Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 11. května 2022 07:52

andulka01 nemuzes

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 11. května 2022 08:50

Dadoo Nemam docteno, ale zdravotne mi vychazi taky nejlip cerny pes. Muzou byt stenata flekata? Ptam se blbe, o staficich moc nevim. Mne na barve moc nesejde, cerni jsou krasni . Moje plemeno ma hnede a cerne a cernobile varianty a hneda je taky geneticky rizikovejsi.  Stejne az se ty uzlicky narodi, tak nebudes vedet, ktery je nejkrasnejsi! My se na uchovneni u obou psu vykaslali. Fena pujde na kastraci v lete. Ted odharala, ja vzala psa radsi do prahy a hned bxl na pozemku vici obsournik (fena je nastesti v kotci). Jako ty nervy! 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 11. května 2022 08:51

Jinak zaclo leto. Psi majituzne pohledy na situaci. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 11. května 2022 09:16

Jos Jeden sa slní, druhý chladí

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 11. května 2022 11:15
Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 11. května 2022 11:45

Vlm

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. května 2022 12:47

Jos jj, flekata štěňata by byla top. Ty bych chtěla. Takže černý s bilou a modrým genem. To je náš ideál

Offline SunEclipse
Avatar
3108 příspěvků moje polička 11. května 2022 16:51

Jos ježiš ta černá hromádka neštěstí

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 11. května 2022 17:25

Jos Ale božátko nebohý foundlandí ještěže máte takovýhle místečka

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 11. května 2022 18:18

SunEclipse andulka01 Tak zas abyste se pro nej moc netrapily...asi pet minut po porizeni fotky vyuzili oba me chvilkove nepozornosti a vyrazili na spacir. Dobihala jsem je dle zapnute gps na obojku mensiho psa

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 11. května 2022 19:39

Jos

Offline SunEclipse
Avatar
3108 příspěvků moje polička 11. května 2022 19:49

Jos třeba šel hledat chladné místo a menší ho přemlouval, ať neblbne a vrátí se

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 11. května 2022 22:35

Puntíkovi byl pořízen bazén! Zatímco v zimě naše malá rachomejtle vběhne na zahradu a lítá tam jak na vodíkovej pohon a puntík se krčí, proběhne a pak by vám vlezl do kabátu, v létě se role obrací, rachomejtle se skryje s hračkou ve stínu stromů a puntík běhá na solární pohon

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 12. května 2022 14:17

Dadoo Dočítám po delší době. Proč chceš, aby měl modrý gen? 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. května 2022 17:01

Krehutka ráda bych. Ale není to rozhodující. 

Růža modrou má a otec s modrým genem by mohl dát štěně s modrou. A tahle modrá Bude zdravá, zdravější a bezpečnější než kdybych ji Kryla přímo modrým psem.

Ja tomu úplně nerozumím, ale poslouchám, co mi radi zkušení chovatele, resp. chovatelky.

Kdyby se objevo štěně modrobílé, modré, budu šťastná. Ale neposichruju si to modrým psem, protože to by bylo nezodpovědné.

Raději takhle, nechat náhodě. pponechat možnost, ale netlačit na pilu.

Fakt to nedělám na kšeft, protože za modré se platí horentni sumy, štěňítka by měla zůstat v rodině a dal nebudou krytá. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 12. května 2022 22:19

Náš Goliášek, pán osvícený

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 12. května 2022 23:18

Dadoo v genetice nejsem úplně kovaná, ale nenese s sebou modrá barva potenciálně vyšší riziko nemoci? Pokud má Růženka gen pro modrou barvu, nedávalo by teda větší smysl krýt psem, který tento gen nemá a pravděpodobnost, že se narodí štěně modré barvy je tedy nižší?

Jestli štěňata prodáš nebo rozdáš v tomto asi nehraje roli, ne? (přikláněla bych se teda aspoň za prodej za náklady, i když by to bylo jen v rámci rodiny. A taky za smlouvu s výhradou zpětné koupě. Jeden nikdy neví... ) 

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 13. května 2022 06:57

Zu super dvojka :-)

Torrah a všechny ostatní kočky a psi

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. května 2022 07:10

Krehutka ano, nese, ale takhle by to prý mělo být ok. Hlavní je tam ta černá. Pro mě ten modrý gen ale vážně není nezbytný.

Řeším to pořád a radí mi zkušená výborná chovatelka, ptám se dalších chovatelů. 

Jenom nechci úplně černá štěňata. Potrebuju tam tu bílou.

Dvě štěňata dceram, jedno brácha a jedno já. Jasně, že na náklady mi přispějí. Pokud by bylo štěňat víc, prodala bych, ale určitě ne někomu úplně cizímu a určitě ne za vysponovanou cenu.

Stoprocentně ale budu řešit i s poradkyni chovu. 

Zatím je cas. 

Zrovna včera jsem našla nádherného černobílého psa. Musím zjistit, jestli by šel. A jestli má nebo nemá modrý gen je mi úplně jedno. Moc velký krasavec.

Ale kdyby nešlo jinak, nádherného černého psa mám jistého a prostě by ta štěňítka byla černá, no. 

A nebo žádná a štěně si koupím sama, černobílé.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. května 2022 18:00

Dvaja v jednom alebo ak niekto druhému lezie do pr....