Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 17:11

Pinot Noir Jo, kytky si spokojeně nakvétají, stromy, keře pláčou.

První denivka.

Online Vilemina
Avatar
2267 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 17:28

RoSa vypadá to, že jen květy,  tak uvidím,  jestli se zmátoří.

Offline černá káva
Avatar
1912 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 17:33

Pinot Noir Ty ořešáky jsou jasný, raší pozdě, takže je v nich hodne vody a pletivo je mladé, takže ochrana žádná. Ja tedy mám kupodivu spálenou je krasnoplodku. Zato totálně, listy má jak tabák.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:27

Pinot Noir U nás je skoro po všem. Moruše, tak to je skoro vždycky, ale i švestky, třešně, višně, jahody, jiřiny (doufám, že zkusí ještě vylézt). Rybíz a angrešt sna dnějaký zůstane, uvidíme co jabka a htušky. Kupodivu víno nedostalo plný zásah. Natcisy a tulipány lehly, ale už se zase tváří, jak kdyby se nic nestalo.

Offline Muslik
Avatar
191 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:30

Zítra se jedu podívat na zahradu a úplně se bojím, co mě tam čeká, je mi z toho ouzko.

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:31

černá káva krásnoplodka je u nás taky úplně kaput.

A trojpuky.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:35

Pinot Noir dneska jsem pri venceni psu sledovala okoli a mas pravdu. Trvalky vsechny zelene, kvetou. Kere vcetne planych uplne spalene. V Praze. Paradoxne muz hlasil, ze v Jizerkach treba rybizy prezily, ale ty skoro nerodi, protoze je tam obecne zima...

Offline Myrtila
Avatar
2984 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:42

Tak u nás musím zaťukat, ale velice překvapivě to vypadá, že snad všechno ovoce přežilo (ještě má teda možná mrznout dneska, tak se neraduju úplně), což jsme teda nečekali, jsme na kraji zástavby a celkově tu pořád hodně fouká a je tu zima. Ale ve vsi prý zmrzlo všechno. 
Na druhou stranu, jak teď byla zima, tak si nejsem úpně jistá, že třeba rybízy, angrešty a jabloně, co v tu dobu kvetly, budou opylené, takže uvidíme, co z té úrody nakonec vlastně bude. 

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:43

brrr Josteď jsem zrovna cetla, že ovocné stromy to vzalo prakticky plošně, ale angrešt a rybíz je nějak přirozeně mrazuvzdorný, že teď by nemusel být až takový problém, jako jedno z mála. No jsem zvědavá, jestli bude na stromě alespoň jedna třešeň. 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:45

continuity Rybízy i angrešty to schytaly taky, ale tam snad půlka zůstane aspoň na některých.

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:47
Reakce na Muslik:

Zítra se jedu podívat na zahradu a úplně se bojím, co mě tam čeká, je mi z toho ouzko.

​My jedem v sobotu a pocity mám úplně stejný...

Offline RoSa
Avatar
8229 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:51

narcisy mi taky nezmrzly, myslim, že to je rostlina na mrazy zvyklá ze svý podstaty...

jahody kvetou...

ale ty meruňky mi teď řikala mamka, že v televizi ukazovali, že se plod zvenčí tváří jako OK, ale na řezu je uvnitř hnědý a je to zmrzlý... uvidíme...

jo a jednou před pár lety nám mráz na chalupě zničil květy jabloní, a jedna vykvetla znova - to stejný jaro, podruhý!

Online Vilemina
Avatar
2267 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 20:02

brrr 

Tulipány úplně v pohodě,  ale motýlí keř v pozadí to dost schytal. 

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 21:29

Zahradu na jihu uvidím zas až v úterý, něco jsme obalili, třeba keřovou pivoňku a klematisy, znovu jsem ochvojkovala mladé růže. Ovocné stromy jsou pryč ve 100%, v celém okolí. Letos tam vysadili jablečnou alej ze starých odrůd, bojím, že jim zmrzly i komplet stromky.

Pražská zahrada je celkem ok, tam není co by mráz moc poničil, ale třeba v Nupakách má obilí omrzlé horní lístky.

Offline Liesel
Avatar
1443 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 21:29

My máme po třešních, mám připálené sasanky, přísavník to přežije, trojpuky dostaly taky co proto stejně jako hortenzie a javor, rybízy a angrešty to snad dají. Zítra se jdu podívat na sousedův ořešák, jak dopadl.

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 00:39

Ten mráz mě teda dost šokoval, vždyť je konec dubna. :-( (i když taky jednou pamatuju sníh v květnu)

Tady to pěkně začíná kvést...

A krásná kalina, tak "japonsky" rostlá....

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 05:52

Garfie japonskou kalinu jsem si ted nove koupila. Musim se jit podivat, jestli nepadla za obet mrazu, je malicka

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 07:18

Pivoňky na mráz evidentně kašlou. Rozkvetla druhá. Ty květy jsou velké jak talíř (velký talíř!) a bude jich nejmíň 25.

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 07:20

Pinot Noir tak po tychto spravach o zamrznutých kvetoch a stromoch, som zvedavá čo doma uvidím ked sa vratim. Ani nejdem sa radšej pýtať doma vopred.

Offline Makara
Avatar
2237 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 10:02

Janulik03 doufám, že jsi na dovolené....