Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 21:53

Renusatko jj. smutný.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 22:31

Sweet Potato Zase já nevím, proč by nemohla, když nebydlí v centru města, ale v té komunitě je to teď číslo jedna v debatě. Jen zabezpečený pozemek, balkón nebo voliéra. Chápu ten strach a obavu, aby se jí něco nestalo a nebo ji někdo nevzal. Na druhou stranu nechápu možnosti, jak to zjistit ani možnosti, jak to řešit. Smlouvu nemám ještě prostudovanou, ale když někdo koupí kotě, tak přece není možnost, jak by ho někdo druhý mohl celý život zvířete sledovat, kontrolovat a potom co? Pokutovat, zvíře odebrat? 

Já třeba naši ani nemám možnost pouštět a ani to nemám v plánu, protože jsme ve středu Brna. Porušovat to nemám důvod. Bonnie byla celý život jen doma, venku se od kotěte bála a na zahradě nechtěla ani z přepravky, tak nakonec nebyla nikdy nikde. U našich na zahradě je zabezpečený pozemek i voliéra, tak možná tam, ale zase nemusí být cestovatelka.

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 07:01

viktorka_od splavu Keďže bývam takmer v centre Ba, samozrejme nepúšťam ho von. Ale nie je to o tom, že je Birma. Mám ďalších dvoch, tí sú najdúchovia a tiež nechodia von. 

To je iné mať mačku v byte alebo v dome. Mojim musí stačiť balkón a okno

Offline Angelina
Avatar
43 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 10:15

I kočka potřebuje svou židli 

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 10:53

Angelina tak samozřejmě že potřebuje (a gauč a postel apod :-)

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 11:24

Renusatko Daridari mně se tyhle velké kočky strašně líbí a asi bych si s nimi i rozuměla, odrazuje mě ale že se asi nepouští ven?

​ja poustim

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 13:35

Tak už je jasné, koho volit:-)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 14:44

Renusatko tak ty sankce při nedodržení bys měla mít taky uvedeny ve smlouvě. Pokud tam nejsou, je to nic proti ničemu. Ale chápu, že chovatele se snaží jistit proti zanedbavani. Jestlu to ale má nějaký smysl netuším. 

A Teda žasnu, jaké věci se dávají do kočičích smluv. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 15:07

Dadoo Jj, smlouvu mám v angličtině, což neovládám. Právě dnes jdu na víno s kamarádkou, která tomu rozumí a anglicky umí a probereme to. Spíš mi jde o to, jestli je to vlastně právně obhájitelné, že třeba pustíš kočku ven a chovatel jí bude chtít zpět. Já to ve středu města opravdu nemám v plánu, ale jsem prostě zvědavá. 

Co vše je často ve smlouvách taky koukám a myslím, že to nahrává právě tomu si koupit kotě bez PP někde z množky, protože občas žasnu. Chovatelka od které budeme mít kotě žádné zvláštní a bizarní požadavky nemá. Kamarádka chtěla jinou rasu a tam jsem koukala na požadavky jak blázen. 

Offline Angelina
Avatar
43 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 15:19

MagrátaKočky mají i ve volbách jasno

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 15:24

Renusatko No tohle se průběžně řeší na ifauně a já už si nepamatuju, co je verdikt, ale podle mě by to bylo právně vymahatelné dost těžko. Protože jakmile si to zvíře koupíte, tak je vaše, a těžko vás může ten, kdo vám to zvíře prodal k dodržování podobných podmínek donutit. Maximálně vám může další zvíře neprodat a dosáhnotu toho, že vám ho v rámci komunity neprodá ani nikdo další, ale aby měl třeba nárok vám ho odebrat, pakliže byste ho nekrmila Acanou a nedávala mu na obojek GPSku, toho by asi nějakou legální cestou dosahoval dost těžko.

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 16:56

Renusatko zkus manžela ještě přemluvit. Jedna nebo dvě se nijak zvlášť neliší v péči. V malém bytě jsem měla i tři, to už byl trochu extrém, ale jen pokud jde o množství chlupů. Teď u tě naší malé divošky vidím, jak ji nějakej parťák hrozně chybí, protože ta naše babča na ni  jen prska.  Je mi jí líto A to jsme teď hodně doma,takže se jí věnujeme, chodit normálně do prace, tak je fakt chudák. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 17:01

My třeba máme ve smlouvě, že se nesmí na fence množit bez pp. A to se zjistit dá. 

Ale sankce si ne pamatuju, já tu smlouvu kdysi prolitla, nebylo tam nic, s čím bych nesouhlasila, tak jsem všechno v klidu zase zapomněla. 

Jo a taky, myslím, povinnost nabídnout za asi 2/3 ceny zpětný odkup chovateli. V případě, kdyby se pes měl dát pryč. 

A s tím taky souhlasím. Dobrá chovká si své psy vezme zpátky, jeli to nutné. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34808 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 18:13

Renusatko Hlavně smlouva v jazyce, který neovládáš, to by sotva obstálo.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 18:18

Renusatko ja znam jednu chs (psi chs teda) a chovatelka zactecnikum s danou rasou dava psy na neco jako najemni smlouvu. Porad je uvedena jako majitelka ona. A cena psa je pak asi o tretinu nizsi. Odrazuhe si tim spoustu zakazniku. Ale na druhou stranu mam pochopeni. Ona ty psy ma fakt pekny a z jejich vrhu vzeslo hodne sampionu,  ale videt na vystavach ten jeji tym v akci,  to je na

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 19:33

Sweet Potato Já ji neovládám, ale podepisovat bude manžel, který ovládá. Mně spíš zajímalo z pohledu někoho, kdo rozumí chovu koček, jestli tam není něco zvláštního. 

Zina Asi budu muset taky někde kouknout. V naší smlouvě nic zvláštního není, o sankcích víceméně taky nic a tak je to spíš pro zajímavost. Člověk nikdy neví, co přijde a co se stane.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 19:51

Ava Byla nám vybraná solitérka, tak uvidíme. Už jsme předtím taky měli jednu takovou a nikdy mi nepřišlo, že by jí něco chybělo. Já přemlouvala manžela na jednu kočku a ještě bych neřekla, že je nadšený. Dvě bych neukecala ani náhodou. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 21:27

Renusatko já vidím rozdíl mezi jednou a dvěma v tom, že když jsme měli jednoho kocoura, tak byl víc mazlivý a "ochočenější", smutno mu určitě nebylo páč to prospal:-) dva si víceméně mezi sebou vystačí, i když pomazlit se přijdou, tak přeci jen na nás visí míň. ale taky to může být povahou, těžko říct

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 21:52

viktorka_od splavu My jsme vůbec neměli kontaktní kočku. Musela být totálně všude s námi, ale tak metr od nás. Pomazlit se přišla tak jednou za měsíc, ale na klín nikdy.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 23:03

Renusatko tak to jsem zvědavá jaká bude ta nová:-)

u nás už se (zase:-)) spinká