Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. června 2021 21:29

Jos pěstovat cosi ze semínek jsem vzdala už dávno, seš statečná

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 22. června 2021 21:53

viktorka_od splavu No ja to zevrubne zkusila az letos a koncim

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 22. června 2021 21:57

Když mluvíte o semínkách, jak jste mne na jaře inspirovaly k vysetí letniček, neuvěřitelné se stalo skutečností a rozkvétá první měsíček.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 22. června 2021 22:10

Ze zeleniny mam par brambor - evidentne jsem je na podzim nevykopala vsechny, pak nejaky rajcata, fazole, acokcu, dyne. Loni mi pekne rostly melouny, ale zasela jsem pozde a nestihly dozrat, letos velka bida, vubec to neroste, akorat po tom dnesnim desti trochu poskocily. Pak mam 2 mochyne (z tech asi 15, co vyklicily a nasledne chciply), dyni bylo puvodne asi tak 25, zbylo 7... na predpestovavani pristi rok kašlu, jen ty rajcata, ostatni pujde proste rovnou do zeme, holt trochu pozdejc. Letos to 2 mesice zivorilo doma a zustalo to znacne neduzive, odpad desnej. Cesneky mi sezrali lalokonosci, pulku sazenic acokci taky. Pazitku, petrzelku, cibuli secku, saturejku, oregano, pestuju na okrasu akorat, ja to do toho vareni neumim zakomponovat. Mata dobry, tu umim pouzit do mojita

Offline Biely kvet
Avatar
4034 příspěvků moje polička 22. června 2021 22:18
Reakce na Sweet Potato:

Když mluvíte o semínkách, jak jste mne na jaře inspirovaly k vysetí letniček, neuvěřitelné se stalo skutečností a rozkvétá první měsíček.

​Je prekrásny!

Offline notna
Avatar
6575 příspěvků moje polička 22. června 2021 22:25
Reakce na Magráta:

A pivoňky se nakonec krásně rozvily, ale noční bouřka jim dala zabrat (+asi i vlastní vahou)

​Takto dopadly všechny tři velké pivoňky, které mám. Dostala js radu jim udělat podpěru. Ještě když nejsou vyrostlé, dát nad rostlinu kruh s nožičkami. Buď koupit kovový nebo vyrobit z proutí. Mám lísku, zkusím to z ní. 

Offline Jitka77
Avatar
1155 příspěvků moje polička 22. června 2021 22:35

Sweet Potato Krásná kytka! Já mám letničky ze semínek v truhlíku cca od půlky dubna a zatím ženou hlavně do výšky, ale dvěma nebo třem už se rýsuje nahoře kulička. Je to napínavé! Navíc netuším, co to bude, na sáčku je vyjmenováno skoro dvacet druhů, podle listu mám asi pět různých, uvidíme.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 22. června 2021 22:40

Děkuju všem za podporu a rozhodně si z letošních pokusů vezmu ponaučení. Měli jsme tu člověka přes zahrady, měl by probrat keře a porost všeobecně a trochu to dát do figury, pokusit se oživit trávník. Navrhl zasadit nějaké větší stromy, aby byl trochu stín, slunce se nám tu točí celý den na (rádoby) využívané ploše. Tak jestli to klapne, vidím to na lehátko a koktejl pod stromem a nazdar.

Ovšem kdykoli já jsem řekla, že by se mohlo něco do trávníku zasadit, aby to trochu a) rozčlenilo a b) stínilo, nesetkalo se to s pochopením. A najednou, když to řekl člověk odjinud, málem se mu tleskalo za skvělý nápad.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 22. června 2021 22:44

Kokoska klasika!

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 22. června 2021 23:01

Sweet Potato řebříčky ze semínek? Taky jsem zkoušela - půlku jich sežraly ještě na parapetu mšice a druhá půlka živoří venku, ale nevzdávám to a příští rok znovu!

A komu ještě zbývají nějaké finance a chce je utratit za cibuloviny a pryskyřníky... tak Primakytky

zahájily předprodej (tímto znovu a vděčně děkuji té, která sem lupla na jaře odkaz na ně, podezírám Kan nebo Victoria - nakoupily jsme od nich mečíky a jiřiny a mají se zdárně k světu )

Offline Vilemina
Avatar
2269 příspěvků moje polička 23. června 2021 07:42

Hned čtyři květy na voskovce

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 23. června 2021 08:27

eM Ne, koupila jsem rostlinky.

Offline Pinot Noir
Avatar
24614 příspěvků moje polička 23. června 2021 08:44
Reakce na Sweet Potato:

Mým objevem loňského a láskou roku letošního jsou řebříčky.

​Jsou krásné Taky nějaké mám, začal kvést teprve první, ale zrovna řebříčky dost postihl můj zahradní chaotismus, nemám je ani rok a už nejméně dvakrát, některý i třikrát změnil stanoviště, vždycky jsem ho dala někam, kam se pak nehodil .

Potřebují teď čas na vzpamatování.

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 23. června 2021 08:58

notna přiznám se, že letos už jsem to neřešila, ale na příští rok tam nějakou podpěru dám

jinak líska je tam všude, prorůstá právě i těmi pivoňkami (tak bych to taky mohla zkusit, ale nevím nevím se svojí zručností :-))... dostala jsem radu jí aspoň částečně zlikvidovat, a je tedy fakt, že roste dost na divoko

Offline milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 23. června 2021 12:55

Keď som ich na jar strihala, boli už dosť drevnaté, myslela som si, že je čas zasadiť nové,  ale predsa sa mi zavďačili.

Offline Pinot Noir
Avatar
24614 příspěvků moje polička 23. června 2021 14:30

Dnes se tak krásně kopou díry! Nějaké utlačované rostlinné chudáky jsem přesazovala ještě před deštěm, a to byl horor, v některých místech jsem jamku nedokázala vykopat. Dnes to jde samo! 

To by se to sázelo! Nebo na ty manžely, to by taky šlo.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 23. června 2021 14:34

Pinot Noir zrovna včera muž uklidil byt, vypral a pověsil asi tři pracky, já šla večer do hospody a dnes ještě vyřídil dětskou doktorku.

Kopat aktuálně nepotřebuji. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24614 příspěvků moje polička 23. června 2021 14:37

continuity Já to nepotřebuju nikdy, ale nějaká taková fronta se tu formovala . Ale váš program a rozdělení činností bych mohla i tak doma zmínit.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 23. června 2021 15:05

Pinot Noir continuity

na kopání děr se taky chystám, přesně jsem čekala na déšť

Offline chia
Avatar
příspěvků moje polička 23. června 2021 21:35

notna ja mám na tento účel štvorec z pletiva na štyroch tyčkach. Neviem to lepšie popísať, taký akoby stolík s vrchnou časťou z pletiva. Pivonky cez to pre rastú a majú oporu.