Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 12:52

Sweet Potato To jsou super zprávy. Někdy jsou věci mezi nebem a zemí, že ani veterináři nebo lékaři nechápou.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 12:56

Děkuji, Angreštovi vyřizuji.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 14:10

Catherinne chapu, chapu :)) 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 14:11

Sweet Potato to je vyborna zprava, jen tak dal!

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 14:34

jinx jezus ona je takový slaďoušek

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 14:38

Catherinne a vubec nezlobi! Narozdil od toho druheho certika:) 

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 14:43

jinx Děkuju. (A ňuňuňu, nejde jinak)

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 16:16

kde je to malinký štěňátko?

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 16:24

Bowle Strašně to utíká, ale je z něj fešák

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 07:17

Renusatko Mně ty časný kastrace přijdou pořád strašný, tak bych byla ráda, že na ni má čas, nechala kocoura pohlavně dospět a pak až na ni šla. 
Jinak jsou teda krásní oba ❤️.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 09:08

Zina to ano, časnou kastraci už ani nestihneme, má 5 měsíců.Jen teď zvažuju to, že veterinář chce teď, třeba do měsíce, než začne značkovat a otravovat kočku. Chovatelka chce až teprve tohle začne dělat. Veterinář nás trochu nahlodal, že s tím značkováním už potom zase nemusí přestat. Tak spíš nevím co s tímhle?Já jsem nikdy kocoura neměla a z toho značkování mám hrůzu. Taky až si potom vzpomenu, tak ta kastrace asi nebude hned druhý den.

Offline Hwi
Avatar
613 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 09:47

Renusatko Můj první kocourek šel na kastraci až ve chvíli, kdy se značkovaním začal. Po ní okamžitě přestal a už se to nikdy neopakovalo. :) Ale jinou zkušenost nemám, současného pána domácnosti jsme vzali už dvouletého a vykastrovaného.

Teď máme od neděle doma novou holčičku, je to neskutečná střela, považuji skoro za zázrak, že zaím utrpěl jeden jediný porcelánový talířek. 
Kdo máte doma dospělou kočku s koťátkem, jak to děláte s krmením? Máme zvlášť granule pro koťata a zvlášť pro dospělce, ale nevím, jak zařídit, aby si to vzájemně nežrali. Přístup k nim mají neustálý, protože přes den nikdo není doma... 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 09:51

Renusatko Já jsem houby chovatel kocourů a koček celkově! Co vím, tak jak příbuzní, tak kamarádky  chovající doma vždycky kastrovali, až když se kocour začal projevovat, ale je tu hodně povolaných, kteří s tím určitě poradí.

K tématu obecně mi tak přijde, že veterináři kastrují rádi. Já to i chápu, třeba u fen je to asi daný i tím, že pak řeší zvířata, klasicky se zánětem dělohy, který jsou v ohrožení života a který by se do té situace nedostaly, kdyby kastrovaný byly. Na druhou stranu ty zdravý jim tam nedorazí, takže ta jejich "statistika" je tímhle nutně ovlivněná.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 10:34

Hwi Juuuu!

Kotěcí granule bych dávala koťátku odděleně. Pokud kotě žere ty dospělácké, žádnou extra újmu neutrpí. Ty kotěcí dospělé kočce pravděpodobně hodně chutnají a jsou pro ni zbytečně kalorické.

Offline Hwi
Avatar
613 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 10:48

Sweet Potato Toho jsem se bála... jenže my ráno odejdeme a mnohdy se vrátíme až pozdě večer. Zavírat zvlášť je nechci, jednak na to máme moc malý byt a taky už si na sebe docela zvykli a hrají si spolu. Takže jediné, co mě napadá, je nechat jim přes den oběma ty dospělácké a kotěti nasypat trochu těch speciálních večer. Přece jen mi ale přijde ještě strašně maličké a bojím se, aby mu pak nechyběly živiny k růstu...  

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 10:52

Hwi Přesně tak bych to udělala, volný přístup k dospěláckým a kotěti extra dopřát kotěcí konzervu a granule.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 11:45

HwiNám chovatelka řekla, že můžeme dávat oboje, i když ona ta naše kočka zase tak stará není a kotěcí taky pořád může. Jenže to moc nechtějí. Většina kotěcích granulí je malá a kotěcí kapsy nežrali asi nikdy. Dodáváme oboum vitamínovou pastu pro koťata a jedny velké kotěcí granule. Ve většině těch chovných stanic to ani jinak nejde, mají dohromady různě staré kočky a to při krmení moc neoddělíš. 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 12:15

Centrální distribuce koček.

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 12:27

Bledule

Hwi ta je nááádherná jak se jmenuje

jinx Su je prostě taková ňuňu, nejde to říct jinak :-)

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 12:38

Hwi to je nadherne kotatko! 

Magráta drkuji:)