Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 16:46

MP Marge 

Jestli kadí na stejné místo, dala bych tam tu podložku v zájmu zachivání koberce a stejně ho dál motivovala k venčení. Jestli byl naučený chodit na podložku, tak ho to taky museli nejdříve naučit, to znamená, že učenlivý bude. Až si zvykne na nové rituály, může si to všechno sednout. Není starý, určitě se učit i preučit dá. Já bych byla úplně stejně ztracená a šla někam za odborníkem. Všechno beru podle zkušeností s kočkama a dítětem. Ten pes je něco mezi, se mi zdá.

Opět by tu někdo mohl i vědět, jestli nemůže po kastraci nastat inkontinence? 

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 16:53

dynda Hele, ale mne nepripada, ze by na tu podlozku byl naucenej, jako prinesl si je jako soucast "vybavy", ale kdyz jsme jednu dali na podlahu (nez jsem se na zdejsi doporuceni rozhodla ji odstranit), tak ji dusledne ignoroval a ani se nepokusil ji pouzit. 

Vite ale, ze ta inkontinence me uz napadla? Ja jsem ho parkrat videla, kdyz cural (bylo to spis takove ucurnuti) a on vubec nezmenil ani vyraz, ani pozici, proste to z nej vystriklo a bezel si po svem, jako by si to ani neuvedomoval - a pritel pise, se ted, jak mel tu "prujmovou" nehodu, tak to bylo to same. On se ani neprikrci do takove te typicke pozice...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 16:57

MP Marge začala bych nejspíš veterinářem... no, bohužel tyhle záležitosti "zdarma" bývají docela drahý:-(

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:07

MP Marge To by bylo ale smutnéA vy se v noci žádný nevzbudíte, když se vzbudí on? (Pokud tomu tak je, závidím pevný spánek) 

A co dočasně spát s ním v obýváku, nebo co máte kromě ložnice?

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:12

MP Marge Chico teoreticky může bejt papírovej, ale nestandardní (jestli máte rodokmen, tak víte rodiče a můžete vyhledat chovku a podívat se na ně, jak vypadají, případě i kontaktovat chovatele), ale nejspíš není, a i kdyby byl, tak to na 99 procent není důvod, proč se ho zbavili, to spíš fakt zjistili, že pes není hračka.

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:14

MP Marge začala bych nejspíš veterinářem... no, bohužel tyhle záležitosti "zdarma" bývají docela drahý:-(

​To me prave napadlo, ze kdyz se nekdo rozhodne zbavit cistokrevneho papiroveho psa, tak v tom bude nejaky hacek 

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:21
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge To by bylo ale smutnéA vy se v noci žádný nevzbudíte, když se vzbudí on? (Pokud tomu tak je, závidím pevný spánek) 

A co dočasně spát s ním v obýváku, nebo co máte kromě ložnice?

​Ja mam lehky spanek a normalne me vzbudi uplne vsechno, ale jak jsem si pres leto prece jen zvykla na ten zvuk klimatizace, tak my porad na noc zapiname aspon vetrak (bez chlazeni, samozrejme), protoze se nam tak lip spi. Coz by vysvetlovalo, ze se pejsek muze nenapadne vykrast z postele a vykonat potrebu, pokud je u toho potichu.

V obyvaku je gauc, kde by pripadne jeden z nas mohl prespat (oba ne, pac neni rozkladaci). Tam by byla vyhoda te drevene podlahy a tim padem snadneho uklidu. Ale to zase bude narocne pro pritele, on spi hrozne nerad sam (trpi, chudak, na nocni mury). 

Zacinam dodatecne ocenovat ty kraby! Jako prace s nimi je, ale jakmile jim clovek poridi, co potrebujou, tak je muze nechat na pokoji a zadny takovyhle pozadavky nemaji 

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:23
Reakce na Zina:

MP Marge Chico teoreticky může bejt papírovej, ale nestandardní (jestli máte rodokmen, tak víte rodiče a můžete vyhledat chovku a podívat se na ně, jak vypadají, případě i kontaktovat chovatele), ale nejspíš není, a i kdyby byl, tak to na 99 procent není důvod, proč se ho zbavili, to spíš fakt zjistili, že pes není hračka.

​Cha cha, nestandardni mi fakt trochu pripada 

Ale myslim, ze mas pravdu. 

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:25

Jo, a kdyz uz je rec o krabech - miluji arasidove maslo, to by me v zivote nenapadlo 

Online Myrtila
Avatar
2953 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:32

MP Marge Jak už tu padlo, pejsek to může z toho místa, kde už jednou nechal hromádku, nebo se vyčůral, cítit - dočasně bych sbalila koberec a ta místa, kde si ulevil, bych umývala octovou vodou - prý to dobře odstraní ten pach (my jsme to tak při tréninku štěněte dělali).

A taky bych ho vzala k veterináři, i kdyby jen kvůli ujištění, že máte doma zdravého psa.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:32

MP Marge Jako já jsem v psích věcech trochu chorobnej optimista, ale přijde mi, že t trochu malujeme čerta na zeď. Normální lidi se nezbaví ani útulkovýho psa, kterej má zdravotní problémy, a nenormální se zbaví i zdravýho papírovýho za X tisíc jen proto, že je prostě obtěžuje.

Kdyby trpěl inkontinencí, tak by k tomu docházelo nejen v noci, když spíte, ale i během dne, když jste s ním. Navíc na tu podložku se ani nepokusil trefit, čemuž bych rozuměla tak, že nepochopil, k čemu slouží. A řešíte bobky, ne?

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:36
Reakce na Myrtila:

MP Marge Jak už tu padlo, pejsek to může z toho místa, kde už jednou nechal hromádku, nebo se vyčůral, cítit - dočasně bych sbalila koberec a ta místa, kde si ulevil, bych umývala octovou vodou - prý to dobře odstraní ten pach (my jsme to tak při tréninku štěněte dělali).

A taky bych ho vzala k veterináři, i kdyby jen kvůli ujištění, že máte doma zdravého psa.

​Koberec nelze sbalit!

Ale veterinare by to asi chtelo, prave kvuli tomu ujisteni...

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:36

Na tu veterinu ho ale vzít můžete, i když vet nic neobjeví, tak pro klid duše, a pak by asi bylo dobrý se vypravit mezi nějaký psí lidi, protože tyhle rady po netu jsou takový částečný věštění z koule :-).

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:37

MP Marge Tak jsou to Američani, ne?

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:39
Reakce na Zina:

MP Marge Jako já jsem v psích věcech trochu chorobnej optimista, ale přijde mi, že t trochu malujeme čerta na zeď. Normální lidi se nezbaví ani útulkovýho psa, kterej má zdravotní problémy, a nenormální se zbaví i zdravýho papírovýho za X tisíc jen proto, že je prostě obtěžuje.

Kdyby trpěl inkontinencí, tak by k tomu docházelo nejen v noci, když spíte, ale i během dne, když jste s ním. Navíc na tu podložku se ani nepokusil trefit, čemuž bych rozuměla tak, že nepochopil, k čemu slouží. A řešíte bobky, ne?

​Resime prave vsechno  Ja jsem psala hlavne o bobkach pres noc, protoze to me zlobilo nejvic. Ale on i cura (i kdyz ne moc, vzdycky je to takove striknuti). A uz jsme ho nachytali delat OBOJI  i pres den, a to pritel tvrdi, ze s nim chodi casto, tak nevim. 

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:40
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge Tak jsou to Američani, ne?

​Prosim te, ani mi nemluv! Americanum by se zvirata mela zakazat 

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:43

MP Marge Teď jsem teda myslela ty tvé peanutbutteržrouty, ne Chiccovy majitele.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:44

MP Marge Zakázat nevím, ale tak kastrace psů před dosažením pohlavní dospělosti je podle mě fakt pitomost!

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:47
Reakce na MP Marge:

​Prosim te, ani mi nemluv! Americanum by se zvirata mela zakazat 

​Přítel je Američan? Jestli tím pádem máš na starosti kraby, psa a chlapa (kterýmu by se zvířata měla zakázat)  To už bych radši ty dvojčata. 

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 17:55
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge Teď jsem teda myslela ty tvé peanutbutteržrouty, ne Chiccovy majitele.

​Jo, aha 

Ale stejne si za tim stojim