Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 23. února 2023 13:13

continuity prosím, na Madeiře jste byli cestovkou nebo po vlastní ose? My chceme letět v září a chceme po vlastní ose, tak jestli máš nějaké tipy (klidně do SZ), děkuji :-)

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 23. února 2023 14:19

Magráta sami, my s cestovkou moc nejezdíme. Madeira je země nekomplikovaná, na turisty přivyklá, žádné problémy, ke kterým by byla nutná cestovka jsem nezaznamenala. 

Klidně to napíšu i sem, co tě zajímá?

Určitě doporučuji auto, busy tam jezdí, ale ne všude a byla jsem dost otrávená už z dopravy ve Funchalu. 

Ubytování hledám přes Booking, takže to auto rozšíří možnosti i v tomhle. Jižní pobřeží je méně větrné a lepší počasí. 

Auto jsme měli v u Madeira Rent, ale muž vzdy bere full coverage, aby nebyly necekane problémy s depozitem kvůli dvěma letitým škrábancům. 

Jinak celkem jsou ty místa dobře popsané na netu, nekupovala jsem nakonec ani průvodce. Akorát na místě turistického.

Určitě sebou čelovky nebo dobře baterky, nepromokavé bundy a po jedné zkušenosti doporučuji i lehkou pláštěnku. Třeba tady inferno. 

Takové věci,co se nepisou všude:

1. Levada 25 fontán se dá jít buď z Rabacalu,co píše každý průvodce, nebo z parkoviště viz mapa, kde je to asi 800m dlouhým tunelem. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 23. února 2023 14:29

1. Kromě čelovky má cenu i dalekohled. 

2. Teleferico Achadas da Cruz nestojí ani za tu zajížďku. 

3. Pinta de Sao Laurence lze spíš doporučit, ale hrozně tam fouká. Na konci je bufet, kde prodávají lístky nazpátek lodi. Není to úplně levné a hlavně tě vyhodí asi 3 km od parkoviště (návrat po silnici) . Píšou sice 10 minut, ale to není ani omylem. Takže spíš nějaký zážitek než úspora času. 

4. Na delfinech jsme nebyli, ale není teď ani sezóna. 

5. Ve Funchalu lze asi doporučit obě zahrady.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 23. února 2023 14:32

Obtížnosti v průvodci jsou na naše pomery spíš prehnane, bežný český VHT turista tam nemůže mít větší problém, kromě přemíry lidi. Je potřeba, hlavně v sezóně, určitě počítat s delším časem než udává průvodce, kvůli tomu,že se pořád někomu vyhybaš Nebyli jsme tedy na těch nejvyšších vrcholech kvůli počasí, ale nečekala bych to, kromě expozice, významné složitější. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 23. února 2023 14:37

Turistické značení je vcelku rozumné, ne tak časté jak u nás, ale jednak není moc kam odbočit a druhak, jsou země, kde je to mnohem horší. Nejlepší free mapové podklady má samozrejme seznam, jako asi všude v Evropě. Ne všude je mobilní signál. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 23. února 2023 14:59

Kan Dlužím ti odpověď, co jsem si přivezla, kromě zážitků a fotek.

Začnu tím, co jsem si nepřivezla: moc jsem si přála barevné šaty, něco jako sem nedávno dávala Ounz , bohužel se nepoštěstilo.

A nepřivezla jsem si tenhle náramek. Koupila jsem si ho od Masajů, když jsem tam byla poprvé, před víc než 20 roky. Tenkrát se tam ještě dovážely korálky z Jablonce, dnes už to asi bude samá Čína. Tak jsem ho vytáhla na výlet, ať se podívá domů.

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 23. února 2023 15:02

Samozřejmě jsem mu přikoupila kamaráda.

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 23. února 2023 15:04

A neodolala jsem jednomu košíku. Třeba někdo vymyslíte, na co ho potřebuju?

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 23. února 2023 15:06

A pak už jen čaj a hlavně kávu. A v Addis Abebě ještě víc kávy. 
Jo a vlastně další shuku, takový ten masajský hadr. 

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 23. února 2023 18:06

Sweet Potato Vy jste byli i v Addis? Myslela jsem, že jen v Tanzanii.

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 23. února 2023 18:08

brrr Ne, jen jsme tam přestupovali. Třeba jednou.

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 23. února 2023 18:10

Sweet Potato Tam určitě musíte, Etiopie je úplně super.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 24. února 2023 04:53

brrr Etiopie je můj cestovatelský sen.  A ještě Irán, ale to je teď asi zase na dlouho passé. :-( 

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 24. února 2023 07:15

Karja se tu před mnoha stranami ptala po knize o Africe. Tak to dám sem, dokud jede africká vlna, i když by to spíš patřilo do "Co vám udělalo radost".  Knížka je, voní novotou a je v prodeji!

Tři chlapi na safari

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 24. února 2023 09:03

Mám dotaz, který navazuje na ztěžovací vlákno. Je v Benátkách na velikonoce fakt narváno? Případně kam jinam jet vlakem?

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 24. února 2023 09:49

Mulen 

Jak je v Benátkách já Velikonoce nevím, ale my byly vlakem v Berlíně, Vídni, Budapešti. Co nějaké Polsko?

Podle mě po Evropě kamkoliv, záleží jen na tom, kolik máte času. Kdysi jsem byla vlakem v i Rumunsku, ale na čtyři dny to spíš nedoporučuji. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 24. února 2023 09:55

Mulen Budapest je kousek a skvela, a rekla bych ze tam nebudou davy

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 24. února 2023 10:07

viktorka_od splavu continuity v Budapešti jsme už byli, ale Berlín nebo Polsko

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 24. února 2023 10:36

Mulen teď jsem se dočetla, že z OVY to jezdí do Varšavy několikrát denně. 

Offline Kan
Avatar
7083 příspěvků moje polička 24. února 2023 10:50

Sweet Potato Krásné věci sis přivezla, díky.