Fragonard

06. zaří 2014 19:29
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 20:56

viktorka_od splavu Tak já jsem na Fragonardu kdysi začínala, takže k té značce mám trochu sentimentální vztah.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 07:38

wendulka Mě zase před deseti lety značka okouzlila tím, jak se při nákupu dají kombinovat sady vůní, nabídkou různých minibalení, doplňků v podobě mýdel, kosmetických taštiček... Měla jsem tehdy Diamant č. p. , Belle de Nuit č. p. a Ile d´Amour v plnitelných kovových miniflakónech, ale po nějaké době jsem je nedokázala nosit - zjistila jsem, že mi všechny vůně od nich spouštějí nesnesitelnou bolest hlavy. Cítit je chvíli na někom druhém mi nevadí, ale být jimi obklopena celý den bych nezvládla. Takže jediné, co od Fragonardu nosím, je vlněná šála a deštník, který jsem k nákupu dostala jako dárek.

Budu muset vyzkoušet ten Santal-Cardamom (mé dvě oblíbené složky), jestli se něco nezměnilo .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 07:42

Fleur Určitě vyzkoušej. Zrovna ta je podle mě taky dobrá.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 07:58

wendulka Já s ním laškovala zpočátku hned po arabkách:) Ale pak jsem vůně rozdala, zdály se mi málo rozvíjející se - měla jsem jen ty názvem  jednodruhové.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 08:00

Korsičanka No a cos čekala od soliflorů? Ne, vážně. Alespoň pro zajímavost (ze studijních důvodů) by ses měla seznámit i s tím zbytkem, budeš-li mít někdy tu možnost.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 08:19

wendulka Provedu

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 15:25

Fleur Prosím, pripomeň mi to pred zrazom, Santal-Cardamom donesiem!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. června 2019 17:23

Le Jardin de Fragonard: Heliotrope - Gingembre

Jestli s něčím umí u Fragonardu pracovat, je to heliotrop s jeho květinově gurmánským aspektem. Zde vytváří společně s tonkou efekt mandlových sušenek s vanilkovou a karamelovou náplní. V úvodu se mihne i závan jablečného štrůdlu, posypaném najemno namletou skořicí, pomerančovou kůrou a kandovaným zázvorem. Její jedinou slabinou je podprůměrná intenzita a výdrž.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 18:43

Concerto
Veľmi príjemná, ľahká vôňa, začínajúca citrusmi, s malou štipkou korenia a dreva a položrená na ľahkej vôni čaju. Veľmi univerzálna, kľudne unisex podľa mňa, vraj najčastejšie kupovaná do daru ako bezpečné riešenie.

Eau du Hongrie
Pani sprievodkyňa sa čudovala, žže ju chcem skúšať, ona ju považovala za „divnú“. Je fakt, že to nie je bežná „páčivka“  je ľahko nahorklá, položená na bergamote a potom precháduzajúca do trošilinku kadidlovo pôsobiaceho cistusu a driev, proste niečo ako kolínska na živici, ale podľa mňa je to zaujímavá vôňa, naozaj trochu atypická, ale nositeľná. A rozoznateľná.

L'Aventurier
Tak teda ako vetiver s kožou.....sa nakoniec objavil!
 Ale naozaj až po pomerne dlhom čase. Podľa pani sprievodkyne je to ich najviac „fresh“ pánska vôňa a fakt taká je. Zelená, citrusová, ako čerstvý vzduch v prírode.

Toujour Fidele
Tiež „fresh“ vôňa, táto okrem zelene a horkom pomaranči  viac postavená na zelenom jablku, stredomorských bylinkách a cédri. Céder je pekne ihličnatý, žiadne ostrúhané ceruzky, bylinky nepôsobia kulinársky, ale pekne prímorsky voňavo a celá vôňa pôsobí pokojne, pohodovo  a výslovne pánsky.

Valentin
Z každého rožku trošku, ale nie je to torta psíčka a mačičky. Do tejto najnovšej vône uvedenej na Valentín napchali, čo v špajzi našli, ale veľmi pekným spôsobom. Aj drevá, aj korenia, aj mach, aj vetiver, aj bylinky, aj citrusy, aj levanduľa a fialka s vanilkou ako bonus. Je to rozhodne bohato (v zmysle bohatých aróm) pôsobiaca vôňa, výrazná, ale nie prierazná, s – na pánsku vôňu -  zaujímavo sladkým fialkvo-vanilkovým akordom, ktorý sa teda ukáže najviac v drydowne. Myslím, že toto je vôňa, ktorá nesadne každému, ale ak sadne, tak má vystarané. Proste buď,alebo.

VRAI
Príjemná vôňa čistoty, v marseillskom mydle vypraté prádlo sa suší nad bylinkovou záhradou pri citrusovom sade.

Mimosa
Mimózový soliflor. Jemne púdrová, jemne sladká vôňa mimózy, nie zlá, ale nejako nič prevratné.

Marché aux fleurs
Začína veľmi bohatou, až trošku omamnou, estrou kyticou kvetov. Potom sa pridá trošku ovocia, jemná broskyňa a melón by som tipla vodný. Veľmi príjmná, dievčenská, nežná, ale nie nenápadná vôňa.

Tout ce que J'aime: Ma Rose
Pekná, veľmi tradične spracovaná ruža. Pekná, príjemná, ničím nie výnimočná. Pôsobí prirodzene.

Tout ce que J'aime: Mon Poivre
Začína pekne korenisto, neskôr prídu kvety, s drevom, také mdlejšie, do bylinkova,  ale šteklivé závany korenia sa ozývajú nad nimi čo chvíĺa niekoľko hodín.

Tout ce que J'aime: Mon Lys
Na začiatku...nič. Ako fakt nič, ani alkohol, proste nič...po chvíľke začína rozvoniavať veľmi krotká ľalia. Pridá sa k nej veľmi tichá klementínka a tak si spolu tíško a nenápadne bačujú. Klementáínka sa odberie trochu skôr, ľalia drží dlhšie.

Tout ce que J'aime: Mon Immortelle
Zo začiatku trochu varenej mrkvy so štipkou zázvoru, potom teda tá slamienka a končí tónom, ktorý by som nazvala najskôr asi...trochu nahnilý. No, na niekom inom to môže dopadnúť lepšie.

Tout ce que J'aime: Ma Bergamote
Čo sa začiatku týka, čo píšu, tak aj je. Bergamot a Ďalšie horké citrusy. Len ďalej už nieBergamot sa pochopiteľne odporúča prvý, horký pomaranč s petitgrainom to ťahajú za pomoci, no možno toho jazmínu, ťažko povedať a nejakého drevitého akordu.

Tout ce que J'aime: Mon Oranger
No....tak teda....kým ostatné vône z tejto rady mi prišli v podstate dosť nezáživné, aj keď poväčšinou príjemné, asi viac mierené na darčeky, tak táto ma potešila...teda akože, niežeby nebola rovnako „bezpečná“ ako tie ostatné, ale konečne som narazila na vôňu, ktorá naozaj vonia ako pomarančový kvet. A ten teda naživo vonia úplne inak ako v parfémoch (čo som samozrejme zistila až teraz v Grasse – práve kvitli). Tak tu sa im ho podarilo poskladať. Asi ho kúpim (a už aj viem, komu darujem:) )

Lavande
Levanduľa ako s fľaštičky s éterickým olejom, nič viac....ovšem neskôr sa objaví biele pižmo, toré to dostane do polohy čistého naškrobeného prádla s levanduľou.

Cologne Grand Luxe
Začiatok citrusová kolínska s pomerne výraznou neroli, veľmi klasicky pôsobiaca, neskôr trochu levandule a tiež toho pižma. Veľmi príjemná vôňa čistoty, univerzálna, nie zázračná, ale kvalitne pôsobiaca.

Fleur d'Oranger Intense
Skutočne intenzívny pomarančový kvet. Začína poriadnou bombou toho, čo som vždy za pomarančový kvet považovala, ale pozor, pekne postupne precháza do skutočne intenzívnej vône skutočne pomarančového kvetu. Skvelá vôňa!

Eau du Séducteur
Nepochopila som, či aj táto vôňa vznikla v roku 1926, alebo len Moment Volé. Je to jemná, príjemná pánska vôňa, začínajúca bergamotom, prechádzajúca jemnými aromatickými koreniami, ale skutočne veľmi decentným spôsobom a končí hladkými drevinami s tonkou, čo je trošku netypický, ľahko sladký záver. Príjemná, bezpečná, nie úplne zabudnuteľná.

Moment Volé
Vraj prvá vôňa, ktorú novozaložená firma Fragonard v roku 1926 vydala. Je to neskutočne nežná vôňa, ruža s fialkou, respektíve skôr ružové okvetné lístky s fialkou-kvetom. Najprv sa viac presadzuje fialka, neskôr preberie prvenstvo ruža. Je veľmi jemná, ale drží nekonečne dlho.

Mademoiselle Amour
Sladký ovocný bonpar, za aký by sa ani Escada nemusela hanbiť. Mneje ulepený, aby som bola spravodlivá. Pre malé dievčatká asi fajn.

Verveine (2018)
Krásna šťavnatá citrusová verbena, ako keď si na záhrade odtrhnete lístok a žmolíte ho v prstoch. To drevo tam asi bude, inak by nemala šancu tak super držať, ale necítom ho. Len tú vydarenú verbenu s citrusmi.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 02. ledna 2020 13:36

Vůně roku 2020 ... jsem na ni zvědavá 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 14:45

Paris to vyzerá dobre...

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 02. ledna 2020 14:52

slniecko dnes mně přišel katalog i se vzorkem, tak se těším... mám magnolie moc ráda, ale musím počkat... mám rýmu jako trám a necítím vůbec nic

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 15:30

Paris áááále, tak musím niekoho poslať ku schránke...mne sa z vyhriateho klobouku...ehm gauča nechce...zatiaľ som ju aspoň pridala do db.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 02. ledna 2020 16:12

slniecko jé, tak jestli ji vyzkoušíš dřív než já, tak dej vědět. Jsem napnutá...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 16:47

Paris ono zas ale nesmieme preceňovať služby Slovenskej pošty, mno, dnes vydali vyhlásenie, že všetky elektronické služby budú zmrazené až do 7.1., proste skôr to nestíhajú ...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 20:54

Tak zatiaľ nič...

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 02. ledna 2020 21:20

slniecko třeba to Fragonard posílá postupně

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 21:27

Paris to bude stopro ono a nie binec na rozdeľovacej pošte

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 02. ledna 2020 21:45

slniecko rozhodně ,  protože jinak si neumím vysvětlit, že by byla Česká pošta rychlejší... neříkej, že je na tom Slovenská pošta ještě hůř

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 12:36

Paris počuj, radšej z toho nerobme súťaž, to by nemuselo dobre dopadnúť...