Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Cervanek
Avatar
01. dubna 2019 11:24

domenica je to pravda, že IG se už nebude nabízet?

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 12:35

Objevila jsem na netu sprchový gel a tělové mléko k Aqua Allegorii - vypadá to, že je (zatím?) jen k AA Bergamote Calabria

https://www.guerlain.com/int/en-int/bath-rituals-0

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 12:38

daniela No, taky jsem o něm dumala - k citrusovým začátkům některých vůní by třeba šla?

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 12:42

Korsičanka To by asi šla... jako první mě napadl Shalimar, ale u toho mám sprchový gel přímo k vůni a je teda bezkonkurenční (samotný bergamot by byl málo )

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 12:49

daniela Já zas preferuju mlíčka a třeba levandulové Mon Guerlain je taky skvělé k levandulovkám. Jen je třeba ho pohlídat ve slevě, no. Ke květinovkám mám La Tulipe a En Passant - ten ale už dochází:(

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 12:53

Korsičanka Jj, vůni to pěkně podpoří, pamatuju si, že jsi Mon Guerlain už doporučovala

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 15:00

daniela 

S AA bergamotovým tělovým mlékem mám výbornou zkušenost. Zkoušela jsem to na doporučení v boutique v kombinaci s AA Ginger Piccante. Mléko samo o sobě velmi hezky, svěže voní po bergamotu, má lehkou, příjemnou konzistenci, dobře se roztírá a nelepí. Má se hodit právě na vrstvení s citrusovými vůněmi, prohlubovat je a prodlužovat jejich výdrž. S Ginger Piccante to mohu naprosto potvrdit. Vůně byla po nástřiku na hřbet ruky namazaný mlékem trochu odlišná. V samotné cítím nejdřív jen zázvor, citrusové tóny se přidají až po chvíli. S mlékem tam byl jemný citrusový bergamot hned, ale zázvor byl pořád stejně krásný a výrazný. Intenzita a výdrž vůně byla mnohem delší. GP sám o sobě měl spíše slabší výdrž, s mlékem jsem vůni z kůže cítila i po několika hodinách a dvou drbání rukou mýdlem.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 15:06

Yvraine Už jsem tvoji zprávu četla na arome:) To je moc fajn, že vůni posílí. AA jsou krásné a díky mléku budou ještě výraznější.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 16:06

Korsičanka 

Já jsem hlavně ráda za tu prodlouženou výdrž, AA jsou krásné, ale ne všechny na mně drží. Třeba zrovna ta Ginger Piccante moc "dlouhotvající" opravdu nebyla, ale s tělovým mlékem to byl obrovský rozdíl. 

daniela 

Jak jsi zmiňovala Shalimar, tak teď mi došlo, že minulý týden na Atelieru jsme zkoušely vrstvení a slečna vedle mě právě zkoušela to bergamotové mléko a Shalimar a byla to nádhera, Shalimar to jakoby prozářilo, bergamotový úvod byl výraznější a víc jiskřivý. 

Pak ještě zkoušela Angélique Noire, ale ta s tím bergamotovým mlékem opravdu nebyla ono, ale s druhým mlékem Delices de bain byla příjemná, méně kořeněná, víc taková vláčná.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 17:35

daniela Kde sa dá, prosím, kúpiť telové mlieko k Bergamote Calabria?

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 20:20

Biely kvet Objevila jsem ho na Origines, ale do ČR (a asi ani SR) nezasílají

https://www.origines-parfums.com/guerlain.htm

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 20:23

Yvraine Ta kombinace se Shalimarem musela být krásná. Délices de bain je asi docela univerzální

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 20:44
Reakce na daniela:

Biely kvet Objevila jsem ho na Origines, ale do ČR (a asi ani SR) nezasílají

https://www.origines-parfums.com/guerlain.htm

​...škoda, na ceste mám BC, som si myslela, že k tomu niekde splaším aj to telové mlieko. Možno sa objaví aj u nás, niekedy...

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 21:24

Biely kvet 

Myslím, že by se určitě objevit mělo. Je to teď úplná novinka, ale pomalu se začíná objevovat u nás i v klasických parfumeriích, tak myslím, že to dorazí i do ČR a SR.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 21:50
Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 23:09

To bergamotové tělové mléko je moc příjemné, už jsem vyzkoušela. A doporučují ho jako univerzání ke všem vůním od Guerlainu. Prodává se teď třeba v setu s AA Flora Cherrysia (75 ml + 75 ml) za stejnou cenu jako AA samotná.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 23:36
Reakce na Cervanek:

domenica je to pravda, že IG se už nebude nabízet?

Co? Odkdy zase? To je nějakej apríl, doufám.

Cervanek
Avatar
04. dubna 2019 09:47

wendulka psalo se minulý týden u "postižených" Guerlainofilů na FB, ale tento týden psal zase někdo jiný, že fontán z IG je dost - a že by nemělo snad dojít k tomu, že by nebyly, evtl. měly skončit. 

(i když u La Maison G. člověk nikdy neví) Však Vendulko uvidíš sama

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 11:22
Reakce na Cervanek:

domenica je to pravda, že IG se už nebude nabízet?

​a wendulka 

Výroba Iris Ganache, jedné z nejúžasnějších a nejoriginálnějších vůní současnosti bohužel končí. Ano, musím potvrdit špatnou zprávu. Jestli se ještě v budoucnu vrátí (jako nová jednorázová edice nebo třeba v Les Parisiennes), to je samozřejmě možné, ale v tuto chvíli těžko předvídatelné.

Momentálně k dispozici ještě je -  ve fontáně a nějaké zásoby ve výrobně. Pak konec.

(Zorganizuji tedy poslední akci Iris Ganache v příslušném vláknu, pokud bude mít někdo zájem)

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 11:29
Reakce na daniela:

Korsičanka To by asi šla... jako první mě napadl Shalimar, ale u toho mám sprchový gel přímo k vůni a je teda bezkonkurenční (samotný bergamot by byl málo )

​Bergamotové mléko je nádherné jak se Shalimarem, tak s mnohými Allegoriemi.  Z exkluzivek vychází krásně ve spojení s parfémy Mon Précieux Nectar, Cruel Gardenie, Néroli Outrenoir a především, a to je opravdu skvost - se Spiritueuse Double Vanille.