Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 04. května 2020 13:04

černá káva Jen zlomek. Já mám v podstatě nejradši botanické a ty klasické, červené a žluté, ale ta pestrost je fascinující - pivoňkovité, papouščí, liliovité, mnohokvěté, darwinhybridy...

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 04. května 2020 13:07

Sweet Potato to je nádhera

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 04. května 2020 13:20

Sweet Potato A vyndaváš je na léto ? Nebo máš tak velkou zahradu, že nepotřebuješ misto na jiné kytky? Mám tulipánů nemniho, ale v každém záhoně nějaké, aby všude neco kvetlo

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 04. května 2020 13:35

Tak ten náš prostor po vykáceném živém plotu vypadá zatím zhruba takhle. Zatím hodně kůry, protože rostlinky jsou malé, ale věřím, že se rozrostou, některé teprve vyrostou, plus budu přisazovat další, ale musela jsem to něčím trochu přikrýt, aby to tak nevysychalo. Ten pruh má přes padesát metrů, nemůžu to pořád zalívat. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 04. května 2020 13:43

černá káva Jejda, teď to vypadá, že se chci chlubit cizím peřím, ale já nahoře psala, že fotky jsou z Dendrologické zahrady.

Já mám tulipány jen v normálním množství a běžných druzích. Už dávno nevyndavám. (Dřív jsem sázela v košíčcích a vyndavala, ale neuměla skladovat)

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 04. května 2020 14:38

Pinot Noir to vypadá moc hezky už teď :)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. května 2020 15:47

Sweet Potato To je nádhera. Tulipány miluju, vždycky jsme je měli na zahradě na chalupě, kde je pěstovala babička. Teď už jen ve váze. 

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 04. května 2020 16:11

Sweet Potato Asi ji máš blízko, že. A můžeš se chodit kochat.. Ja je vyndavam jednou za čas. Na skladování nic neni. Kdyz jdou deti ze skoly - vyndám a nechám zaschnout. Když jdiu do skoly, tak do země.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 04. května 2020 16:17
Reakce na Sweet Potato:

černá káva Jen zlomek. Já mám v podstatě nejradši botanické a ty klasické, červené a žluté, ale ta pestrost je fascinující - pivoňkovité, papouščí, liliovité, mnohokvěté, darwinhybridy...

​Krása!

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 04. května 2020 18:31

Pinot Noir moc pekny uz ted

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 04. května 2020 19:32

Pinot Noir vyzera to dobre uz teraz, mas tam aj travy nejake vyssie? Tie urobia paradu aj cez zimu. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 04. května 2020 19:38

Janulik03 trávy zatím nemám. Ještě mi zbývá asi pět metrů, kde rostou zatím kosatce, ale mezi nimi je holá hlína. Tam musím ještě něco vymyslet. A pak ještě jedno místo, ale tam je strašlivá půda, vlastně jen rumiště. 

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 04. května 2020 20:12

Pinot Noir strc tam tie travy micsantus je dost vysoka a nie je moc sgresivna ze by sa rozrastala do priestoru a kradna ked kvitne. A hlavne su nenarocne na podu. 

Je to na foto uplne az pri studni este bola vyssia a celu zimu dekorovala zahon. 

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 04. května 2020 20:12

Pinot Noir jo a stale dosadzujem rudbekie tie milujem.

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 04. května 2020 22:23

Janulik03 ano, rudbekie mám v plánu, na jiném místě mám echinaceu, to je tak vděčná květina, krásná, vytrvalá, že jsem jiné varianty chtěla taky vyzkoušet. Na tu trávu se podívám, děkuju moc za tipy!

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 05. května 2020 08:19

tak jsem zase nafotila, co vykvetlo po děšti. jako opravdu tu naši zahradu miluju. Máme tam houpačku a s dětma jsem ju kousek posunuli a je pod jabloní s výhledem na Zelenou horu. Sednu si tam, v ruce ledový kafe, poslouchám včely a koukám na kostelík. A přísahám, že mívám i slzy v očích.......

tohle jsou naše milované pomněnky, říkame jim modroočka, protože manžel má stejnou barvu očí a v dobách randění jsem mu říkala Modroočko

volejte sláva a tři dny se radujte! poprvě přežila zimu a vykvetla. A nepoputuje na Starkl hřbitov, který manžel založil u kompostu (nám všechno od starklu zdechne)

tohle kvete, ale netuším, co to je. ale krásně se to rozrůstá, což je základním předpokladem pro mou zahradu

miluju Floxy!!!!! babička jich měla na zagradě strašně moc, to je prostě moje dětství, moje babička, floxy a pivňky. Tyhle mám od tety. Po zahradě má dalších x, oranžové, bílé, dvoubarevné. Jen tyhle jsou původní růžové a už jsou obrovské

kontryhel se začíná brobouzet! ten bude zase obří a manžel bude nadávat, že se po těch schodech nedá chodit. btw. ty postavil před 10lety provizorně na léto, že pak udělá pořádný. A ono to poříd drží 

madam pivoňka roste a roste

v zahradnictví jsem koupila dva měsíčky, ty jsou taky nádherný!

dostala jsem novou Lupinu! a fakt velkou, tak dufám, že vydrží. To je taky jedna z kytek, který miluju a kterým se na zahradě nedaří 

náš "trávník" v sadu. jako neříkejte mi, že je anglickej hezčí! za chvilku už pokvetou kopretiny! a jsou tam i petrklíče!

a tenhle obří zimolez manžel taky nemá rád, ale babička ho měla u branky, tak ho prostě mít musím. a kryje hnusnou bazénovou filtraci

a afrikány už taky lezou! tohle jsou ty vysoké

Online EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 05. května 2020 08:31

martek01 máš to krásný . A kraj kde žiješ miluju. Výhled z houpačky na Zelenou horu závidím .

Offline Len
Avatar
2203 příspěvků moje polička 05. května 2020 08:33

martek01 

Krásný to máte, všechno!

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 05. května 2020 08:51

martek01 vsetko! Je krasa sama . Kontryhel vyzeranadejne to by sami asi hodilo presne viem kam a luku zavidim. Moju taku ako mas skosili 

Offline eM
Avatar
1378 příspěvků moje polička 05. května 2020 09:39

martek01 Krásná zahrada! To oranžový vypadá na kuklik, coz je docela nezmar, takže krotit.