Cruelty-free dekoratívka

29. zaří 2017 19:43
Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 17. března 2018 12:26

slniecko jeste by taky mohli prodavat na tchajwanu, ona jsou jina pravidla pro kontinentalni cinu a jina pro ostrovy (a myslim, ze i hong-kong ma vyjimku, proste ty byvaly kolonie jsou volnejsi). Ale jo, duveru to nevzbuzuje.

Dneska jsem nasla Bio dekorativku zn. Avril, k dostani na nuspring.cz vyzkouseno zatim nemam.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 17. března 2018 12:33

Solathis No, len ako to má človek zistiť? Napíšem im? A ak mi vôbec odpíšu bude to pravda? No chápeš.

Ale hundrem, pretože jedny z mála mali dosť svetlé odtiene, mimo BB a hlavne CC, ktoré sa mi prispôsobia si často miešam makeup s najsvetlejším tekutým korektorom, aby mi nebol pritmavý.

CHfm...apropó, ten BB/CC budem musieť na leto tiež vymyslieť, zataľ ešte mám zvyšky L´Occitane, teraz som skúšala makeup aj bb od Annemarie Borlind a nesadli mi ani jeden.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 17. března 2018 13:06

slniecko chci jit dneska do Bioo, treba tam neco schrastim :) Jeste furt mi totiz neprisel balicek z Ameriky ( ) a zitra licim - nemam korektor  S tvarenkou a stiny si nastesti vystacim...

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 17. března 2018 13:11

a jinak jo, jedina moznost je napsat jim, ale zkousela jsem napsat treba Mii a na dotazy, ktere se jim nehodily, mi neodpovedeli - z toho teda usuzuju, ze Crueltyfree nejsou :/ Coz me dost mrzi, maj veci, ktery se mi fakt hodne libily.  Dostatecne svetly veci ma urcite Coleur Caramel, muzu se ti zkusit podivat po poznamkach, co ze konkretne to bylo za odstiny, ale byly dostatecne svetle i na me, tak by to melo byt ok.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 17. března 2018 13:18

slniecko A čo napríklad Illamasqua, tí majú veľa odtieňov, alebo Anastasia Beverly hills, Milani, Hourglass, Stilla. Všetky peta cruelty free. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 17. března 2018 14:42

@paktofonika u vas se da bekde Anastasia nebo Hourglass koupit? u nas ne,  kolegyne sem tam neco pritahnou v lepsim pripade z Britanie...

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 17. března 2018 18:25

paktofonika no toto, že to Sans Soucis mám vyskúšané. Moja pleť niekedy zaeaguje nepekne a navrch sa mi fakt blbo hľadá odtieň, tak výslovne preferujem také, kde si to môžem vyskúšať.

A strašne nenávidím vyhadzovanie, takže kým trebárs krém si v najhoršom kúpim aj na slepo (a potom majú moje nohy vskutku luxusnú starostlivosť), ale čo s make-upom?

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 17. března 2018 18:33

Aaaaa, Lush prestal robiť tú svoju dekoratívku, alebo mám len vlčiu tmu?

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 17. března 2018 18:37
Reakce na Solathis:

a jinak jo, jedina moznost je napsat jim, ale zkousela jsem napsat treba Mii a na dotazy, ktere se jim nehodily, mi neodpovedeli - z toho teda usuzuju, ze Crueltyfree nejsou :/ Coz me dost mrzi, maj veci, ktery se mi fakt hodne libily.  Dostatecne svetly veci ma urcite Coleur Caramel, muzu se ti zkusit podivat po poznamkach, co ze konkretne to bylo za odstiny, ale byly dostatecne svetle i na me, tak by to melo byt ok.

​Vďaka! Mám teraz na vyskúšanie od The Ordinary 1.1N a 1.1P a keď ich zmiešam cca na polovicu, tak faebne mi prakticky splynú s pleťou, akurá mi hrozne zaliezajú do vrások.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 17. března 2018 22:17

slniecko Zkousela jsem dnes nejake ty makeupy a BBcka a nejlip mi z toho vysla ta Annemarie Borlind, odstin Fair je uplne svetlounky, i na me ok. / Edit: ale ted koukam, ze ti nesedela. Skoda. Zbytek byl dost tmavy, ale je fakt, ze Zao jsem treba nezkousela. Zkusim pak kouknout po tom sesite s poznamkama od ColeurCaramel (ale jinak jsou strasne ochotni, mozna ze by poradili?)

Jinak jsem zkousela stiny a jsem hrozne nadsena z PuroBio, pigmentuji uplne skvele a prijde mi, ze maji lehce maslovou konzistenci, takze neprasi. 

Koupila jsem si akutni korektor a bazi pod ocni stiny (oboji purobio) a Makeup mist (setting spray) od Lilly Lolo, tak jsem zvedava. Od Zao jsem nakonec zkousela jen stiny a pignentaci mi neprislo tak uzasne jako PuroBio. Ale ta paletka je naprosto dokonala.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 19. března 2018 15:25

co jsem nove nasla:

La Splash, Tarte A J.Cat, u nas dostupne na Pinkdot.cz

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. března 2018 14:52
Reakce na Solathis:

@paktofonika u vas se da bekde Anastasia nebo Hourglass koupit? u nas ne,  kolegyne sem tam neco pritahnou v lepsim pripade z Britanie...

​No ja som kupovala na cultbeauty. Môžem len doporučiť, doprava zdarma nad určitú čiastku, rýchle dodanie a vždy pribalia vzorky. Ako pokiaľ by som sa spoliehala na miestne obchody tak by som prišla o dosť dobrých prípravkov. 

slniecko No vzorky alebo travel verzie sa dajú zohnať na ebay prípadne si môžeš robiť zoznam a až znovu pôjdeš na výlet budeš mať lepší prehľad čo vyskúšať. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. března 2018 14:53

Solathis Si najlepšia, fakt ďakujem za tip na pinkdot kde majú Tarte. Škoda že nemajú Shape tape, každý ho ospevuje. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 20. března 2018 17:00

paktofonika narazila jsem na nej nahodou, tak jsem rada, ze to vyslo :)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 27. března 2018 09:15

Pridavam Kripa Venezia :) vhodna i pro Vegany

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 06. dubna 2018 22:33

Nabla - cruelty free a z většiny i vegan, nepoužívají karmín, jen v něčem je včelí vosk

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 15:34

slniecko Dnes na mňa vyskočil tento obchod na Instagrame. Maju tam aj vegan dekorativku aj kozmetiku. Je to v BA, no však na fotke je adresa. 

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 17:56

paktofonika vďaka!!! skočím sa tam kuknúť.

Inak Havlíkova Apotéka teraz otvorila shop aj v Auparku, som sa tam chvíľu kochala, ale všetko mi príde hrozne hutné, na moju zmiešanú pleť neviem....teda oleje asi v poho, ale trebárs krém s UV filtrom teda neviem.

Ale boli strašne zlatí a nápomocní, fakt príjemná návšteva.

Čo mi pripomína, že si musím preštudovať tú ich brožúru. Že certifikát cruelty free ešte nemajú, ale že sa na ňom pracuje.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 02. května 2018 15:11

slniecko ono jich je hrozne moc, casto je to taky dost drahy, tak se vubec nedivim, ze ty mensi firmy to nemaji oficialne.

Jinak profesionalni kosmetika Pola Fashion je cf :)

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 05. května 2018 12:42

Solathis áno, to verím.

Inak teraz ma potešila iniciatíva EU ohľadne testovania v tretích krajinách.