Cruelty-free dekoratívka

29. zaří 2017 19:43
Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. února 2019 19:48

Objavila sa u nás značka Naj Oleari. Tvrdia, že sú cruelty-free. Neviete náhodou, či naozaj?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 02. února 2019 21:52

slniecko Rekla bych, ze jsou ok, jen, co jsem se docetla, je celkem dost parfemovana, takze to by mohlo delat problem 

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 03. února 2019 11:01

Solathis vďaka, lebo ich neviem nájsť v žiadnych zoznamoch (alebo mám vlčiu tmu...)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 03. února 2019 12:02

slniecko ony ty male evropske firmy nebyvaji... A ja jsem se omezila jen na dostupne v CR, tak to k sobe taky dat nemuzu :/

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 03. února 2019 21:04

Solathis jasné. Ďakujem!

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. června 2019 18:33

Nejaký tip na dvojpísmenkový krém (BB,CC,DD,XX) s podľa možnosti vyšším faktorom? Hlásim, že som skúšala L´Erbolario 2 typy a oboje výborné, ale na moju pleť proste prižlté.

A máte niekto vyskúšaný make-up od Lush? Skúšala som odtiene, takže viem, ktorý by mi sadol, ale nejaké skúsenosti s používaním?

Alebo proste hociaké iné tipy, potrebujem oboje - aj BB aj poriadny make-up, s obomi sa blížim ku dnu.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. června 2019 21:33

slnieckopokud chces prirodni makeup, sahla bych asi po coleur caramel, pokud staci CF, sla bych do Nably (rozumna cena, super kvalita). 

V BB kremech moc nejedu, tam bude muset poradit nekdo jiny, vim, ze eminence ma pudr s SPF 30, ale na ten se neptas :) (maji i BB teda, ale nezkousela jsem, na predvadecce meli jen tmavy, ktery ted na strankach ani nemaji)

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. června 2019 12:38

Solathis stačí mi CF. Ako prírodné je milé a vítam to, ale ono aj niektoré výdobytky chémie majú svoje čaro, ide mi väčšinou viac o to etické hľadisko.

Cenovo nemám nejaké extra limity, navrch mám rada, keď je podklad čo najlepší, potom skôr ušetrím na farbičkách.

Na tie značky pozriem, zatiaľ som o nich vôbec nepočula.

A ďakujem!

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. června 2019 12:39

Á apropó, od tej Naj Oleari som skúsila riasenku a som dosť spokojná.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 15. června 2019 16:23

slniecko Napadlo me, co misto BB kremu poridit kapky od Rouge Bunny Rouge? Ty se primichavaji do baze nebo kremu (kapka nebo dve) a tudiz se z nich da udelat skoro vsechno :)

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. června 2019 17:00

Solathis nemám ešte vymáknuý ani dobrý letný denný denný krém s UV filtrom

Offline zigzag
Avatar
19 příspěvků moje polička 16. června 2019 10:43

slniecko Ja momentalne na sebe testujem Fenty makeup (dostala som velku vzorku) a je fakt dobry. Maju velku skalu odtienov, takze sa da celkom vybrat. Je dost pigmentovany, takze ho staci naozaj malo. Kryje dobre, pekne vyrovna odtien a plet vyzera tak jemne a zamatovo. Jedine co ma od neho odrazda je, ze nema spf. Este mam doma vzorku makeupu od Charlotte Tilbury a ten je tiez fajn, ma spf, akurat mam pocit, ze mi uplne nesedi odtien :/

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 16. června 2019 17:29

zigzag prosím Ťa, kde u nás tie značky majú? Prípadne, odkiaľ sa Ti podarilo zohnať vzorky?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 16. června 2019 19:42

slniecko Fenty mají v Sephoře, Charlotte Tillburry u nás myslím nikde není

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 16. června 2019 20:38

Solathis u nás ani len tá Sephora nie je

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 16. června 2019 21:01

slniecko Ani neposílá? Zas tu Nablu, po který roužím já, mají u nás jen na Pink Pandě, na který už nakupovat nechci (prodávají Wet'n'wild, která se začala prodávat v Číně a k té informaci se postavili tak, že to není jejich problém. A to tvrdí, že mají jen netestovanou dekorativku). No a další je u vás Stayunique...

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 16. června 2019 21:34

Solathis posiela, ale ja si to potrebujem otestovať, odtieň, znášanlivosť...

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 16. června 2019 21:55

slniecko Jo tak, jasně. O nikom, kdo by posílal vzorky bohužel nevím :-/

Offline zigzag
Avatar
19 příspěvků moje polička 18. června 2019 19:29

slniecko ja žijem v UK, takze kozmetiku kupujem tu. Musím povedať, že v obchodoch sú fakt štedrí ma vzorky. Došlo mi, že som ti asi moc neporadila

Google tvrdí že na Slovensku majú tieto značky na lovebeauty.sk. 

Lookfantastic ma celkom fajn vyber Cruelty free kozmetiky a často mávajú zľavy, ale nemajú tam ani Fenty ani Charlotte. Majú tam celkom dobrý vyber Pixi a neplatí sa poštovné. 

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 18. června 2019 19:36

zigzag áha, jasné. Ďakujem veľmi pekne!

Ja som dúfala, že sa mi niekde podarí vyskúšať. Dnes som dala tour de obchody a zdá sa, že budem musieť riešiť dilemu pritmavý vs. prižltý .

Teda Make-up mi celkom sadol z Urban Decay - ešte zistím, čo mi spraví na pleti, ale ich BBčko mi prišlo na ruke tmavé, tiež musím skúsiť - spravili mi vzorky v Douglase, takže pohoda. No a denný krém, škoda reči...išla som na odporučenie na istotu, kamoška veľmi chválila Thalgo, no a má UV filter? Nemá. Môžem ja, ktorú melanín obišiel širokým oblúkom so zdvihnutým nosom v lete bez UV filtra? No nič no....Tak idem teraz drankať rady do pestujúcej kozmetiky a ak sa mi podarí aspoň ten, tak to v najhoršom budem látať tými RBR kvapkami. (Ale tajne dúfam, že sa ten UD nejako prispôsobí, lebo sa mi tak nechce si ešte niečo miešať!)