Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline 999
Avatar
17583 příspěvků moje polička 16. zaří 2022 14:45

Marbuša Já mám kromě svých alergií ještě spoustu hraničních a nic mi to nedělá. Mimo jiné kůň, koexistuju s ním 22 let. A dcera si v osmi letech alergie zakázala, nevím, jak to podvědomí přesvědčila, a prostě je nemá. Moje dvě kamarádky zjistily, že mají alergie na psa až když je měly doma, jedna ho dokonce jela vrátit do chovné stanice, pak to cestou otočila a psa si nechala. Chvilku smrkaly, prskaly, a teď jsou v pohodě. Nenech si tím kazit radost, bude to dobrý :-).

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 16. zaří 2022 19:41

mooraTo mě zajímá, co myslíš? Magráta Záclony mít musíme. Město, okna do vytížené ulice a přízemí.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 16. zaří 2022 19:48

Marbuša Ono půjde hlavně o to, co bude chtít on. Pokud psa nechce, tak asi nebude ani chtít alergii rešit. Syn je alergický na asi všechna zvířata. Kočka dokonce až s atmatickým záchvatem. No naše doma ne a  venkovní, u bráchy, taky ne ne. Cizí ano.Netuším, jak to dělá. Doma je to plemenem, ale čím je to u bráchy, to nevím.

Online slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. zaří 2022 20:59

Marbuša

to je ťažké. Mne hovorila alergologička, že sa to môže trebárs rozbehnúť za dva roky. No a potom dilema, či hľadať zvieraťu nový domov, alebo zbytok jeho života byť na tabletkách. My sme teda riešili mačku. Takže to momentálne riešime tak, že catsitujeme všetkým, čo majú o to záujem, lebo ak by sa to rozbehlo, no tak proste mačičku vrátime a ďalšiu si už nebudeme brať.

Online moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 16. zaří 2022 21:21

Renusatko tohle

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 16. zaří 2022 21:29

moora Děkuji, to minimálně kouknu, vypadá to zajímavě. Na to okno, kde mám strach, že strhne zase vše.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 17. zaří 2022 19:35

Marbuša Ty alergie, to bude individuální. Já dostala chlupatou kočku po dvacítce a postupně, během let, se u mne vyvinula alergie, šla jsem na testování, tak prach, pyl, roztoči, srst kočka a pes. Skončilo to astmatem, měla jsem inhalační léčbu. Po VŠ a odchodu z domova, zůstala kočka u rodičů, postupně jsem léky na astma vysadila a ponechala pouze antihistaminikum / s ohledem na jiné alergie/.

Když se nyní setkám se psem a dotýkám se ho, naskáčou mi na rukou svědivé pupeny, slzím, smrkám, kýchám, stačí dokonce, když se ocitnu v místnosti, kde pes žije a momentálně je někde jinde.

Kočka mi nejvíc vadí taková ta obyč. evropská /tuhé, silné chlupy/.

Před rokem jsme si pořídili 2 sphynxky a je to dobrý. Vím, že alergenem jsou epitelie z kůže, sekrety /moč, slzy, sliny|/, ale u mne konkrétně stačí brát své chron. antihistminikum a nic hrozného se neděje. Mám teorii, že ty chlupy jsou nosičem těch alergenů a když nejsou chlupy, tak bytem trvale nelétají ty alergeny.

Edit. takže jsem si pro sebe vyhodnotila, že pokud bychom se rozhodli pro psa, tak jedině takového, který by mohl být trvale venku a nikdy by nepřekročil práh domu. A takhle bych to nechtěla, a proto jsme zvolili  ty kočky sphynxky.

Jo a ještě si myslím, že nějaká jednorázová návštěva u chovatele neukáže objektivně, jak to s alergií je.

Online barbucha blogger
Avatar
30605 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 12:11

Marbuša 

Mladýmu pánovi zjistili alergii na zvířecí srst, ale když si - bez mýho povolení - přitáh roztomilý štěňátko (Otíček I.), spalo s ním samozřejmě v posteli a i jinak se vzájemnýmu těsnýmu kontaktu samozřejmě nevyhnul. Občas si zkraje vzal Zyrtec a pak už nic, normálně si prostě zvyknul

A ani teď, kdy už psa máme jen my - a jeho tchánovic mají dva - a chlupy jsou všude a je u nás i u tchánů často (tam ty psy třeba i týden hlídá když jedou pryč), nedělá mu to vůbec nic.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 13:51
Reakce na 999:

Marbuša Já mám kromě svých alergií ještě spoustu hraničních a nic mi to nedělá. Mimo jiné kůň, koexistuju s ním 22 let. A dcera si v osmi letech alergie zakázala, nevím, jak to podvědomí přesvědčila, a prostě je nemá. Moje dvě kamarádky zjistily, že mají alergie na psa až když je měly doma, jedna ho dokonce jela vrátit do chovné stanice, pak to cestou otočila a psa si nechala. Chvilku smrkaly, prskaly, a teď jsou v pohodě. Nenech si tím kazit radost, bude to dobrý :-).

​presne tak, ja od detstva silná alergička aj na domáce zvieratká, ktoré sme v činžiaku nikdy nemali. Keď sme sa odsťahovali na dedinu, psy, zajace, akurát toho koňa sme nemali a ajhľa, žiadne zhoršenie alergie, naopak, mám pocit, že alergia ustúpila. Neberiem ani antihistaminiká. Len občas, v čase kvitnutia tráv a hlavne tisov. Dokonca teraz mám dve talianky aj v posteli. Ak by som podľa lekárov mala užívať od 13-tich rokov denne antihistaminiká, neviem, čo by som teraz brala ako 59-ročná. Beriem ich naozaj len výnimočne.

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 07:14

včera jsem zjistila, že Daník se nemůže vyčurat, takže veterina a jsou tam - kamínky , ne sice moc, ale jsou :-( takže pod anestezií byl vycévkován a má speciální granule + pastu, která by je měla rozpustit 

já smečce jako kastrátům kupuju dražší granule právě na močový cesty a i tak se mu prostě vytvořily, ach jo 

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 08:20

Magráta Ebby jde zase na kontrolu s močákem příští týden. Od operace je to 3/4roku, hlídáme to. Ona měla ten močák plný, navíc ho má velký 2cm, což je menší než bývá, tak doufám, že to bude ok.

A u vás brzy taky.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 18:24

Magráta Jak zjistíš, že se kočka nemůže vyčurat? Chodil nějak často do WC? My máme totiž dvě a vůbec nevím, jestli bych rozeznala, že má jedna nějaký problém.

Přeji rychlé vyřešení potíží a to i Ebby Catherine 

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 06:49

Renusatko já jsem byla v pondělí doma, takže jsem ho čistě náhodou zahlídla, jak sedí na záchůdku a nic, a když vyšel, tak ležel a trhal zadníma nohama a ocasem 

takže jsem ho začala sledovat a opakovalo se to... nakonec paní doktorka řekla, že měl kamínek přímo ve špičce penisu, proto mu to vůbec nešlo 

Catherinne zdá se mi, že není ve své kůži, ani jíst moc nechce a víc blinká 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 09:28

MagrátaSnad se ten stav upraví brzy.

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 10:42
Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 11:04

Magráta Taky na vás myslím, ať je lépe! 

Catherine Ať kontrola dobře dopadne!

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 22. zaří 2022 06:41

A začíná sezóna myší Zrzavej právě vraždí tretí za tuto noc. Před třema minutama jsem jednu mrtvolu vyhodila a za chvíli můžu zas. Fujky.

Offline Marbuša
Avatar
951 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 10:14

Já vám všem hrozně moc děkuju za komentáře (psala jsem o manželově hraniční alergii na psy). Minulý týden jsem to obrečela, ale muž ještě tenhle týden čekal na výsledky krve, které měly rozhodnout - a JE TO DOBRÝ!!! Psa mít můžeme!!! Ještě jsem se chtěla zeptat, oslovila jsem jednu chovatelskou stanici. Co když se štěňata plánovaná na začátek roku 23 "neuroděj"? Je od nás férové oslovit těch stanic víc? Jak to chodí? Jo a vybrali jsme španělského vodního psa.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 11:36

Marbuša Za mě to fér je. 

Taky je možné, že se s nimi domluvíš, že váš zájem je podmíněn situací v té první chovce.

Ale nikdy nevíš, klidně se taky druhý chovatel může cítit dotčen, že je až jako náhradník.

Pokud je o štěňata zájem a shání se víc, než se nabízí, problém mu zrušením žádný neuděláte. Pokud se povede první, zavoláte druhému a rezervaci zrušíte.

Pozor, často chovatelé berou za platné pouze rezervace se zaplacenou zálohou.

A nebo chcete psa jen z té první vybrané chovky a tak si počkáte na další vrh. Od jedné feny tak za rok.

Je to složité, těžko radit

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 11:40

Tak k nám do školy už chodí 4 psi.

Nově si dnes kolegyně přinesla miminko šeltie.

Kolega má lovecké štěně a další kolegyně vodí australanku s CT certifikátem.

Ředitelka se dneska smála, že těm psům budemu muset začít už taky dělat rozvrh..

Ale je to úplně boží.. Žáci jsou nadšeni, mají z toho fakt radost a psi si pozornost užívají.

Dělá to ve škole skvělou atmosféru a taky to funguje jako odměna.