Očné tiene

05. června 2015 23:07
Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 03. května 2016 15:09
Reakce na Miru:

to tiež, ale nesmiem, nie, nie nie!!!

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 03. května 2016 15:12
Reakce na slniecko:

...psychická muka nejsou zdravá pro duši ani pro tělo, takže...

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 03. května 2016 15:19
Reakce na Miru:

njn...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 03. května 2016 15:21
Reakce na slniecko:

...no a spokojený člověk k sobě přitahuje další spokojené lidi...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. července 2016 11:05

Můžete, prosím, někdo doporučit nějaké mono nebo duo stíny pro citlivé oči, co drží? Citlivými mám na mysli situaci, která se mi začala stávat s těmi, co mám od Guerlainu, že mě tu a tam čtyři až pět hodin po jejich nanešení tu a tam začnou štípat oči.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 27. července 2016 12:40
Reakce na wendulka:

Můžete, prosím, někdo doporučit nějaké mono nebo duo stíny pro citlivé oči, co drží? Citlivými mám na mysli situaci, která se mi začala stávat s těmi, co mám od Guerlainu, že mě tu a tam čtyři až pět hodin po jejich nanešení tu a tam začnou štípat oči.

No, zkusím dát tip z úplně opačného konce cenového spektra  Jsou to stíny v tužce od essence.

Mám odstín 03 a 06. Odstín 03 "natřu" lehkou rukou do oblouku pod obočí a vnitřní část víčka, odstín 06 do zbývající části víčka a prstem vytvořím stínování. Já vím, není to úplně profesionální způsob, ale výsledek připadá velmi slušný mně i okolí.

Stíny nanáším na minerální bázi od Artdeco . Nevysychá, líčení krásně udrží; spotřeba báze je minimální, jednu tubu už mám více než půl roku a používám téměř denně. Jen je potřeba bázi po natření nechat chvíli zaschnout.

Líčení takto drží naprosto celodenně, vydrží bez rozmazání i sportování (a že se teď v horku při cvičení zapotím...). Večer stíny odličuji vlastně z takového stavu, jak jsem ráno nalíčila.

Používám tak, jak jsem popsala, už pár měsíců a zatím naprostá spokojenost, a to mám oči hodně citlivé, např. řasenku měním cca co 3 měsíce, protože pak začínají oči reagovat rudnutím a pláčem.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. července 2016 13:58
Reakce na wiv:

Díky, značím si a vyzkouším. Já jsem právě původně podezřívala řasenku, že mi to dělá ta. Pak jsem si ji ale párkrát vzala samostatně a pak zase stíny a zjistila, že na vině jsou stíny.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 27. července 2016 14:10
Reakce na wendulka:

Ja mám dobré skúsenosti s Urban Decay, Estée Lauder a aj v období, keď som mala fakt rozcitlivenú pokožku, tak Sans Soucis...inak, to môže byť kombinácia kozmetiky s potom teraz.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 27. července 2016 14:30
Reakce na wiv:

Bázi od Artdeca doporučují úplně všechny prodavačky, ať jde k čertu Armani, EL, Lancome, Chanel, Artdeco ! to je ta pravá báze .

Stíny v tužce jsou ted docela hit, já se k nim stavěla tak nějak jako k něčemu, co je dobrý pro  někoho, kdo se moc nelíčí a občas potřebuje barvičku  Do té doby, než mě nalíčila vizážistka v Douglasu a já zjistila, že potřebuju všechny tužky světa, geniální věc, stejně jako rtěnka v tužce.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 27. července 2016 15:19
Reakce na náťa66:

"dobrý pro  někoho, kdo se moc nelíčí a občas potřebuje barvičku" - tak to je trefné. Já stíny v tužce kupovala poprvé proto, že do práce nějaké líčení potřebuji, ale ráno pořád nemůžu najít více než 5 minut času  A se stíny v tužce  jsem zjistila, že se za těch cca 5 minut nalíčím i se "stínovaním" očí a jsem nadšená.

A ano, báze od Artdeco jsou nepřekonatelné. Kdysi jsem měla i tu v kelímku, ale ta celkem rychle vysychala. Báze v tubě funguje jako podklad skvěle a nevysychá. Takže jinou už nechci

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. července 2016 16:56
Reakce na slniecko:

Urban Decay už mám přislíbené k vyzkoušení a na ty stíny od Estée Lauder už jsem taky slyšela pozitivní recenze, tak přidám na seznam, když je taky chválíš. Díky.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 27. července 2016 21:06
Reakce na wendulka:

To by mohly být konzervanty. Zkusila bych krémové stíny v tužce nebo nějaké bez konzervantů - Alverde nebo Lavera z DM nebo z vyšší cenové kategorie Nudestix. Jinak taky doporučuju bázi od Art Deco. A Urban Decay báze a stíny jsou taky výborné a nebývají s nimi problémy ani při citlivých očích. (I když tam asi konzervanty budou, přece jenom to není přírodní kosmetika.)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. července 2016 22:34
Reakce na blackviolet:

Aha, tak to mě vůbec nenapadlo. Asi opravdu přejdu na stíny v tužce a do DM určitě zajdu. Díky.

Akorát přemýšlím, jestli jsem Nudestix viděla i u nás (po Praze) nebo jen za hranicemi.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 28. července 2016 14:01
Reakce na wendulka:

Pokud bys nesehnala levnější, jsou podle mě nejlepší a nepřekonatelné stínové tužky od Sisley, kam se na ně hrabe UD, Mac a podobné a jsou i naprosto hypoalergenni a přírodní, nicméně jsou drahé :-( (ale stojí pro mě za každou korunu, drží úžasně celý den a nedráždí ani moje super citlivé oči). Mimochodem to samé jejich řasenka - je dokonalá a nejlepší (i než Armani), jen ten kartáček chce si zvyknout.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. července 2016 17:19
Reakce na Tezulie:

No dnes jsem se na ně ptala prodavačky v Douglasu a ta říkala, že v nich konzervanty jsou ve všech, jinak by tak dlouho nedržely. Jako co jsem je zkusila na ruku, tak jak jsou vlhčí, tak vypadaly fakt bytelně, že jsem je musela sundat dolů krémem, jen ubrousek nestačil, takže skutečně drží.

Z těch všemožných barviček se mi nejvíc líbily dvě od Estee Lauder (hnědá 04 Slow Burn a růžová Pink Charcoal), jak mi doporučila slniecko. Mají v sobě lesk a zvlášť ta hnědá šla oproti Sisley víc do kouřova, což mám ráda, tak jsem se rozhodla začít s tou. Slečna v Douglasu říkala, že kdyby očím vadila, je tam prý stejně jako u Sisley garance vrácení peněz. Tak když mi to s touhle vyjde, přikoupím si i tu růžovou a pak když tak i tu hnědou od Sisley.

A pokud dopadnu stejně jako s Guerlainem, potom se budu muset poohlédnout po něčem bez konzervantů, jak mi navrhovala blackviolet.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 28. července 2016 21:34
Reakce na wendulka:

Aha, tak konzervanty jsem neřešila, to je možné. Mně nejvíc vadí v očích parfemace a právě EL jí má dost, má parfemovane dokonce i řasenky a právě díky tomu ji nemůžu (mám ráda make-up, ale nic kolem očí, slzim). Tak uvidíš co ti sedne.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 29. července 2016 05:09
Reakce na náťa66:

Stíny a rtěnka v tužce jsou geniální? Já to teda ještě nezkusila, protože rtěnka mi tak přijde nepraktická pro přesnou aplikaci a krémové stíny se budou slévat (a aplikace totéž)

k té bázi - za mě je teda Artdeco zklamání, zůstala jsem u UD (verze Eden). a po včerejšku jsem naprosto fascinovaná kombinací této báze a stínů od Zoevy, protože líčení (ne zrovna jemné) vydrželo netknuté od 6 ráno do 10 večer... - což je to, co jsem dlouho hledala.

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 29. července 2016 07:18
Reakce na andry:

Ty jsi můj člověk Rtěnky v tužce mi přijdou divné, stínů v tužce se bojím jak čert kříže - mám mastná víčka, a to hodně, a nějak neveřím tomu, že by mi je i báze udržela na svém místě celý den. Navíc buď ustavičné ořezávání nebo u těch vytáčecích tupý kůl...

Z báze Artdeco jsem kdysi byla taky zklamaná (verze v kalíšku, pochopila jsem teď z komentářů, že už se dělá i v tubičce?), za mne vede na celé čáře také UD, a sice verze Original. A rekord? Oční stíny vydržely na svém místě od čtyř ráno do půlnoci, pravda, s řasenkou to bylo horší, holt pod ní nebyla báze :)

Ale každému prostě vyhovuje něco jiného.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 29. července 2016 10:54
Reakce na fija:

Artdeco znám jen v kalíšku.  UD Eden je zmatňující, taky mám hodně mastná víčka.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. července 2016 16:58
Reakce na andry:

Artdeco znám jen v kalíšku.  UD Eden je zmatňující, taky mám hodně mastná víčka.

Ted jsem fakt lehce zmatená. Málem bych dala ruku do ohně za to, že o té bázi Artdeco v tubě jsi mi někdy před rokem posílala odkaz přímo ty, že je na elninu výrazně levnější než na parfums.

Jinak teda nevím jak s rtěnkou v tužce, tu nějak nemám popud testovat z podobného důvodu jako ty, ale zkoušela jsem ty stíny od EL s tou bází už včera a dnes je mám na sobě znovu a nic se mi od rána neslilo, ani se nehnou. A oči jsou zatím taky v klidu. Pokud jde o aplikaci, já se toho dlouhou dobu taky bála, a teď bych naopak řekla, že s tou tužkou je to ještě přesnější než se štětcem. Akorát je s tím malinko víc práce, než to víčko vybarvím. Ale to může být taky tím, že s tužkou teprve začínám.

Jestli mám mastná víčka, to nedovedu posdoudit. Možná to bude jediná věc na mém obličeji, která se mi výrazně nemastí.