Filmy, které stojí za zhlédnutí...

09. srpna 2014 15:08
Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 22:10

Garfie No, já jsem se právě bála, že to bude podáno jednoznačně, ale jak je to natočeno ze tří různých pohledů, tak to zas tak jasné není. Krásně tam jde vidět, jak některé situace každý vnímal a interpretoval jinak (např. scéna, kdy Le Gris poprvé potká Marguaret je tam fakt třikrát), někdy opravdu rozhodujou drobnosti. Jak to bylo doopravdy se bohuřel nikdy nedozvíme. No a já teda mám až nekriticky ráda A. Drivera. Jsem z toho filmu mnohem více nadšená než ze Scottova Království nebeského, to mi přišlo, jak takový pohádka.

Na Netflixu je teď film The King, ten se odehrává o třicet roků později, takže zase špinavý středověk, spoustu bahna a bitev a ten je taky dobrý, má takové pomalé tempo, nneí to žadný "rytířský akčňák". K tomu jsem se dostala přes Shakespearova Jindřicha V.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 22:16

brrr Tak to zní dost zajímavě, dík!

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 23:29

Dokoukala jsem poslední řadu After life. Je to super, ale stejně mě to vždycky rozloží, člověk se chvíli směje a chvíli brečí...

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 00:19

Jennyfor taky tak.) Hezký seriál, bavilo mě to. 

Offline rasaNori
Avatar
7705 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 20:01

continuity ja na zaklinaci vyrostla, a zrovna popis bitvy u starých zadků byla nejlepe vystavena bitevni scena, jakou jsem kdy cetla. A to ctu vsechno co mi padne do drápů:) 

Offline continuity
Avatar
33577 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 22:36

rasaNori bitevní scény víceméně přeskakuji, takže nemůžu sloužit.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 26. ledna 2022 10:43

Myslím, že mi tady někdo psal že žádná škoda když mi Marco v kině utek... a musím jen souhlasit, anžto jsem přece jen neodolala a koukla na to aspoň doma. Bída a zmar, to přeobsazení mý oblíbený dvojice je úplně k ničemu... chci zpátky Nikolaje a Farese!

V rámci scandi filmů jsem stihla Margrete, která je naopak velmi povedená. Mám ráda historický filmy... a líbily se mi hodně kostýmy i masky a samozřejmě herci. (zjistila jsem, že ty scandi herce znám líp než naše mladší český, u kterých většinou vůbec netuším, o kom je - třeba v bulváru - řeč ) Za mě cajk

Včera jsem se do kina vrátila na Dohodu. Jako zajímavej příběh, neb jsem netušila že Karen Blixen byla taky na starý kolena pěkná svině... a vzhledem k tomu že to natočili podle knihy přímýho účastníka, takto hlavního hrdiny příběhu, se to asi nedá zpochybnit. Nebylo to špatný, jen to stačilo zkrátit na polovinu... protože je od prvních minut jasný, jak to bude pokračovat i jak to asi může dopadnout, velkej vývoj, natož překvapení, tam fakt nehrozí. Dvě hodiny ode zdi ke zdi... Ale zejména hlavní role je obsazená výborně... baba fakt dobrá

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 03. února 2022 08:37

999 

Hlásím, že Mimořádná událost je skvělá. Určitě to nevzbudí takovou chválu a ohlasy jako Vlastníci, ale mně se to líbilo asi i víc. Chce to jen bavit a funguje to. Žádná poselství, rádoby hluboké myšlenky, smích skrz slzy, potácení se mezi žánry. Cestou domů jsem v rádiu chytla kus rozhovoru režiséra s Výbornou, asi tomu je vyčítáno, že to je "jen další film o malých českých lidech". Celá zápletka i postavy jsou absurdní a přehnané, podle mne si to natáčení museli strašně užívat. Až na Koptu teda...

Stříhala bych tedy, chvílemi se to natahuje, možná bych jednu postavu vyhodila, já jsem hroznej kat.

Ale krásně si hrajou s aktuálními virály (od báby pod kořenem po červenou mikinu) a Česká televize statečně střílí do vlastních řad (živáky, odborník ve studiu).

Jo a z televizního soudku: připravované třetí Případy 1.oddělení prý budou nejlepší. A v březnu půjde minisérie Podezření, to teda sranda určitě nebude, jde na Berlinae.

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 03. února 2022 08:44

Mně se líbila ta třídílná série Guru. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 03. února 2022 08:50

Pinot Noir To jsem ještě neviděla.

Offline 999
Avatar
17544 příspěvků moje polička 03. února 2022 09:12

Sweet Potato Díky za recenzi, těším se :-).

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 03. února 2022 09:22

999 Tak snad se taky pobavíš.

Četla jsem teď recenzi na iRozhlase, s lecčím souhlasím. Ale fráze "laťku nastavenou Vlastníky nepřekonal" - grrr.

Offline Lenka22
Avatar
1626 příspěvků moje polička 03. února 2022 09:36
Reakce na Sweet Potato:

999 Tak snad se taky pobavíš.

Četla jsem teď recenzi na iRozhlase, s lecčím souhlasím. Ale fráze "laťku nastavenou Vlastníky nepřekonal" - grrr.

​Taky se těším, viděla jsem ukázky, rozhovor s režisérem a zdálo se mi to povedený.

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 05. února 2022 17:17

Sweet Potato to zni super :-) Ja právě nevedela, co od toho cekat. Nevim teda, jestli na to pujdem, manzel je od drahy a co se tyce filmů, kde figuruje zeleznice, je nekdy hroznej rejpal.

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 08. února 2022 11:02

Sweet Potato Jo, je to dobrý! Asi by se dalo trochu střihnout, trochu ubrat třeba tomu myslivci, ale zmiňované reference mě hodně potěšily

Vždycky jsem úplně paf, jak umí Plodková zahrát ožralou. Takhle autentická nejsem snad ani autenticky a Pleslův psychopatický výraz se uplatnil přímo skvostně.

Koptu jsem litovala od samýho začátku teda od chvíle, kdy opustil mašinu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 08. února 2022 13:10

Aranel To jsem ráda, já to chválim, kudy chodim, tak čekám, kdy mi někdo vynadá.
Plesl je dokonalej. 
Já bych fikla jednu postavu asi komplet, ale nechci spoilovat. 
Kopta někde říkal, že má relativně formu, ale pražce prý byly peklo. Jak ztratil rytmus, hodil hubu. 

Offline 999
Avatar
17544 příspěvků moje polička 09. února 2022 21:39

Tak za mě Mimořádná událost ne :-(.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 11. února 2022 16:32

Za mě Mimořádná událost velmi ano, zrovna jedu z kina

Offline Lenka22
Avatar
1626 příspěvků moje polička 21. února 2022 13:51

Dokoukávám na Netflixu The Fall. Za mě povedený seriál, luxusní Gillian Anderson. Má to teda některý nelogičnosti, např. mají snad všichni lidi v Belfastu neustále volně přístupný domy skrz nezavřený okna i dveře atd... ale jinak pro mě parádní překvapení. Není to tedy žádná novinka - rok 2013-2016, ale neslyšela jsem o tom.

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 21. února 2022 14:16

Síla psa Fakt nevím, co si mám o tom filmu myslet. Líbilo se mi to, pomalé tempo mi nevadilo, Cumberbatch byl super. Ale... iritoval mě představitel Petera, druhého hlavního hrdiny, u Cumbarbatchovy postavy jsem si občas říkala, jestli to fakt myslí vážně. Furt tahá lacláče s těmi kovbojskými chrániči a vypadá v tom jak parodie na kovboje, jeho skupina kovbojů k němu a jeho vyprávění o Broncovi nábožně vzhlíží, trochu mi připomínal Ježíše s apoštoly. A nejvíc mě naštvalo, že jsem až o den později, při pročítání recenzí zjistila, že to skončilo úplně jinak, než jsem myslela. Jako, že film nepochopím, se mi stává, ale tohle.