Cruelty-free dekoratívka

29. zaří 2017 19:43
Offline zigzag
Avatar
19 příspěvků moje polička 18. června 2019 19:56

slniecko výborný denný krém ma Pai - zasa anglicka značka  tiež nemá UV filter, čo je jediná nevýhoda. Majú malú sadu vzoriek na vyskúšanie, vydržia pomerne dlho.

Mna melanín videl iba zďaleka, takze mám podobný problém, hlavne s podtónom, potrebujem niečo neutrálne, zatiaľ som netrafila. 

Skusala si makeup od Ordinary? Tiež majú veľkú škálu odtieňov a priaznivú cenu, takze ak sa človek netrafi tak to tak nezaboli.

Drzim palce, nech nájdeš niečo čo ti sadne. Strašná oštara táto kozmetika niekedy. Ja idem hľadať BB krém

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 18. června 2019 20:45

slniecko Ja uz si zvykla, naberu krem,  kapnu/striknu na nej, promicham prstem a nanasim...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 18. června 2019 21:21

zigzag hej, mala som najsvetlejší pink a najsvetlejší neutral, zmiešaním dohromady spravili úplne dokonalý odtieň, ale zaliezal mi do vrások, tak som ich posunula dcéri.

Solathis no, ak mi ten UD nesadne a ak nájdem dobrý denný krém, tak to asi tak poriešim.

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 02. října 2021 13:25
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 03. října 2021 00:17

Sweet Potato no, viacmenej hej, väčšinou sa zhoduje s ostatnými. Akurát ja nemám rada, keď sa na zoznamy "testujú" dávajú aj značky, ktoré proste neodpovedali na otázky, ako nech si trebárs pre ne dajú zvláštnu kolónku, alebo nech ich neuvádzajú vôbec, ale dávať ich na zoznam "not cruelty free" a až vo vysvetleniach dodať, že sú v "grey zone" je podľa mňa manipulatívne.

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 03. října 2021 07:47

slniecko Děkuju, mně se právě dost příčilo číst nekonkrétní věty ve smyslu "říkají, že ne, ale podle nás ano"

A doporučila bys nějaký jiný zdroj?

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 03. října 2021 21:55

Sweet Potato no, keď tak nad tým rozmýšľam, tak sa mi zdá, že to robia aj tie ostatné (okrem Solathis ale už jej stránku neviem nájsť)....inak používam so škrípajúcimi zubami toto, PETA, Leaping Bunny.

Alebo jednoducho idem na to tou logikou, že v EU sa testované nesmie predávať, Čína to vyžaduje, ale odvlani len v kamenných obchodoch, takže hodím do googlu názov značky a China a ak mi to vyhodí kamenky, nielen online, tak viem, na čom som.

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 03. října 2021 22:00

slniecko Děkuju za odpověď.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 04. října 2021 00:44

Sweet Potato no, vlastne ani neviem, či som pomohla, alebo len pohundrala

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 04. října 2021 07:58

slniecko Já si potřebuju dát dohromady podklady, abych vysvětlila dítěti, že infrormace z jednoho webu nejsou slovo boží. Že myšlenka chvályhodná, ale provedení malinko kulhá. Chtěla bych jí nabídnout i jiné zdroje. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 04. října 2021 20:08
Reakce na Sweet Potato:

slniecko Já si potřebuju dát dohromady podklady, abych vysvětlila dítěti, že infrormace z jednoho webu nejsou slovo boží. Že myšlenka chvályhodná, ale provedení malinko kulhá. Chtěla bych jí nabídnout i jiné zdroje.