Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. dubna 2019 15:50

domenica Aha. Ne. To jsem netušila, že tam něco takového je.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 19:50

Začínám koketovat s myšlenkou pořídit si LPRN Extrait. Mám několikery různé šatičky, tak by se mi líbilo ťupnout extrait, a pak aplikovat některé ze šatiček. Tak bych na vás měla otázku, kdo jej máte, jak působí v kombinaci s parfémem a snese se se všemi LPRN? Díky

Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 01. května 2019 19:01

Guerlain mě potěšil vůní Bois Mystérieux - má pár styčných bodů se zrušenou Ambre Éternel; v souladu s teple oranžovou barvou flakónu je šafránově hřejivý a velmi optimistický.

Cuir Intense je vysloveně pánsky zpracovaná kůže - trošku uzená, trošku napuštěná olejem, trošku vonící spálenou gumou. V kategorii "brutální surová kůže" mám hermesovskou Cuir d´Ange, takže tu navzdory přívlastku "intense" stále nepřekonala.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. května 2019 21:02
Reakce na wendulka:

domenica Aha. Ne. To jsem netušila, že tam něco takového je.

​Ano, hned napravo za prodejním pultem jsou dveře o malé komnaty s poklady. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. května 2019 21:06
Reakce na Yvraine:

Začínám koketovat s myšlenkou pořídit si LPRN Extrait. Mám několikery různé šatičky, tak by se mi líbilo ťupnout extrait, a pak aplikovat některé ze šatiček. Tak bych na vás měla otázku, kdo jej máte, jak působí v kombinaci s parfémem a snese se se všemi LPRN? Díky

​Extrait je úžasný a zvedá do výše všechny LPRN (jen s modrou si nejsem jistá). Pokud s myšlenkou na nákup koketuješ, neváhej. Extrait patří mezi ohrožené druhy. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. května 2019 21:23
Reakce na Fleur:

Guerlain mě potěšil vůní Bois Mystérieux - má pár styčných bodů se zrušenou Ambre Éternel; v souladu s teple oranžovou barvou flakónu je šafránově hřejivý a velmi optimistický.

Cuir Intense je vysloveně pánsky zpracovaná kůže - trošku uzená, trošku napuštěná olejem, trošku vonící spálenou gumou. V kategorii "brutální surová kůže" mám hermesovskou Cuir d´Ange, takže tu navzdory přívlastku "intense" stále nepřekonala.

Bois Mystérieux jako reformulace parfému Songe d´un Bois d´Été je zdařila a věrná, a právě proto pro mě výsostně pánská. Styčných bodů s Ambre Éternel jsem také pár našla, ale to maskulinní vyznění mi brání položit se do ní víc... 

Cuir Intense - moc pánská, moc brutální kůže, ne pro každého (ani náhodou pro mě), ale dělá mi radost. Víc takových, pro menšiny.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 01. května 2019 21:44

domenica škoda, že Songe neznám... Bois Mystérieux se mi líbí hodně a připadá mi taková hraniční, unisexová. určitě je to ale "můj typ" vůně.

Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 01. května 2019 22:52

domenica Songe mě tehdy moc neoslovil, ale Bois mystérieux, přesně jak zmiňuje viktorka_od splavu , patří k mým oblíbeným typům vůní. Je ovšem pravda, že po rozležení se mi vůně začala také překlápět více pánským směrem. Z tehdejší trojice se mi nejvíce líbila Rose Nacrée, takže Songe naprosto zastínila. Ale celá současná orientální kolekce je povedená.

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 01. května 2019 23:03

domenica Moni, víš prosím, s čím novým přichází Mon Guerlain Sensuelle?

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 02. května 2019 08:09

domenica 

Díky. Musím ho ovonět, ale ano, uvažuji o něm. LPRN nosím ráda, ale chtěla bych tomu dodat větší hloubku, nebo sofistikovanost, nebo jak to říct... Takže s tím nebudu dlouho otálet, nerada bych ho prošvihla.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. května 2019 17:39

domenica Moni, vím, že je Shalimar Tvoje srdcovka. A když o té vůni přemýšlím, nedá se nevzpomenout si na Tebe. A tak mě napadla otázka a dovolím se zeptat - pamatuješ si své první setkání se Shalimarem? Jaký v Tobě zanechal dojem, za jaké situace to bylo ... ?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. června 2019 09:12

Obrázek, který vkládám k dojmům z níže uvedené vůně, mám na ploše svého notebooku. Když se na něj dívám, představuji si, že takto budu jednou někde stát společně s Robertem ... (zase od rána jen brečím). 

Pro Roberta ...

Samsara (čistý parfém)

Dotknout se nebe

a probudit tím den

dotknout se tebe

a začít žít náš sen …

Dlaň v dlani stát spolu tam, kde končí zem. Dívat se, jak z noci rodí se nový den. A ty voněl bys tajemstvím, ambrou a santalem, a já, to dobře vím, že voněla bych bílým jasmínem.

Samsara v koncentraci čistý parfém je něco jako parfémové nebe. Hedvábně hladivá vůně, opojný jasmín beze stopy jakékoliv živočišnosti, bronzově zlatavé odlesky ambry a nadýchaný santal s kouřově sladkým akcentem. Překrásná vůně!

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 04. června 2019 18:15

Dalia , , hlavu vzhůru, děvče

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. června 2019 14:30

Aqua Allegoria Ginger Piccante

Fleur to v recenzi vyjádřila naprosto dokonale. AA Ginger Piccante je sklenicí lehce oslazeného ledového zeleného čaje s větší špetkou strouhaného zázvoru, jenž mu dodává pikantní svěžest a ozdobeného plátkem citrónu, který vám hotelová služba položila na přivítanou na stolek u postele s čistě vypraným běloskvoucím povlečením, provoněném aviváží. Vypadá to, že jsem po letech konečně objevila důstojnou alternativu k AA Mandarine Basilic.

Mon Guerlain (Eau de Toilette)

Toaletka obsahuje trochu méně levandule, která je stejně jako v klasice kumarinová s tóny sena, zato je obohacená o šťavnatou mandarinku. Po rozvonění ukáže i ovocnou polohu. Patrná je i stopa máslových a slaných karamelek s nadýchaným vanilkovým soufflé. Trochu problém mám ovšem s výraznějším jasmínem, který má na mně tendenci gumovatět podobně jako v Alienovi, s doprovodným tónem květinové aviváže. 

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 15. června 2019 16:45

Teda, tie nové limitky Mitsouko a Jicky !!!

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 15. června 2019 17:31

slniecko Jicky je taková vesmírná, ale Mitsouko se mi líbíBudou k dostání i jinde než v Paříži, nevíš?

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 15. června 2019 17:53

slniecko Korsičanka 

Naživo je to ještě větší krása.  Měla jsem v ruce před pár dny v Maison Guerlain.

Dostupné budou i mimo Paříž, jen v limitovaném počtu - celkem bylo vyrobeno 3099 kusů.

Což ale vzhledem k ceně 650 euro bude asi tak akorát.

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 15. června 2019 18:10

domenica Díky! Tak vzhledem k ceně opravdu jen ke koukání

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 15. června 2019 18:38

Korsičanka to ja netuším, len som videla, že ich wendulka zadala do databázy. Ale mne sa veľmi páči aj tá Jicky. Teda flakón, no. Keby to bola moja obľúbená, tak by som aj zainvestovala.

Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 16. června 2019 21:49

Škoda, že nepřišla nějaká limitovaná výroční verze Mitsouko pro normální obdivovatele téhle vůně. Tohle je sice náramně krásný kousek, ale opravdu pro sběratele.