Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 08. března 2023 08:54

Archivářka tak vlakem to asi kamkoliv trvá déle než autem, většinou není problém těch několik stovek kilometrů, ale těch dvacet na obou koncích, vždyť já jsem minulý týden z práce jela přes hodinu a to tady znám vsechny finty a mám to 15 km. Takže tu městskou turistiku provozujeme většinou MHD. I na ty Madeiře jsme auto ve Funchalu vrátili, ačkoliv jsme ho tam jinak měli celou dobu.  takto si budu pět hodin číst nebo zahraji s dětma karty a pak mě to vyhodí v centru, nemusím řešit parkování, navigaci, emisní zóny a nic dalšího. 

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 08. března 2023 09:13

A u nás to vypadá na velikonoce vlakem v Itálii, nejspíš v Terstu.

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 08. března 2023 09:39

continuity jo, nejsme ve sporu. Záleží taky na místě ubytování, mhd v tom městě a tak.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 08. března 2023 09:43

continuity V Polsku si jen zjisti, co mají o svátcích otevřeno. O Velikonocích bylo zavřené úplně všechno, včetně kaváren.

Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 08. března 2023 11:21
Reakce na continuity:

Díky všem za tipy. Já si klidně vyberu z těch třech destinací. Mě by se Mnichov zamlouval velmi, je tam treba největší technické muzeum v Evropě, jen ta trochu blbá cesta. Ale co ta Varšava s dětma, to je nějak blbý? 

Garfie Maroko mám na seznamu, spíš teda Casablanku, ale presne jak píšeš, nechce se mi tam samotné s dvěma holkami. 

​V tom technickém muzeu jsem byla asi před sedmi lety a byla to velká paráda!

Vueling má ještě large family slevu! A já s miminem teď poletíme 5-11 dohromady za 250 euro. 

Varšavu znám jenom v rámci Polinu :/, ale Krakow je velká paráda!!

Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 08. března 2023 11:23

rasaNori máte půjčené auto? Pokud pojedete na Big Sur, nezapomeňte si rezervovat kemp předem - v rámci celého Big Suru je zákaz spaní na divoko a kemp byl v sobotu večer beznadějně obsazen (takže jsme museli s mužem dojet až do Pinnacles). Jaké máte teď počasí?

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 08. března 2023 11:29

GChK mimino máš do dvou let? V tom případě neplatí a v těch méně exponovaných časech je to klidně za 250e možné. 

Ale mě family letenku na stránkach nabízí za 1200 euro, bežnou za 900 pro tři. 

Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 08. března 2023 12:31
Reakce na continuity:

GChK mimino máš do dvou let? V tom případě neplatí a v těch méně exponovaných časech je to klidně za 250e možné. 

Ale mě family letenku na stránkach nabízí za 1200 euro, bežnou za 900 pro tři. 

​Hustý! To je pro Barcelonu vážně nesmysl. Miminu budou v době letu 5 měsíců, ale u Vuelingu i tak mělo poplatek 55euro. 

Jinak doporučuju ten jarní Brusel, to bylo prima a je to skvělý i na kole :) 

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 08. března 2023 13:24

GChK iz jsme týden zpet:)

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 08. března 2023 21:30

rasaNori prosím tě, nemáš ještě nějaké bližší foto těch chipmunků? Od doby, kdy jsem sledovala Rychlou Rotu, je fakt miluju a je můj sen, je nakrmit nebo pohladit

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 09. března 2023 06:00
Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 09. března 2023 06:02

Mermaid jinak všude máš napsané že je krmit nemáš, a vůbec radí na ně nesahat. Já je krmila někde v LA v parku, stačilo drepnout s oříškem v ruce a počkat.  

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 09. března 2023 07:23

rasaNori Paráda! Krmit se asi nemají, no...ale neodolala bych :)

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 09. března 2023 08:04

Mermaid a vidíš to, taky jsem zkusila že příděl úplně ke mně, a já mu ten ořech nepustila a byl teda dost nekompromisní. Jediné kde jsme je nepotkali bylo v Death Valley, tam byli akorát krkavci:D

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 09. března 2023 08:58

Tady se furt řeší to lyžování? Tohle je zajímavé. 

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 09. března 2023 09:19

continuity a ten autobus do Mnichova nepřipadá v úvahu? Jinak jestli je tím technickým muzeem myšleno Deutsches Museum, tak tam pozor, dost velká část je dlouhodobě uzavřena, předělávají expozice. Myslím letectví, lodě, hornictví... tak pro jistotu zkontrolujte jejich stránky, jestli není zavřené něco, co chcete rozhodne vidět. 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 09. března 2023 09:21

Tabea uff, já jsem v těch jejich stránkách trochu ztratila. Kouknu na to ještě. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 09. března 2023 09:45

rasaNori Tohle ale asi nebudou chipmunkové, ti mají proužky?

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 09. března 2023 09:54

continuity máš naprostou pravdu, ty stránky jsou příšerně nepřehledný. Našla jsem ty zavřeny expozice německy, anglicky mi to nejde.  Už nevím, jak jsem se tam proklikala. 
https://www.deutsches-museum.de/museumsinsel/ausstellung/alle-ausstellungen/ausstellungen-im-umbau

Asi jen hledej v hledáním poličku "closed".

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 09. března 2023 10:42

Tabea

Díky moc!