Cruelty-free dekoratívka

29. zaří 2017 19:43
Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 19:43

Sem prosím dávajte svoje postrehy ohľadne značiek dekoratívnej kozmetiky, ktoré sú/nie sú testované na zvieratách, importujú/neimportujú do Číny, a samozrejme, svoje postrehy a skúsenosti s nimi.

Amun
Avatar
16. října 2017 12:12
Reakce na slniecko:

Vcera jsem si na doporuceni zasla do Charlotte Tilbury pro makeup a concealer, uz se nemuzu dockat, az ho zkusim. Muj soucasny make up mi tak za tyden dojde. Jinak po fakt dukladnem pruzkumu musim rict, ze najit 100% netestovanou znacku je uz jak hledani v kupce sena - vlastne netestuje vubec nikdo, ale pulku tech znacek najdete v Cine. A pak dopasovky alias netestujici Urban Decay, ktery vlastni testujici L'oreal... Vlastne s vyjimkou Lush si nejsem jista vubec nicim :D

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 16. října 2017 15:30

No, ja som sa rozhodlla, že značky, ktoré netestujú a v číne nepredávajú, aj keď sú ich majiteľmi korporácie, ktoré vlastnia aj testujúce značky - zatiaľ - neškrtám.

Posledné dne som testovala makup od Annemarie Borlind, ale jednak zachádza do jemných liniek a jednak keď to googlim, neviem dať za tú značku ruku do ohňa.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 21. ledna 2018 20:19

Nejaký tip na k...a dobrú riasenku?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. února 2018 18:54

A co značka Zao? Moc se mi líbí i jejich recyklovatelné obaly z bambusu (a doufám, že mi nikdo nezboříte bábovičku, protože v dokumentaci mají všechny možné certifikáty).

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. února 2018 19:18

Fleur Máš vyzkoušenou řasenku? Některé jsou na mě dost drahé, ale 179,- je dobrá cena. Ještě aby byla opravdu Sensitiv a nerozmazávala se

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. února 2018 20:13

Korsičanka Zatím mám matnou rtěnku a jsem moc spokojená. Na řasenku se teprve chystám.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 17. února 2018 00:26

Fleur prvýkrát o tej značke počujem. Kde to majú?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. února 2018 08:28

U nás ji vedou tady: https://www.biooo.cz/znacky/zao/?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 17. února 2018 08:32

Fleur Už jsi tu jednou o tomto obchodu psala, že? Budu ho muset v Brně vyhledat a prozkoumat:) Díky!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. února 2018 08:42

Korsičanka V Brně bohužel nevedou všechny značky. Zrovna tuhle jsem si objednávala z Prahy naslepo a v Brně pouze vyzvedla.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 17. února 2018 08:46

Fleur I to je ale příjemné, že umožní vyzvedávání. Já jsem v našem městečku vděčná i za Zásilkovnu

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 17. února 2018 14:52

Fleur veľmi zaujímavé...a tie bambusové obaly ! Už som si vygooglila, kde to majú u nás, keď sa mi minie mascara, tou asi začnem...

Čo si od nich skúšala?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. února 2018 16:56

slniecko Zatím jenom rtěnku s jsem s ní moc spokojená.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 17. února 2018 23:42

Fleur pozerala som odtiene, prakticky samé moje obľúbené .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 18. února 2018 19:53

Fleur Teď jsem zjistila, že nabízejí i můj nový objev - bio arganový olej zn. Zahir:) To někdy využiju dodávky do prodejny a odběr zdarma!

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 28. února 2018 21:09

Všechny značky co prodává Bioo jsou CF, to už jsem vyzkoumala.
Kat Von D je cruelty free a už skoro 100% i veganská, ale její mateřské společnost je vlastněná další a ta vlastní sephoru a ta testuje, tak... 
Beauty without cruelty - všechny možné certifikáty, je 100% veganská, ale řasenku nemůžu na základě recenzí doporučit, pudr je fajn
Rouge Bunny Rouge - hodně květinová dekorativka, drahá, ale kvalitní.
Smashbox - odešel z Číny před čtyřmi roky, tak záleží, jestli už podle vás překročil demarkační zónu.
The Balm - ten asi znáte skoro všechny, ne?
100% Pure - ale myslím, že se dá koupit jen na netu u nás. 
Anabelle Minerals - mám čerstvé vyjádření ze včerejška 
Bare Minerals - stejný případ jako 100% pure, ale na Pink Panda mají i vzorky, tak se dá vybrat.
Illia, Inika a prostě všechno co je prodáváno v Líčírna Organics je ok
Příjemně mě překvapilo, že i Manufaktura je OK
ELF - CF, částečně vegan, ale značka je to Hit/Miss, budu vás informovat. Prodávají i Delfy a k těm jsem info nenašla
doporučení na řasenky mám na eshop anglickakrasa.cz a jimi prodávané veganské řasenky DreamWeave, ale vyzkoušené je nemám.
Skvělá (ale fakt, vydržela mi dvouhodinový taneční trénink včetně otírání obličeje a svlékání dvou totálně propocených triček a sportovní podprsenky bez pohnutí) je Aquarian Gaze od zn. Pacifica Beauty
Předpokládám, že vás hodně příjemně překvapí, že i Zoeva je považovaná za CF značku.
Jinak jsou CF a vegan samozřejmě EcoTools, možná trochu překvapivě Real Techniques (štětce)
Já mám aktuálně štětce od BH Cosmetics, které jsou CF a Vegan stejně jako většina jejich kosmetiky (která je navíc dost levná), takže čekám na balíček ze států (páč mám paletku tvářenek, paletku stínů a paletku korektorů i s poštovným za cenu, jako tady jen tu paletku a to tu konkrétní, co jsem chtěla neměli). 
Výborná (asi nejlíp pigmentované stíny z přírodních dekorativek) je ColeurCaramel.

Teď už mě z hlavy nic nenapadá, ale kdyžtak se ptejte, snad už bych měla vědět.

Jinak tedy za velmi spolehlivý považuju tenhle seznam, ale není ani zdaleka úplný. Bohužel ani na žádost (i s dodanými důkazy) tam značky, co jsem navrhovala, nedoplnili. 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 28. února 2018 21:17

Solathis vďaka! Ja väčšinou preliezam toho viac, najradšej používam PETA, ale veľa európskych značiek tam nie je.

Teraz pátram po Pupa a Sans Soucis.

Apropó, teraz som skúmala tie RBR kvapky a sú len 3 odtiene...stačí to?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 28. února 2018 21:30

slniecko Na kapky už jsem odpovídala jinde, ale odpovím ti i tu, ať je to po kupě. Pokud jsi běžná středoevropanka, měla bys to trefit bez problému. U nás jsou k ozkoušení/dostání na vybraných douglas pobočkách, na eshopu ale ne.

Sans Soucis je vegan, nenašla jsem jestli jsou CF, ale příliš jsem to zatím nezkoumala.
Pupa myslím CF není, řešila jsem to nějak když otvírali obchod u nás na Chodově a sháněli makeup artisty. Zkusím po tom ještě kouknout.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 28. února 2018 23:53

Solathis no oni pochopiteľne tvrdia (Pupa), že sú a zatiaľ som nenašla, žeby vyvážali do Číny. O Sans Soucis neviem dohrabať žiadne info okrem ich vlastných stránok.

Toto je strašná otrava, že sa tým zaoberajú hlavne stránky, ktoré riešia v USA dostupné značky.

Zas ja ale nie som ktovieaký detektív, no.

Sans Soucis má strašne fajn makeup a aj vo veľmi svetlých odtieňoch, a výborné krémy na ultracitlivú pleť, ich riasenka je jediá, ktorú dáva aj moja mama.