Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 10:26

Jinak jsem si sáhla do svědomí, když se tady píše o Itálii. Byla jsem v Římě, Florencii, Miláně, Benátkách, Veroně... viděla nejznámější památky, ale z Itálie vlastně nejvíc znám sjezdovky :-). Já snad lyžovala ve všech střediscích. Zato italský venkov vůbec neznám. Tak mám aspoň plán na příští rok :-).

Online Garfie
Avatar
23880 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 13:15

999  Italský venkov je krásný, nebo teda přesněji ta malá městečka....

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 13:40

Garfie Budu pak z tebe tahat tipy :-).

Online Garfie
Avatar
23880 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 14:38

999 Už se těším!!

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 15:45
Reakce na Garfie:

  Italský venkov je krásný, nebo teda přesněji ta malá městečka....

​To jo. Itálie celá, velký i menší města... ale venkov dejme tomu v Toskánsku, Umbrii, Marche... kopcovitá krajina, vinice, odevšaď kousek k moři. Konec léta a podzim nejkrásnější. Hned bych zas jela...

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 15:58

domenica Líbí se ti víc na podzim, než na jaře? Já právě presne tohle plánuju na příští rok, dva týdny v italských vesnicích, a zvažuju, které období by bylo nejlepsi...

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 16:01
Reakce na Lamicka:

0zero7 999 hlasim se do klubu ja tenhle sousedsky zivot ve meste miluju. Kdyz rano vyrazim, tak zamavam do jednoho obchodu, pozdravim majitele dalsich dvou, mezitim potkam nekolik znamych nebo jejich rodicu, prohodim par slov s mistnim straznikem... a to jsem se sem pristehovala, kamaradka tu bydli od narozeni a ta zna snad kazdeho. 

​Přesně, miluju to . A to se jinak nepovažuju za nějakého extroverta. Neexistuje, abych si třeba vyběhla jen pro něco do "krámu" a přitom někoho známého nepotkala (na ulici, v okně, balkóně, v zahrádce kavárny nebo hospůdky), neprohodila pár slov, nevyměnila si úsměv. A mám strašně ráda ty momenty kdy je s někým to pozdravení se teprve na spadnutí... a pak najednou přijde ten moment A možná je to i víc kontaktní a komunitní život než v leckteré vesnici nebo na maloměstě.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 16:07
Reakce na ankou:

domenica Líbí se ti víc na podzim, než na jaře? Já právě presne tohle plánuju na příští rok, dva týdny v italských vesnicích, a zvažuju, které období by bylo nejlepsi...

ten podzim /září-říjen/ má pro mě o něco větši kouzlo, hezčí barvy, plnější, zlatější západy slunce... ale já mám podzim nejradši vždycky, takže tím je to ovlivněné.

Online Garfie
Avatar
23880 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 16:23

ankou Já byla v Itálii na jaře i na podzim a taky hlasuju pro podzim :-) 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 17:34

ankou Já hlasuju pro jaro, aby to nebylo tak jednoznačné, ale já nějak nemám podzim ráda.

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 22:37

Jste mě trochu nalomily... Miluju podzim, ale ten stredoevropsky; mlhy, plískanice, do toho občas slunce, dlouhé stíny, hutná atmosfera. Kdežto podzim ve Středomoří mám spojený spíš se suchou krajinou, a sucho mě znervózňuje :)

Každopádně na jaře bude Sardinie, a podzim uvidime :)

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 16:05
Reakce na 999:

Jinak podle mého osobního průzkumu mají Berlín rádi lidi, co se jim líbí Londýn. Ti, co mají rádi Paříž, jedou do Vídně :-).

Tak jsem se vrátila z Anglie a velmi rychle jsem tam dospěla k poznání, že bych mohla bydlet (kromě Prahy a Paříže a Říma) i v tom Londýně.  Skvělé místo k žití, kousek k moři... Mimo jiné závidím čistý vzduch, to mě hodně mile překvapilo, ale se současným režimem střiktních omezení vjezdu osobních aut do města to prostě jde raz dva. A taková nějaká pozitivní energie je tam ve vzduchu. Nakažlivé a velmi příjemné.

Offline MP Marge
Avatar
5706 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 16:16

domenica Londyn

Pred lety jsem byla presvedcena, ze zrovna tam se usadim! A pak jsem misto toho zustala trcet na americkem stredozapade...

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 16:21

MP Marge Tak Londyn je asi malo adrenalin na tebe;-)

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 16:37

domenica Londýn je prostě skvělé místo :-). A o tom zákazu vjezdu a nemožnosti parkování i pro rezidenty mluvila Jiřičná a i když se jí to týká, chválila si to.

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 20:37

domenica 999 MP Marge Jen jestli si ten život v Londýně trochu neidealizujete... Londýn je skvělé místo k životu, pokud máte hodně peněz a bydlíte v nějaké pěkné čtvrti. Pokud tohle chybí, myslím, že byste se z Londýna velmi rády stěhovaly. Já mám na těch 5 let v Londýně krásné vzpomínky, ale rozdíly v jednotlivých čtvrtích, případně jen v ulicích, které spolu sousedí, bývají dost markantní.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 21:31

domenica jj pozitivní energie:-)

Emerald já "v dobré čtvrti" snad ani nebyla. asi právě proto jsem si tam připadala jako doma:D

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 21:35

tak to s tou dobrou adresou neplatí myslím jen v londýně... jinak byť londýn má vše, co od města a života v něm očekávám a chci, tak zrovna londýn mi k srdci nepřirostl...  ale jsou i jiná města, že jo :-)

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 21:40

nolita Jenze tam potrebujes k tomu, abys bydlela v dobre ctvrti, vyrazne vic penez nez jinde.

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 22:39

Emerald jj já mám o cenách nemovitostí v londýně dost přehled... ten můj příspěvek ale nebyl o cenách bydlení ...