března 2022 10:48

Děvčata, prosím o názor. Myslíte, že L'Attesa od Masque Milano stojí za ty peníze?