Očné tiene

05. června 2015 23:07
Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 29. července 2016 19:27
Reakce na wendulka:

Ne, to jsem ti já nepsala.

A stínuješ tou tužkou i dvěma třema barvama?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. července 2016 23:28
Reakce na andry:

Aha, tak buď jsem to spletla s nějakým jiným produktem nebo někým jiným.

Ale o bázi Artdeco jsi mi psala určitě. Chvilku jsi mi na ní dávala doporučení, než jsi letos objevila tu bázi od Urban Decay, že je podle tebe lepší. To si pamatuju. Akorát jak jsem se dívala zpětně, tak nebylo jasné, že jsi tu Artdeco měla v kelímku a ne tuhle v tubičce, co mám já. Mně se tahle zdá zatím dobrá. Ale tu od Urban Decay si pak schválně taky pořídím, ať mám srovnání.

Aha , takhle. No dvěma mi to vystínovala akorát včera slečna prodavačka v Douglasu. Já si koupila zatím jen jednu barvu na zkoušku. Ale ani včera bez té báze se mi to neslilo a drželo. I když jak by to dopadlo se třemi barvami, to netuším. Na takové pečlivé vybarvování nemám nervy, takže vždycky stínuju max. dvěma odstíny.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 30. července 2016 07:50
Reakce na wendulka:

já si právě teďka nějak zvykla dělat na očích omalovánky. samozřejmě nějaká rychlost v ranní přípravě je tím pádem úplně pasé, ale mám hezký oči, žejo

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 30. července 2016 13:58
Reakce na andry:

No to jsem si všimla, že máš, ale nenapadlo mě nebo spíš jsem nikdy nestudovala do detailu, že je to výsledek omalovánek.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 31. července 2016 19:12
Reakce na wendulka:

No naposledy to byl výsledek pouze řasenky, tam nebylo moc co studovat

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 31. července 2016 22:10
Reakce na andry:

Tak se budeš muset povinně omalovat příště, abych se mohla inspirovat.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 01. srpna 2016 04:44
Reakce na wendulka:

Ale jo, když už se tomu dá věřit, že to i vydrží... :-)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. srpna 2016 12:09
Reakce na Tezulie:

Pokud bys nesehnala levnější, jsou podle mě nejlepší a nepřekonatelné stínové tužky od Sisley, kam se na ně hrabe UD, Mac a podobné a jsou i naprosto hypoalergenni a přírodní, nicméně jsou drahé :-( (ale stojí pro mě za každou korunu, drží úžasně celý den a nedráždí ani moje super citlivé oči). Mimochodem to samé jejich řasenka - je dokonalá a nejlepší (i než Armani), jen ten kartáček chce si zvyknout.

Tak protože tužka od EL prošla úspěšným testem, pořídila jsem si teď v úterý tu vytáčecí od Sisley, odstín 07 Havana a poctivě testuju. Je to sice tmavší hnědá, ne tak kouřová, s menším množstvím lesku, ale taky se ke mně hodí. Oči jsou v klidu. Dokonce mi na rozdíl od té Estée Lauder vydrží celý den i bez báze (tu EL musím opravdu jen s ní).

Jedinou nevýhodou je při jejich ceně aplikace: jelikož je o dost měkčí než ta EL (možná jak ji nedrží to dřevo kolem), tím pádem pro to přesné vykreslení oblouku musím použít štětec, abych to měla na obou víčkách rovnoměrné. Ale možná, že se to cvikem ještě poddá (u té EL už po něm den ode dne sahám méně). Ovšem oči vypadají po nalíčení krásně.

Teď ještě sehnat v té tužce i růžové stíny alespoň s trochou lesku. EL jednu má, ale dost světlou, potřebovala bych o tón tmavší, Sisley nemá žádnou.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. listopadu 2016 13:17

Prosím, máte někdo zkušenost s těmito stíny v tužce https://www.notino.cz/clinique/chubby-stick-shadow-tint-for-eyes-ocni-stiny/ ?

Líbí se mi jeden odstín, ale bohužel co jsem v poslední době zkoušela od Clinique, tak mě spíš zklamalo. Nemyslím jen z hlediska kvality a výdrže a manipulace, ale v poslední době stále zápasím s citlivostí očí, kterou jsem dřív neměla, tak se mi už nechce kupovat nic naslepo.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 13. listopadu 2016 14:07
Reakce na wendulka:

Zkušenost se stíny nemám, ale s citlivostí očí ano. Svědily mě a pálily, myslela jsem, že je to kosmetikou a vyházela jsem kvůli tomu několikery stíny, koupila jiné a nebylo to nic platné.  Spravilo se to až po očních kapkách na unavené a suché oči, nejdřív jsem kapala 3x denně, teď už jen třeba 2x - 3x týdně. Práce s počítačem, no. 

dusty
Avatar
13. listopadu 2016 14:08
Reakce na wendulka:

Ja som pred časom mala chubby vo farbe šampanského, ale veľmi som ho neupoužívala a po čase vyhodila - nedržal a bol príliš pigmentový, asi je to skôr na večerné alebo rovno divadelné líčenie. Podobne chubby stick na pery - nič moc.

Ak máš citlivé oči, asi by si mala používať len práškové kompaktné tiene. Za seba odporúčam monosingle v zelenom okrúhlom obale od Alverde - tam je to pomer cena - kvalita 10 ku 90.  Kupovala som si kedysi od YSL trio gold-champagne-cappucino, ale Alverde je na takej istej úrovni, až by som povedala, že sú saténovejšie, možno preto, že sú viac "natlakované" a lepšie sa preto dá naniesť požadovaná intenzita -  a za hubičku oproti luxusnej značke.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 13. listopadu 2016 14:14
Reakce na wendulka:

Pokud ti jde o citlivost, opravdu neporizuj nic naslepo, ale ani  se nerid  zkusenostmi druhych, kazdy to ma jinak,  nerjlepe kdyby jsi vbehla, az to pujde, nekam do sephory a nechala si jimi oci nalicit a par hodin v nich setrvat.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. listopadu 2016 15:02

Kokoska Jo, ty kapky už používám delší dobu. Já už nějaké stíny mám, které mě nezlobí, ale tenhle odstín nemá ani jedna z těch dvou značek. Proto jsem v pokušení

dusty Mno práškové mi právě nedělaly moc dobře na oči. Na alverde už jsem myslela na základě doporučení od blackviolet, jenže ty nemají ten odstín, který hledám. Ale když píšeš, že ani kvalitativně ty Clinique nic moc, tak se na to asi vykašlu. Díky.

náťa66 To už mám za sebou. Ten odstín se mi právě líbil, ale u té dekorativky mám zkušenost, že jedna zkouška mi kromě nějaké vyloženě alergické reakce nic moc neřekne. Já si nebyla jistá hlavně s tou kvalitou, což mi dusty teď potvrdila.

(testuju zároveň nové zmiňování - rozsvítila se vám nahoře reakce?)

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 13. listopadu 2016 21:57
Reakce na wendulka:

Ještě můžu doporučit stíny Lavera, pokud hledáš něco do hněda - Capuccino Cream 02 

Na to, že to je přírodní kosmetika, jsou docela dobře pigmentované. 

A rozhodně zkus oční kapky Oculoheel, výborná věc. 

edit: pardon, fotku se mi nepodařilo zmenšit.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. listopadu 2016 23:55
Reakce na blackviolet:

No, tři z těch čtyř odstínů vypadají, že to by mohlo být to, co hledám.

A ty kapky teda vůbec neznám. Podívám se po nich. Díky moc za oba tipy.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 14. listopadu 2016 10:19
Reakce na wendulka:

Kapek jsem vyzkoušela vícero, mně se nejvíc osvědčily Ocutears - samozřejmě nejdražší a nejhůř sehnatelné, v lékárně mi to vždycky extra objednávají. Ale jsou fajn, lehce gelové, takže to hned z očí nevyteče. A po otevření vydrží 6 měsíců, takže pokud mám lepší období a nekapu často, nemusím vyhazovat zbytky.

Amun
Avatar
14. listopadu 2016 11:29
Reakce na wendulka:

Ja osobne nemam nijak zvlast citlive oci, ale co mi oci podrazdi naprosto spolehlive, jsou stiny, ktere prasi. Ani to nemusi byt videt, ale ty male castecky naletaji do oka a podrazdi ho. Naposledy se mi to stalo s Kiko Milano - stiny sice maji krasne barvy, ale neskutecne prasi. Celkove bych se u citlivych oci snazila vyhnout znackam, u kterych si po naliceni musite utirat vrstvu barvy pod ocima. Osobne bych prosla recenze, ta prasivost je velmi casto zminovana. Jo a co tedy nesnesu na ocich ani ja jsou tekute stiny v tuzce. Dvakrat jsem dostala darem a pokazde mi malem shorely oci ;D 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. listopadu 2016 12:19
Reakce na Kokoska:

Aha, tak ty ani neznám. Já mám Okuzell a zatím dobrý.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. listopadu 2016 12:26
Reakce na Amun:

Jo, myslím si, že v tom u mě bude asi taky zakopaný pes, že práškové stíny jsem musela vyházet. Ale s těmi přírodními jsem ještě ochotná to zkusit.

Amun
Avatar
14. listopadu 2016 12:34
Reakce na wendulka:

Treba to bude v poradku. Ja osobne se snazim pouzivat prirodni kosmetiku, jak to jen jde (miluju Lush), ale u prirodnich stinu mam problem s tim, ze jsou vetsinou opravdu spatne pigmentovane a prasi uplne stejne. Cest vyjimkam. Nezkousela jsem tedy Laveru, takze treba zrovna jejich stiny budou dobre. Lavera je zrovna tak znama, ze by mohla mit i dost recenzi, podivala bych se na tu prasivost. Pripadne tu prasivost umi trosicku utlumit nanaseni houbickou a nikoliv stetcem, ktery to jeste vic rozviri. Aspon mi to tak prislo :D