Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 13. března 2021 11:56

Dadoo A Růžence bylo nějak špatně? Že víte o zvýšené teplotě. Já bych tedy asi zvýšenou teplotu u pejska nepoznala. 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 13. března 2021 12:00

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 13. března 2021 12:00

Jeden Tonán ve větru. :-)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. března 2021 12:05

ionicera byla jiná. Normálně je přísavka, jak lehnu, sednu, okamžitě je na mně. Najednou ležela celý večer na jednom pelíšku. Začala si nosit hračku a zdálo se mi, že ji trochu zdurela jedna mléčná lišta. Takže mě první napadla faleška. A pak ležela zase na mně a třásla se. A to mi hned zablikaly kontrolky, aby to nebyl počátek zánětu dělohy. 

Takže jse raději hned jela. Ještě jsem v ordinaci hlásila, že jdu z preventivních důvodu, že žádné příznaky nejsou prukazne. A pic, teplota.

Jenže se pořád neví, proč ji má. Žádné zánětlivé markry, sono taky ok. Jí, pije, žádný průjem. A další den na kontrole zase teplota.

Tak mám prášky a v pondělí zase kontrola.

Ale náladu má dobrou, jen mi přijde trochu víc unavená. Ale už je zase přísavka.

Pro ilustraci

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 13. března 2021 12:26

Dadoo Tak to jo. To bych si také všimla. Nám se v létě nezdál Tonán a byla tam borelioza. 

Růženka je strašně roztomilá. Moc tahle plemena nemusím, mám z nich respekt, ale Růženka je skvělá. Také tu potkáváme jednu paní se staffordem a také je skvělá. Miluje Tonánka, metá okolo něj kotrmelce a má takovou radost, když ho vidí. Tonána tady moc nezajímá, no. :-(

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 13. března 2021 12:26

Dadoo Tak to jo. To bych si také všimla. Nám se v létě nezdál Tonán a byla tam borelioza. 

Růženka je strašně roztomilá. Moc tahle plemena nemusím, mám z nich respekt, ale Růženka je skvělá. Také tu potkáváme jednu paní se staffordem a také je skvělá. Miluje Tonánka, metá okolo něj kotrmelce a má takovou radost, když ho vidí. Tonána tady moc nezajímá, no. :-(

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. března 2021 13:27

ionicera hnidopišska vsuvka: Růženka není stafford. Růženka je staffbull. navíc je Růža drobek. Má 12 kilo. Její sourozenci o 5+ kilo víc. 

Laskyplnejsiho psa, než stafbulik asi nenajdeš. Tech se opravdu nemusíš bát. 

Americký stafordšírský teriér - AST = staford, amstaf

Stafordšírský bulteriér - SBT = stafbul, stafbulik, stafík.

Tonanka sleduju od chvíle, co jste si ho prinesli. Je nadherny. Strašně se mi líbí ta zvláštní barva 

A fakt suprové fotis!

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 13. března 2021 14:13

Dadoo Fotí manžel. :-) 

:-) Já tušila, že se s tím plemenem přesně netrefím. Nicméně platí, že je úžasná. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 13. března 2021 16:01
Reakce na barbucha:

​Kolik jim je a kolika se kočky vůbec dožívaj? S těma devíti životy

Zatím jsem znala v podstatě jen kočky venkovský, a ty buď něco sežralo nebo někam navždy zmizely... 

To jsem si říkaly se známou, že venkovská kočka málokdy sejde věkem. Měli jsme kočičí sestry, jednu jsem ráno našli mrtvou, asi mrtvice, zkrátka něco náhlého. Bylo jí asi 13 let. A její sestra, to je ta naše babička, o které jsem psala. Byla otrávená, kapátkem jsme do ní vpravovali vodu, učila se znovu chodit, na jedno oko je od mládí napůl slepá, už skoro vůbec neslyší. Teď jí je 15 let a z těch 9 životů si vybrala opravdu hodně. Ale když chce, vyskočí do 2 metrů, sebere mladým myš nebo je prožene po zahradě. Ale jinak už pospává a nechává se opečovávat.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 13. března 2021 18:21

barbucha Naši měli na chalupě kočku Blážu a ta se dožila jednadvaceti. Teda asi, protože jednoho dne odešla a už se nevrátila. A bišonovi táty táhne na sedmnáct. Věk na něm není vidět, jen začal mít k stáru móresy jak starej chlap :-). A tam se teda bojím, protože je to úctyhodnej věk a co bude, až nebude, to fakt nevím.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 13. března 2021 19:09

Dadoo vidis, to je i pro mě novinka, byla bych rekla, ze staford je ten anglickej a americkýmu se rika amstaf.

jinak mi měli trnku na umření v létě, vyplazli jsme strasnych prachu za všechny možný testy s kontroly a nakonec prohlásili, ze je to falešná březost z narozenyho mimina a nemáme ji k nemu pouštět a nechat kontaktovat, ona ho chtěla chovat

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. března 2021 21:10

Potrefenáhusa díky za připomínku, na amstaf jsem zapomněla, dopsal jsem jo tam.

Ta Trnka ale je zlatíčko! to je úžasný, jak to prožívala s tebou. .

No, ty prachy už tak prima nejsou.

Čekám, že nám zvýší pojistku, pojišťovně se moc asi nevyplatí e, i když je Růža vlastně zdravý pes. 

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 14. března 2021 07:53
Reakce na jinx:

barbucha leti to silene, letos na jare jim bude 9, jsou stejne stare. Jako takovy rekord je tech 20, to se prirovnava k lidske stovce, bezne,s dobrou peci a v bezpeci bytu, si myslim, ze treba 16 let mohou klidne zit. U rodicu jsme meli kocoura, ktery mel neco pres 14 a mel hezky naslapnuto, cely zivot zdravy, doktor chvalil, jak ma pekne silne srdicko a pak celkem nahle umrel na leukemii :( ale pokud do toho neprijde neco takto fatalniho, tak si myslim, ze me jeste peknych par let zlobit budou

​Nepochybne! Nase prvni kocka se dozila neuveritelnych 23 let - a to ani nebyla vylozene domaci; vsechny nase kocky byly napul domaci a napul venkovni. Do posledni chvile byla velice hrava a vitalni. Ani zadne zdravotni potize moc nemela. A jednou se ji udelalo zle, tak tatinek letel na veterinu a tam zjistili, ze ji selhavaji ledviny. Pry ji mohli nejaky cas jeste udrzet, ale veterinar to nedoporucoval, ze ta kvalita zivota uz by za moc nestala. Tatinek nemohl prenest pres srdce, ze by se trapila, tak ji nechal uspat. Pry mu psychicky pomohlo vedomi, ze 23 let se hned tak nejaka kocka nedozije; a ze mela dlouhy a plnohodnotny zivot

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 14. března 2021 08:25

MP Marge no tak to je vyjimecny vek, to je neco, stejne tak Bláža od 999 . Jj, nasim nedavno umrela kocicka taky prastara, cloveka to mrzi a boli, ale vedomi, ze mela dlouhy a stastny zivot hodne pomuze.

barbucha ano, to bude jeste pruseru :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. března 2021 09:59

jinx 

Cha, průsery - ty jsou přece dobrý... člověk aspoň ví že tu němou tvář má! Jak já byla ráda, když Poppy začala "zlobit"! Rok byla taková slušná... připadalo mi že je furt nesvá trochu. Skoro jsem skákala radostí když konečně aspoň rozhrabala gauč

Offline Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 14. března 2021 10:27

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 14. března 2021 16:31

ionicera tak jsme dneska na procházce u nás potkali tollera.

Ohromila jsem paničku, že jsem ho poznala. To se jí prý skoro nestává. Je Teda fakt raketovej.

Růžu prohnal, ale ji stejně víc zajímala jeho panička

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 14. března 2021 16:39

Dadoo Tollerů je málo. Ale mám obavy, že se to změní. Je o ně ohromný zájem. Na jeden vrh mají až 200 žádostí o štěně. Ale není to s nimi jednoduché. :-) Jak jsme si psali s majeteli tollerů, oni nejsou psi, oni jsou osobnosti. Například mazlení s tollerem je za odměnu. Páníčků! 

I když v tom karantenovém období je teda nedostatek jakýchkoliv štěňat. Chtěli bychom k Tonánkovi kamaráda a nejprve jsme si říkali s manželem, že bychom za tollera dali až 40000. No, už jsme na 100. Ale když je miluješ, není co řešit. :-) Když může pudlík stát 60. - tedy ne, že by pudli nebyli fajn, ale pro nás je toller to nejlepší plemeno. :-)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 14. března 2021 16:45

ionicera to chápu, každý máme to své za jediné

Ja se dnes a denně utvrzuju v tom, jaký zázrak se mi stal, když jsem našla Růženku. Zázrak nejen že jsem jí vůbec sehnala, navíc skoro okamžitě, , když se na ně čeká i rok, ale taky zázrak, že Růža je právě taková, jaká je.

Moje léčivka duše.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 14. března 2021 16:45

ionicera u nás ve městě má někdo tollery dva
ale mazleni s pejskem je myslím odměna pro každého pana, a to i když s tím pes nešetří