Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:22

dzizisketa doprčic, zapomněla jsem na to!! doufám, že to bude v ivysílání... 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:16

razorblade SunEclipse Zina

Diky, já jsem si to tak představovala, ale nikdy nezazila. Naši psi byli vždycky "pracovní"  a kočky chodily ven a proháněl ty psy:)

Ubrat krmiva na objemu by bylo asi těžké, jeden náš pes měl takový setrvalý vyraz Umřu hladem a Dnes mi nedali najíst. Dost to používal na návštěvy, které hned začaly dolovat svaciny

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:25

Mha mne to u psů nevadí, ubrat jim jídlo, ale u kočky to jde o dost hůř :-)

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:29

Potrefenáhusa Já si představuju našeho psa, jak mi v zubech nese prázdnou misku a ten vyčítavý pohled. Ten uměl vydirat líp než kočka. Ta si rovnou šla vzít, co jí náleželo.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:49

Mha no prave, ta rovnou jde

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:52

Potrefenáhusa Tak jako majitelka člověka má na to nárok, ne?

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:46

Mha Tak u krmení masem to není tak těžký, může se vyměnit tučný za míň tučný, ubrat ty přílohy ve prospěch masa, přidat zeleninu, nemá toho pak ten pes nutně míň. U granulí je to těžší, dělají se sice různý "light", ale jsou dost často jsou nekvalitní a plní jen funkci plnidel.
Taky je dobrý si uvědomit, jestli člověk zbytečně nefutruje psa pamlskama, já mám psy 36 a 40 kilo, ale piškoty jako odměny jim čtvrtím, zatímco někdo klidně hodí jezevčíkovi celej, a když to udělá 15x za den, tak pak jde to hubnutí blbě. 
Návštěvy se svačinama zase nechodí tak často, ale kdyby chodily a nerespektovaly moje požadavky na nekrmení, tak bych jednak asi byla protivná a jednak by teda asi rychle samy litovaly, protože naši psi umí být docela dynamický :-D.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:20

Zina Ty Light granule budou asi stejný jako Light potraviny

Tem návštěvám jsme to jasně vysvětlili, včetně toho, že nechceme, aby si pes bral cokoli od cizích. Ale psa si vycvičiš, ale některým lidem nevysvětliš... No i tu protivnost jsem zkusila, když návštěva náhle a bez varování vytáhla z batohu sáček a vysypala psovi na zem kosti z celého grilovaneho kurete

Offline andulka01
Avatar
10702 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:42

Mha Venouš mimo své jídelní časy nijak neloudí, vařené jídlo ji moc nezajímá. Občas olízne máslo, to má dovolené. Občas (třeba dvakrát do měsíce) dostane kousíček šunky nebo sýra. Vlastně je taková nudná, gastronomicky, nemá žádné zvláštní chutě. Rozhodně teda nemám pocit, že bych překrmovala, pohybu má dostatek, ale doktůrek prudí u každý kočky, no.

Jeden kocour miloval čerstvě upečené kynuté těsto - buchty, lívance, knedlíky. Musela jsem to před ním schovávat! Kamarádův kočkor zase šílí po celeru

Offline andulka01
Avatar
10702 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:45

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:01

Mha hele, tohle nechápu, jasně, ať si tím doma krmí koho jen chtějí, ale důrazně jsem upozornila, že mi to toho psa může zabít a psa jsem si na šňůře držela u sebe. A pak jsem si vyslechla, že vařený a pečený kosti dostával babičky Punťa celej život a jakej byl zdravej! To jen ty papíráci sou nemocný a nemůžou odpadky...

uf. Musela jsem si ulevit včera mi ta moje mrcha něco venku sežrala (všude po městě se krmí krysy kostma, já už tady nemůžu skoro nikde venčit, aby tam nebyl tenhle bordel) a je jí blbě, tak jsem jak na trní.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:07

Zu Ty jsi já nebo k nám chodí stejní lidé, i to o PP jsem si vyslechla

Či jsou ty kosti? Vytáhnou je z popelnic? 

andulka01 Ten tajemný čumáček je Venouš?

Ten celer je dost divnejNam jeden pes sklizel jahody a meruňky, když na ně dosáhl, ale celer? 

Offline andulka01
Avatar
10702 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:19

Mha Jen protivnost? To jsi dobrá, já bych asi návštěvu vymetla a případně dala k uhrazení veterinu.
A ano, to je Venouš, ona se strašně špatně fotí.

Zu Přesně, babičky Punťa... - babička na vesnici dávala kočkám zbytky - takže rohlíky a vařený brambory s mlíkem, kosti. Když jsem přivezla pytel granulí, tak prý ať si to zase odvezu pro ty svý, že tyhle sou přece zvyklý vodjakživa... 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:23

andulka01 Vyfotit kočku je umění, ta fotka se moc povedla

Návštěva byla příbuzná, a to, co jsem jim řekla, mi předhazují, když se vidíme třeba na Silvestra, jako veselou historku. Většinou jdu na vzduch

Offline zlatahouba
Avatar
481 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:41

Mňaukáč, taky ona a v žádným případě nesmí do postele

Offline zlatahouba
Avatar
481 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:43

andulka01 Venouš

Offline andulka01
Avatar
10702 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:50

zlatahouba A hele, ségra Jak se prosím vysvětluje kočce, že nesmí do postele? Já to nikdy nezkusila, kočka v posteli je pro mě must have.

Offline zlatahouba
Avatar
481 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:58

andulka01 No, to právě nevím, ona je spíš venkovní, myšolapka. Ale ochočila si nás řádně, hlavně pana domácího, kterej kočku v žádným případě nechtěl a takhle to dopadlo

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 13:00
Reakce na andulka01:

Kamarádův kočkor zase šílí po celeru

Není to náhodou sfinžská stromová kočka?

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 13:18

Mha normálně to prej tu a tam někdo hází z oken a zbytek krmí asi kočky? Ale najdou se tu špagety, pečený kosti, zbytky masa, někdy syrový, i kusy ryb, plesnivý pečivo... a není to ani v blízkosti popelnic, normálně pod okny, na trávě.

Tak jsem klidnější, že je to všude stejný, já si toho svýho papírovýho vořecha ráda krmim prostě sama, no. I jako štěněti chtěli máchat čumáček víte v čem a potrestat ( ptali se, jestli to tak děláme, že je to tak správně) tak nejdřív jsem se snažila vysvětlovat, že tak se to fakt už nedělá a pak jsem pro jistotu tvrdila, že se nikdy doma nevyčurala.