Medvědění yukat a haori

19. dubna 2023 15:16
Offline baltik
Avatar
4439 příspěvků moje polička 15. května 2023 15:11

Anema OK

mitford sister tak mi posli vse, prosim o cislo uctu a castku do zprav, a jdu se pokusit generovat zasilkovnu

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 16. května 2023 16:30

Mulen

na jaké části jsi tu ohňovou zkoušku vykonávala?

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 16. května 2023 16:40

Už plánujete druhé kolo? Mě by se šiklo na léto nějaké haori, mě bejvá brzy ráno a večer zima na ruceJinak mi ta kimona přijdou super letní obleček, hodlám v nich po přestěhování o letních večerech pohyb po zahradě a nenáročné činnosti jako zalévání, popíjení a čtení knih

Jinak pro zájemkyně bych měla volně jedno kimono, fotka narychlo, hodila jsem to na civil po vybalení, na mě je příliš dlouhé (mám 175), ale vypadá pěkně, má zajímavou barvu: 

Offline Mulen
Avatar
4272 příspěvků moje polička 16. května 2023 17:19

Zu musela jsem kousek vypárat a vystřihla látku zevnitř. Naštěstí jí tam bylo dost.

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 16. května 2023 19:19

Mulen do toho nejdu, já umím jen přišívat knoflíky

Offline clothilde
Avatar
1782 příspěvků moje polička 16. května 2023 20:16

Balíček dneska dorazil. Moc děkuji mitford sister a moc ráda se zúčastním dalšího kola. Mám dvě yukaty, chtěla bych ještě haori

Offline dzizisketa
Avatar
7483 příspěvků moje polička 17. května 2023 11:25

Já bych se ke druhému kolu na haori taky přidala.

Online mitford sister
Avatar
1406 příspěvků moje polička 17. května 2023 11:38

clothilde máš dvě kimona, yukaty tam nebyly žádné :)

dzizisketa Zu vypadá to, že druhé kolo určitě bude, zájem je :) akorát se musím zregenerovat, byla s tím docela práce. až odbavím všechno - vlastně zbývá už jen poslat GChK - tímto ji vyvolávám, ještě od ní nemám kód (SZ jsem poslala), vymažu tabulku a můžeme ji použít na další kolo. ale ne dříve než v červnu, od zítra do konce měsíce mám fofr...

ještě podotýkám, že dlouhá kimona se dají snadno zkrátit na haori

Offline andulka01
Avatar
10741 příspěvků moje polička 17. května 2023 12:47

mitford sister Hlásím se také do druhého kola, ale nespěchám, až to bude, bude, nechci tě tím zatěžovat.

Offline Mini
Avatar
příspěvků moje polička 17. května 2023 12:55
Reakce na andulka01:

mitford sister Hlásím se také do druhého kola, ale nespěchám, až to bude, bude, nechci tě tím zatěžovat.

mitford sister prvni haori kolo jsem nestihla tak snad druhe, ale presne jak pise andulka :) dekuji!

Online Janulik03
Avatar
16711 příspěvků moje polička 17. května 2023 13:46

Uz som aj ja teda sa asi namotala. Hlásim zaujem o kimono aj haori. Budem to tu teda sledovať.

Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 17. května 2023 16:23

Holky mne viděly v tom ohňostrojovém haori. Hustý, pravila jedna. A druhá zvolala, že to chce taky! Heč!

Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 17. května 2023 16:24

mitford sister A ani ta bezpodšívková nejsou jukaty? To průsvitné černé a to moje tenké pískové?

Offline Kokoska
Avatar
28372 příspěvků moje polička 17. května 2023 18:33

Taky prozkoumam, co nabidne pripadne druhe kolo. Tady je nakazlive opravdu uplne vsechno! A zvlast, kdyz to zkouseni vidite zive !

razorblade , kdybys to modre haori z nejakeho duvodu nechtela, jsem pripravena ho adoptovat! 

Offline rozarka
Avatar
3983 příspěvků moje polička 17. května 2023 19:08

Mulen sluší ti to! Už se v názvech ztrácím. Ale taky bych se zapojila do dalšího kola

Online mitford sister
Avatar
1406 příspěvků moje polička 17. května 2023 19:30

Sweet Potato já jen vím, že mezi letním kimonem a yukatou je velmi mlhavá hranice. yukata může být šatového typu i županovitého/pyžamového typu, v obou případech většinou ale z bavlny/konopí. kimono spíš hedvábí, v dnešní době i polyester. pak jsou ještě rozdíly v límcích, ale to teď nemám čas studovat :)

ty domácí yukaty mívají většinou něco jako modrotisk nebo tradiční vzory a barvy - prostě takové ty typické plátstvičky a tak, nebo jsou jednobarevné. venkovní šatové yukaty jsou zase velmi pestré - viz garfie fotky.

ta tenká lehká kimona bych tipla na letní kimona. jediné, co se jeví jistě, je, že krátké je haori :)

Offline Mulen
Avatar
4272 příspěvků moje polička 18. května 2023 04:29

rozarka díky!

druhé kolo? No ještě nemám jukatu

Online Garfie
Avatar
23991 příspěvků moje polička 18. května 2023 05:09

Sweet Potato Zamotám ti to, protože "kimono" se dá vlastně přeložit doslova jako "oblečení", takže v širším slova smyslu je to úplně cokoli, zatímco "yukata" znamená "koupací úbor", takže původně se nosila opravdu jen v onsenech. :-)

Tolik historie, dnes je to pochopitelně jinak a hlavní rozdíl je v materiálu, ale to dnes, v době polyesteru, taky úplně neplatí. V podstatě se dá říct, že kimono nikdy není z bavlny, zatímco yukata v 90% ano. Pod kimono se vždy nosí spodnička (právě protože je z luxusnějšího materiálu a téměř se nepere), zatímco pod yukatu jen výjimečně. Yukata má vždy jen jednu vrstvu, kimono jich může mít víc. Obecně je kimono určené na formální příležitosti, přijít v yukatě je faux pas. 

mitford sister Něco jako "letní kimono" vlastně neexistuje, možná jen díky letním vzorům, spíš se výraz letní kimono používá pro yukatu. Kimono nikdy nemá jen jednu vrstvu, proto na této není úplně vhodné. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 18. května 2023 08:00

Garfie Díky. Pro sebe si z toho beru, že to mé pískové bude jukata.

Jen se rýpavě zeptám. Píšeš:

"Yukata má vždy jen jednu vrstvu, kimono jich může mít víc."

A dál píšeš:

"Kimono nikdy nemá jen jednu vrstvu, proto na této není úplně vhodné."

Tomu poslednímu odstavci asi nerozumím.

 

 

 

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 18. května 2023 08:18

jak tak koukám, asi se taky přidám k druhému kolu...