Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 07:52

Garfie na viu appii teda chvilema mírně pršelo, ale odměnou bylo, ze jsme šli těch asi 6 km úplně sami 

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 07:57

jinx my byli v Toskansku na prelomu zari a rijna a bylo tam nadherne. Delsi domu jsem v Italii nebyla, tak snad pristi rok. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 09:03

0zero7 Já byla v téhle oblasti dvakrát, jednou v únoru a cca v dubnu a bylo to super. Pokud máte dost času, tak Alberobello je fakt zajímavé městečko, akorát je to dost turisťárna. I v tom dubnu tam bylo mraky lidí. Ale ta architektura je fakt unikátní, tak je to pochopitelný. 

Dost se mi líbila Leuca, to je mys úplně v "podpatku" dole. Jsou tam takove dlouhe schody dolu k moři a nějaká kašna ... plus vojenská pevnost, fakt pěkný a mělo to takovou osamělou atmosféru ...  

Super je taky městečko Lecce, tam jsme byli v bezva rybárně, název už nedám, ale je jich tam mraky okolo samozřejmě. Jo a jestli vás třeba aspoň trochu zajímá olivový olej, tak jsme tam v okolí byli na degustaci olivových olejů, to je teda docela zajímavý zážitek. Některé ty oleje chutnaly fakt luxusně, jako čerstvě posečená tráva. Pak vás samozejmě provedou provozem, ukážou háj.

No jela bych hned, ale už máme v plánu na září/říjen (letos už podruhé) Provence (zdravím razorblade). 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 09:38

Garfie Já byla jednou v Římě na přelomu listopadu a prosince. Bylo sice tepleji než u nás, ale brutálně lilo. Později jsme si s kamarádkou v jednom průvodci přečetly, že to má být nejdeštivější období roku. A ještě mě tam začalo téct do bot

Jinak Apulie je nádherná

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 09:44

Ignis A já v Apulii nikdy nebyla!!  A to mám jinak Itálii relativně dost projetou....ale podpatek mi chybí a ještě ta část nad Janovským zálivem. 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 11:22

Garfie Já se tam dostala díky tomu, že WizzAir měl levné letenky do Bari každopádně doporučuju to napravit

Jinak na to kolikrát jsem byla v Itálii mám pocit, že jsem skoro nikde nebyla

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 12:14

Ignis ja byla tolikraaat v Italii,ale znam jen dalnice a pristavy.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 21:11

jinx prostudovala jsem link od Tebe, mozna se dostanu po ceste na vylet. Na jidlo se tesim moc, POlignano je male, vsude se da pesky a bydlime v "centru".

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 21:17

MP Meri Leucu nestihame asi, ale Lecce je po ceste do Gallipoli, tak tam rano a Lecce zpet, muj osteopath co je Ital rikal, ze najist se mame jinde, tak jsem se smala. Vzhledem k tomu, ze mi zavidi, tak to asi bude dobry

Kdyz stihnem tak Cisternino mozna, je tam toho tolik, stve me, ze jsem nekoupila letenky 14 dni od sebe, ale jen 10. A dik za tip na degustaci na olivovy olej!! SUper, do toho bych sla. Akorat teda by to pak chtelo nejen carry on. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 06:27

jj Italie na podzim je nadherna, klidne i v listopadu, lehci kabat staci a pohoda. Ja jen jednou byla v Rime v cervenci a to byla chyba. Vedro bylo fakt na padnuti, od te doby do Rima jezdim nejradeji na podzim, to je skvele. Italie je nadherna cela, sever, jih, vse ma sve kouzlo. Jeste, ze je tak blízko. 

0zero7 uzij si to tam a kdyz budes mit cas, posli nejake fotky sem nebo na instagram :-) 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 06:44

jinx urcite. Letim az 16 a premyslim zrovna ze asi narvu vsechno do prirucaku. Akorat to znamena ze Si neprivezu zadny vino. To me velmi odrazuje. 

Make zas u premitani sedim v oblibenym wine baru u italskyho vina. Ha. Tak zadna skoda zatim. 

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 11:39

0zero7 Můžeš letět tam s příručákem a zpátky s kufrem dolů narvaným vínem a olejem a těstovinama a prosciuttem....

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 18:21

Jiná Realita moc tě obdivuju za tvou cestu. Já bych to sama určitě nikdy nedala.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 18:43

Garfie hus satane! 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 21:17

Garfie Hahaha, zítra jedeme na 10 dní do Francie, balím, a u toho mě napadlo, že musíme nechat v autě místo na nálož vína

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 07:01

Mohučanka  Tak to každopádně!!! :-) A sýry!

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 07:59

Garfie máme lednici 

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 08:03

Mohučanka Tak to je super, to se vrátíte zásobení, závidím!!! A foie gras nebo nějaké paštiky ještě z Francie!! 

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 08:31

Jiná Realita Teda - máš můj obdiv za takovou cestu. Já patřím mezi lidi, kteří neradi cestují sami, ale asi to taky zkusím.

Chtěla bych se jet podívat do Krakova a spojit to s návštěvou Osvětimi. Když jsem se zmínila, že bych tam jela, tak jako reakce byly přetočené oči v sloup. To je lepší cestovat sám, než přemlouvat a tahat sebou někoho kdo o to nemá zájem.

Mám dost obavu z návštěvy Osvětimi, teď jak jste psaly, jak na vás hrozně působily ty válečné hřbitovy. Nedávno jsem viděla reportáž, jak na místě koncentračního tábora v Rakousku (jméno si nepamatuju) vyrostla rezidenční čtvrť a zůstal tam jenom malý památník a ukazovali tam i pece a to jsem se úplně rozklepala a ani to nebylo naživo.

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 10:20

Černá kočka Já tohle nechápu. Znám dům, kde byla za války vyšetřovna gestapa, na zdích ve sklepě krev po výsleších. Pak z toho udělali Dům dětí, dodnes si pamatuju ten pocit stísněnosti, když jsem tam vstoupila. A teď jsou z toho luxusní byty. Já bych tam žít nemohla.