VIP styl

03. října 2016 17:08
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. února 2018 20:31

viktorka_od splavu To je pravda jen částečně. Řekněme spíš, že jenom velikost nestačí. Já vím, že potřebuji šířku skel minimálně 56, lépe 57 a 58. Tím začínám. Pak jde o tvar, jak sedí nosník, horní kraj a jiné.

Ale bez té velikosti to naprosto nemá cenu ani zkoušet 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2018 20:31

Dadoo Na velikost si davam bacha u Ray Ban, jednou jsem si objednala velikost Aviators tak na petilety dite, holt mi prisla fajn cena

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 24. února 2018 20:33

Dadoo no počkej, a to se dá někde podle té velikosti vytřídit? já se ptala v několika optikách a řekli mi že v žádným případě! (teda dioptrický)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. února 2018 20:33

Dadoo já sluneční brýle nosím často a investuju do nich hodně... podle mě se to vyplatí....

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. února 2018 20:41

viktorka_od splavu Jo, dioptrický. To je první, co prohlížím. 

Obvykle na nožičce jsou tři čísla. 57-15-140. První číslo je šířka skla - to je asi nejdůležitější, aby ti brýle nebyla na obličeji malé - užšší, než máš obličej. Druhé číslo nevím a třetí je délka nožiček. Pokud ti nejsou krátké, delší nevadí, v optice ti je zahnou.

Když jsem sháněla brýle, vlezla jsem do každé optiky a rovnou se ptala na brýle 57-58. 

Moje optička mi to taky hlídala a když dostali, hned mi volala. Na všech prodejních brýlových webech se velikost taky uvádí, jinak brýle koupit nelze (já bych je takhle bez vyzkoušení nekoupila nikdy)

Třeba tady , jak se to píše https://www.opti24.cz/damske-bryle/bryle-albury-hneda

Nebo jinde, tady https://www.tkmaxx.com/uk/en/women/big-brand-delivery/black-preppy-style-sunglasses/p/13320042

Hlavně si musíš zjistit, jakou máš tu velikost.

nolita No prácě.. já je tak moc zase nenossím. Tedy na očích. Mnohem víc na hlavě. Na očích mi občas překáží, musím je sundavat.  Jak je mám na hlavě, hnedka je to lepší 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 24. února 2018 20:46

Dadoo no to mě podrž holt první brýle, příště budu chytřejší

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. února 2018 20:52

Dadoo no to je jedno, pořád je máš u sebe, neleží ti ve skřínni, takže by měly trochu vypadat...

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 24. února 2018 21:05

Dadoo Na čele! To by tě optičky hnaly! Teda, nosím je tam samozřejmě taky. Fakt si někdo dokážete vybrat brýle po internetu?

Mne dost limituje blbá kombinace úzký obličej + široký kořen nosu. Většinu slunečních brýlí mám tak kolem 3000.

Spotřebu mám velkou, jsem dost světloplachá, různě je topím, zahrabávám do písku a tak, tak musím mít vždycky všude aspoň dvoje.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. února 2018 21:12

Dadoo Doteraz som si kupovala len lacné slnečné okuliare a pár ich ešte mám, ale ja sa k veciam správam slušne a nestrácam a neničím ich ako na bežiacom páse. Teraz som si ale kúpila Rayban pretože som tak spokojná so svojimi dioptrickými že som si kúpila tie isté slnečné. 

Online slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 24. února 2018 21:15
Reakce na Dadoo:

Mám takový, možná divný, dotaz..

Za kolik si tak kupujete sluneční brýle, kolik byste do nich investovaly???

Ráda bych si koupila na léto nějaké sluneční brýle a spořilka ve mně se poněkud kroutí, při představě, že bych si koupila značkové brýle za 60-80 liber, přičemž jejich původní cena tedy byla cca 200-300 liber. Zatím jsem ochotna utratit tak do 30 liber (což je 100-150lib) To mi přijde, že ještě (pro mě) jde, nemusí to být nejluxusnější značka, že..

Jak to máte se slunečními brýlemi??

​Ja sa najlepšie cítim v Polaroidoch, keď z nejakého dôvodu musím narýchlo kúpiť niečo lacnejšie, spravidla cez to nevidím dobre (kriví sa mi obraz, hlavne smerom k spodu), bolí ma hlava a pod. Ako som zúfalý strácač, ale toto si radšej kupujem kvalitné + puzdro na ne. Jediný krát sa mi podarilo kúpiť v miestnej Bipe, keď som stratila na lyžovačke v Alpách také, že mi nerobili problém, ale to beriem ako výnimku potvrdzujúcu pravidlo.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. února 2018 21:32

Sweet Potato To jsem to tu ale zaplevelila, evidentně je to ale zajímavé téma

Nejvíc nosím sluneční brýle ve vlasech. Taková dražší čelenka prostě.

Optička mi říkala, že úplně nejhorší jsou lidi s hodně širokým obličejem a očima blízko u sebe. Tam napasovat správnou (širokou) šíři skla se správně určeným středem (víc ke středu) je prý unikátní záhul.

To tedy u dioptrických brýlí.

Po netu si vybrat nedokážu, resp. koupit nedokážu. Opti24 ti ale může poslat až čtvery brýle na vyzkoušení domů. Udělala jsem to ze zoufalství, protože jsem nemohla opravdu sehnat vůbec nikde. Chtěla jsem brýle s velkými skly, ne úzké. Leda mezi pánskýma a se mi nelíbilo. Brýle bych si pak ale celé od nich nekoupila, protože oni je dělají strojově.

Když mi sehnala optička mé poslední, krásně mě pak měřila střed oka a podobné věci, aby skla opravdu seděla. A bez toho bych si dražší brýle tedy nekoupila. Dcera si ale takhle kupuje brýle běžně. Nechá si naposílat vzorky a doma zkouší. A pak jí je pošlou hotové.

Druhá dcera zase nakupovala v Londýně normálně v optice a asi týden posílala denně několik fotek a my jí pomáhali byrat nejlepší. Nakonec si koupila krásné od Chanel.

Mně by dcerky mohly brýle na vyzkoušení přivézt se,. naštěstí ted nepotřebuju, tak uvidím, jak s těmi slunečními.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 24. února 2018 21:36

Dadoo Ha, teď teprve jsem si všimla, jaké příhodné vlákno sis pro svůj dotaz vybrala.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 24. února 2018 21:49

Dadoo 60-80 liber mi za brýle přijde ok. Ale já tedy nosím brýle pořád. Už mám vybrané i dioptrické, ač je vůbec nepotřebuji.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. února 2018 22:01

Děkuji za diskuzi, ač v nesprávném vlákně, všem.

My se tady patláme s brýlema a v Co vás dneska na..míchlo je zatím takové veselo..

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. února 2018 22:06

nellielovett Ukáž!!!

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 24. února 2018 22:14
Reakce na paktofonika:

nellielovett Ukáž!!!

​Jooo..ukaž!

Já potřebuju inspiraci, do konce března potřebuju brýle!

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 24. února 2018 22:24

paktofonika  Já žádné kupovat nebudu, ale až jednou.. Jako denní klasiku bych brala želvovinové, Prada má krásné. Ty se mi líbí už několik let. A jako úlet by se mi líbily Miu Miu. A určitě bych si vybrala i u nějaké skandinávské značky. Brýle nosím fakt ráda. 

Fotky jsou jen z googlu.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. února 2018 22:30

nellielovett Tie Miu Miu sú parádne. Skúšala som podobné Escada ale bohužiaľ to boli polobrúčky a nevyzeralo to dobre. Teraz som si našla jedny Garett ale sú ešte drahšie ako RayBan a priateľ tvrdí že sú to presne tie isté ako mám teraz. :D Ja by som nakupovala ale bohužiaľ mi máločo sedí :/ 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 24. února 2018 22:39

paktofonika tss, tomu přece ale přítel nemůže vůbec rozumět.  

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. února 2018 22:48

nellielovett  Tie prvé by som brala strieborné, zlato nenosím.