Nové vůně mezi nikovkami/exkluzivkami - první zmínky

11. srpna 2014 15:51
Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. listopadu 2022 20:34
Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 04. listopadu 2022 10:04

Korsičanka Určitě se objeví, už se mám na pozoru. Jen se bojím, aby vůně nebyla moc květinově omamná, zejména mě znepokojuje tuberóza ve složení.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 04. listopadu 2022 10:07

Fleur Jak jinak - tuberóza = tvůj nepřítel No.1...a moje oblíbenkyně. Ale jsem přesvědčena, že tentokrát si s ní Andy poradil Malokterý parfumér to umí.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. listopadu 2022 15:35

teena-s 

V tom je tuberóza. Tak to nepude, navíc když je to tuberóza od Tauera.

Ale zavěštím si podle složení, že půjde o Sotto La Luna Tuberose bez popelníku...

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 04. listopadu 2022 15:54

wendulka Tak to by bylo skvělé, milá věštkyně. Ale já myslím, že tak jednoduché to nebude:)

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. listopadu 2022 15:58

Korsičanka 

Myslíš? Pomerančový květ + tuberóza = to bude žvýkačková jahodová tuberóza jak vyšitá.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 04. listopadu 2022 16:33

wendulka Máš větší zkušenosti, vím, ale doufám, že Andy neklesl tak hluboko

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. listopadu 2022 20:25

Korsičanka 

Tak ona ale je přece žvýkačková už v té Sotto La Luna T...

Proč hluboko? Zase se mu musí nechat, že i když žvýkačková ta Sotto, tak rozhodně nenudí.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 04. listopadu 2022 21:52

wendulka To asi ne, ale mě ten popelník odradil.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 08:46

wendulka Korsičanka mě v tom Tauerově díle zajímá ,kterak se prosadí skořice,jasmin,pačuli,vanilka. Jahodová tubera by mi teda vadila,mno ale zkusit- tradičně -potřebuju tak jak tak ,že...

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 08:47
Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 09:33

teena-s Korsičanka hehe, mě by jahodová tubera nevadila, hlavně ať tam není moc pačuli. taky jsem zvědavá, jak si s tím Andy poradil

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 08:57

Jen pro zajímavost - článek ze Seznamu:

Architektura ukrývající parfém?

James Turrel navrhl flakón pro Lalique

8. prosince 2022 Design

autor: Eliška Koukalová

Foto: Lalique

Americký umělec James Turrell dostal příležitost navrhnout dvojici parfémů pro známou francouzskou značku Lalique. Výsledkem čtyřletého procesu jsou komplexní designérská dílka působící na několik smyslů zároveň.

FRANCIE Málokdo si vybírá parfém na základě flakónu, v případě unikátního spojení umělce Jamese Turrella a francouzského výrobce skla a parfémů Lalique se odolává jen stěží. Značka niche parfémů vůbec poprvé svěřila otěže při návrhu flakonu do rukou někoho dalšího. A není jím nikdo menší než cenami ověnčený Turrell, který zase prvně zakusil návrh v daleko menším měřítku, než je zvyklý. Při designování limitované edice parfémů Range Rider a Purple Sage se nechal vést inspirací asijskými stúpami a egyptskou architekturou.  

Dvoubarevné falkony – jeden hranatý, druhý naopak oblý, plní ale mnohem více než úlohu nádob na parfém ve tvaru rituální stúpy sloužící buddhistickým spirituálním účelům. Propojují tvorbu současného op artisty Jamese Turrela z Ameriky a uměleckého skláře Reného Laliqua žijícího na přelomu 19. a 20. století ve Francii. Oba se totiž věnovali zkoumání světla a jeho úloze v prostoru. Jejich výtvory pomocí různých vizuálních fenoménů pokouší hranice lidského vnímání, čímž vytváří různé senzorické zážitky. Turrell tvořící od šedesátých let minulého století využívá přirozené světlo jako jediné médium v centru svého umění. Díky tomu podle něj pozbývá konkrétní podobu, záměr a předmět. Tedy až do této chvíle.

Uhrančivě minimalistické a geometricky dokonalé skleněné flakóny rozhodně neprozrazují, že za jejich výrobou stojí hodiny práce zručných sklářů, a ne strojová výroba. Ručně vyráběné křišťálové flakony byly nelítostnou zkouškou řemeslného umu každého ze sklářů v Alsaské továrně, jakákoliv odchylka v tloušťce materiálu by se totiž projevila na jeho výsledném odstínu i saturaci barvy. Což je vzhledem k povaze Turrellovy tvorby a jeho hlavního fokusu nepřípustné. 

Inspirace architekturou už jen podtrhuje Turrellův zájem o chování světelných paprsků. Struktura vizuálně čistých staveb, jako jsou pyramidy a asijské stúpy, jej fascinovala celý život. Především proto, že podněcuje vědomé a spirituální prožívání, zároveň minimalistickou strohostí vede ještě větší část pozornosti k pronikání světla a jeho různému charakteru. Od čistých hranolovitých či zakulacených linií flakónů očekával Turrell podobné vlastnosti. Tedy že vytvarují, nasměřují a rozptýlí paprsky světla, které nechá vyniknout charakter křišťálu. Pro oblý Purple Sage byl zvolen safírově modrý, fialový a čirý křišťál, pro hranatý Range Rider rovněž fialový a safírově modrý. 

Neméně podstatný charakter vůně parfémů pak jen dotvoří a uzavře komplexní smyslový zážitek. Ani samotný obsah neunikl Turrellovu dozoru. Range Rider v něm vzbuzuje vzpomínky na jeho ranč, jelikož v sobě pojí tóny fialové šalvěje a staré broušené kůže, jak si přál. Tato kombinace by měla oslovit spíše muže, zatímco Purple Sage je zase věnovaný ženám. Turrell pro Lalique navrhl i krabičky, které věrně kopírují siluety parfémů. Obal z exotického dřeva s kovovým štítkem nese název parfému i jména značky a designéra. Od každého parfému byla vyrobena stovka kusů, celý proces zabral čtyři roky.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 10. prosince 2022 00:02

Ify nádhera!!!

Ten pyramídový mi vzdialene pripomína jeden starý flakón od Baccarat. 

https://parfumanie.cz/database/detail/les-larmes-sacrees-de-thebes-parfum-baccarat

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 07. ledna 2023 06:13

No tak na tohle se začínám těšit Vůni vytvořil Quentin Bish, jsem zvědavá o to více.

Bude opět součástí kolekce 4 novinek.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 07. ledna 2023 10:12

Martula Také se těším; složení je přesně podle mých preferencí

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. ledna 2023 10:40

Martula Fleur Na parfumo už se rychle medvědí:) Mrknu na složení, ale  barva flakonu mě spíš odrazuje

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. ledna 2023 10:40

Martula Fleur Na parfumo už se rychle medvědí:) Mrknu na složení, ale  barva flakonu mě spíš odrazuje

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 07. ledna 2023 10:47

Korsičanka Tak ale hruška, růže, kadidlo, ambra

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 07. ledna 2023 10:56

Korsičanka Co tě na pastelově růžové barvě odrazuje?