Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 00:30

barbucha chudak oticek teda!! To by chtelo pak nejaky pamlsky az se mu udela lip. Jsem na nej vzpominala pres vanoce, je to rok co nam odesel Arnost, chjo.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 05:54
Reakce na Magráta:

pecka jsou úžasné díky

​jj jsou, bych skoro mela problem je rozeznat 

KoraKora
Avatar
12. ledna 2018 06:10

Dadoo Narodila se tam a k nám přišla cca ve dvou letech. Podmínky nejhorší možné. Pokud zapomněla, jedině dobře.

mysmat
Avatar
12. ledna 2018 07:08
Reakce na KoraKora:

Dadoo Tak naše psice naštěstí asi velmi rychle zapomněla na zlý období. Stala se z ní, po vzoru svýho psího bratra a vzoru, velká gurmanka. Kolikrát nesežere ani to co má doma, natož nějakej sajrajt venku. Takže fakt to neplatí u všech.

​Tak se máš. Naše psice sežere všechno, co má doma a ještě veškerý sajraft, co najde venku

A že toho najde hodně.

Nechápu ty lidi, co pod falešnou domněnkou ušlechtilosti odnesou kilo odřezků masa na Kavky, aby tak jako "přilepšili těm žvižátkům ... "

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 07:31

mysmat u nás to bejva rozhazeny i kolem domů,jestli těm lidem nevadí,ze tím krmí potkany???

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 07:48

mysmat a to fakt nekdo dela? to me nikdy nenapadlo, ze to nekdo dela zamerne 

mysmat
Avatar
12. ledna 2018 07:49

Potrefenáhusa 

Tak o tom uvažuju už kolik let, takže mohu nabídnou nějaké teorie 

1) šetření (mámo, to je škoda to jen tak vyhodit, dáme to támhle pod stromek, ono si to nějaké zvířátko najde...)

2) lenost (jednoduché řešení, jak se zbavit fláku masa, které by doma v koši přes noc zasmrádalo...)

3) kultura, resp. nekultura (nechci konkretizovat, ono všude se najde něco, ale když se k nám do domu nastěhovala rodina cizí národnosti, tak jsem nakonec v domě vyvěsila cizojazyčnou cedulku, kde jsem popsala funkci popelnic s plánkem umístění ...)

mysmat
Avatar
12. ledna 2018 07:51

baltik 

Myslíš jako balík masa v parku, kde není žádná zastavěnost, kam chodí jen pejskaři a výletníci?

No, sám tam nedošel ...

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 10:16

maso jsem jeste nevidela, ale na CHodove u obchodniho centra zije kolonie kraliku a nekdo jim tam nosi zeli a mrkev:D 

a samozrejme tam s nima bydli dvojnasobna kolonie potkanku:) 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 10:31

Já jsem pytlík s odřezky masa a kostmi už párkrát viděla, myslím, že to dělají hlavně důchodci, kterým je to líto vyhodit, nebo chtějí zvířátkům přilepšit. Navíc se obecně ví, že po kostech se může utlouct i ovocné stromoví!

711990 Ty králíky se tam občas lidi z komunity pokoušejí odchytit, myslímm, že už se to párkrát povedlo, potkánci mají asi smůlu :-D.

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 11:00

Zina a co se s nima udela, kdyz se odchyti? :-/ mi prijde ze je to roztomily, cestou do prace tam na ne chodim koukat:) ale teda neprilepsuju jim:D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 12:39

ranní doprovod v koupelně

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 15:11

711990 Vyléčí, alespoň částečně ochočí a nakonec předají do rukou zodpovědných a proklepnutých zájemců. Já tam občas nakukuju a opravdu ty lidi, především tu jednu paní, co se v tom nejvíce angažuje, hluboce obdivuju, protože tomu očividně věnuje veškerý svůj čas a na veterinu nejspíš i většinu svých prostředků. Hlavně proto, že to nikdy neskončí, dva dají nějak dokupy a najdou jim nové majitele, ale někdo jim hned přinese 10 dalších z krabice od popelnice.

Občas se tam objeví i nějaké morče, ale většinou jsou to králíci, asi že jsou tak roztomilí a lidi mají pocit, když se jim omrzí, že jim na louce bude přece taky dobře...

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 16:16

Zina nevim jak jinde, ale na CHodove je to Kralik Divoky, nejde o odlozene kousky. Zato tu kolonii potkanu tam evidentne zalozil nejakej utecenec ze zveraku, protoze jsou bily a flekaty:) 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 21:02

andulka01 presne - sikovny a pekny veterinar (s vlkodavom) je neodolatelna kombinacia! :-)

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 21:03
Reakce na Magráta:

všichni venku

​to vyzera ako macaci raj! a Zunka by u vas krasne splynula s domacim zvieratstvom  :-) 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 21:05
Reakce na barbucha:

Janulik03 

No právě. Proto jsem mu ho ještě ani nezkoušela. To už spíš vydržím poblitej byt 

​probioticka pasta mi uz viackrat zachranila koberec a nervy  

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 21:10

ma niekto skusenosti s demenciou u psíka? alebo vsimli ste si nejake zmeny u starsich psov? Black bude mat 14 a sprava sa v poslednej dobe zvlastne, ale ziadne fyzicke zmeny nevidim... mam z toho divny pocit. je mozne, ze prehanam, ale aj tak. nemozem s nim ist k veterinarovi len preto, lebo mam divny pocit, alebo mozem? ach 

mysmat
Avatar
12. ledna 2018 21:19

palahniukowa 

špatně se orientuje (ale taky může hůř vidět), motá se (občas zapomene, kam patří která noha), neudrží pozornost, neposlouchá (ale taky může hluchnout) , v poslední fázi se počůrává

k veterináři zajít můžeš, ale se stařeckou demecní se obávám nepomůže , je to stejně jako u lidí, smířit se s tím a postarat se, aby se psík nemohl zranit a netrestat ho za loužičky...

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 21:30

mysmat dakujem. on uz praveze je uplne hluchy a ma sedy zakal, s tym sa vzil skvele a chapem, ze je to vekom; s pohybom problem nema - aj sa prebehne, vraj je v dobrej kondicii. skor mi pride, ze mentalne je taky... iny. minule zacal jest hracku, vytahovala som mu ju z papule; niekedy iba tak stoji a mam pocit, ze je zmäteny, musim k nemu prist a nasmerovat ho; zasadne chodi zrat zo Zuninej misky a pride mi taky infantilny - casto pride a zvali sa a vyzaduje mojkanie, co vobec nerobil tak casto, ale teraz sa na neho clovek pozrie a on sa uz chce nechat hladkat a vyzaduje kontakt. tak rozmyslam, ci to vsetko moze mat suvis s vekom... 

co prosim znamena to "v poslední fázi se počůrává"? minule sa vycural vnutri (raz), co nespravil od stenata.