Oblíbená vykuřovadla a esence

06. zaří 2014 22:18
Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 06. zaří 2014 22:18

Prostor pro tlachání o oblíbených vůních vašeho domova + případné tipy, doporučení apod...

Včera jsem se zamilovala do vůně dřeva ze stromu Muira Puama (roste v Amazonii). Ještě lepší byl výsledek večerní improvizace, kdy jsem ho smíchala s trochou kůry styraxu. Styrax, to je jasné - čokoládovo-vanilková lahůdka. No a ta muira puama má vonět trochu jako santal, ale spíš mi to přišlo jako sladší cedr + popcorn. Výsledek je hodně uklidňující a zároveň mají mít obě složky afrodiziakální účinky. Ať už je to tak nebo je to jen placebo, můžu doporučit.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 09. zaří 2014 19:04
Reakce na Hoolinkah:

Prosím Tě, zkoušela jsi někdy vykuřovat byliny? Konkrétně zkouším teď poupě damašské růže. Nemám žádné zkušenosti, ale podle návodu to dělám v aromalampě se sítkem. Dala jsem tam tři vrstvy alobalu a stejně je z toho skoro škvarek a smrdí to tak akorát spáleninou.

První pokus byl s opopanaxem, to bylo fajn, ale tohle? Nemáš nějaký tip? Děkuji :)

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 09. zaří 2014 19:59
Reakce na MirkaU:

Byliny ano, ale poupata a okvětní lístky ne. Vím jen zprostředkovaně od pana Mikulky, že květy při spalování příliš nevoní. Možná právě proto, že se hodně rychle seškvaří.

Jediné, co mě napadá, je na něco to položit, třeba na pilinky cedru. Nebude to už čistě růžová vůně, ale ten květ se na tom dostatečně prohřeje a nebude v přímém kontaktu s plamínkem...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 09. zaří 2014 20:02

Ještě mě napadá vložit to poupě do aroma mističky. Pokud máš tu kombinovanou pícku se sítkem i mističkou, nemusíš se myslím bát, že by takhle "nasucho" praskla. To dělají jen nekvalitně vypálené aroma lampy.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 10. zaří 2014 09:01

Díky. Zkusím to tedy příště s tou mističkou.

Večer jsem ji vyměnila za kosatec (kousky kořene), což taky nebylo nic moc, tak jsem k němu přihodila myrrhu. Pak byl výsledek konečně docela příjemný :D

Online RoSa
Avatar
8192 příspěvků moje polička 10. zaří 2014 13:20
Reakce na MirkaU:

Já to sypu na ty podpalovací uhlíky - zrnka kadidla, ale třeba i sušenou šalvěj:

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 10. zaří 2014 14:59
Reakce na MirkaU:

Já myslím, že u kosatce platí u vykuřování to, co u parfémů: sám o sobě nijak výrazně nevoní, ale perfektně doplňuje ostatní složky. :)

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 10. zaří 2014 15:02
Reakce na RoSa:

Neseškvařilo by se na něm to poupě ještě rychleji? Ta síťka je obecně šetrnější.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 11. zaří 2014 09:59
Reakce na MirkaU:

Díky. Zkusím to tedy příště s tou mističkou.

Večer jsem ji vyměnila za kosatec (kousky kořene), což taky nebylo nic moc, tak jsem k němu přihodila myrrhu. Pak byl výsledek konečně docela příjemný :D

Dej potom vědět, jak to s tou mističkou dopadlo. Docela mě to zajímá.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 11. zaří 2014 10:00
Reakce na RoSa:

Já to sypu na ty podpalovací uhlíky - zrnka kadidla, ale třeba i sušenou šalvěj:

To by asi ta růže dopadla ještě hůř. Přece jen se připalovala i na třech vrstvách alobalu.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 11. zaří 2014 10:02
Reakce na Hoolinkah:

Dej potom vědět, jak to s tou mističkou dopadlo. Docela mě to zajímá.

Zkusím dnes večer. Jen mám strach aby nepraskla :(

Myslíš dát ji tam jen tak, nebo postavit na to sítko?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 11. zaří 2014 10:53
Reakce na MirkaU:

Byla jsem poučená, že dobře vypálená miska nepraskne. (To, jestli je dobře vypálená poznáš prý podle toho, že když plivneš na tu spodní část bez glazury, nevpije se to...).

Já už vykuřovala i v misce. (U pryskyřic je potřeba i tam dát alobal, jinak už to z mikro prasklinek v glazuře nedostaneš.) Třeba směr Magdalena od Rymera je dost průrazná a silná i na sítku a já mám přeci jen doma batole... Přežila to. Bez sítka, přímo na plamínkem.

Offline benvenuta
Avatar
56 příspěvků moje polička 12. zaří 2014 00:16

O kadidlách dokopy nič neviem. Ale chcem nejaké vyskúšať.

Nedávno som si kúpila na francúzskom Ebay Papier d Arménie. Jeden zošitok originál a jeden Rose. Ešte som ich nepálila. Zošitky spočiatku voňali na pol izby, teraz už trochu vôňa zoslabla, spolu pripomínajú Parfum Sacré.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e9/Papier_d%27Arm%C3%A9nie.jpg

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 12. zaří 2014 09:23
Reakce na benvenuta:

Júú, to by bolo niečo pre mňa, už aj idem snoriť na Ebay. Vďaka za tip!

Offline Hanele12
Avatar
79 příspěvků moje polička 14. zaří 2014 22:32

Výborný tip na arménské papírky, moc jsem je chtěla vyzkoušet. Díky.

Doma hodně pálíme pryskyřice od Rymera a to v kamenné misce do poloviny naplněné solí a na ní leží uhlík. Sůl se časem speče, ale ochrání před žárem uhlíku misku. Zatím nejlepší je ta s názvem Maydi.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. zaří 2014 22:37

Arménské papírky jsem v minulosti několikrát kupovala v pražském butiku Dr. Hauscha (Revoluční).

Offline Hanele12
Avatar
79 příspěvků moje polička 16. zaří 2014 16:06
Reakce na domenica:

Arménské papírky jsem v minulosti několikrát kupovala v pražském butiku Dr. Hauscha (Revoluční).

Díky, Domeniko, zkusil, zda by mi neposlali.
Offline benvenuta
Avatar
56 příspěvků moje polička 16. zaří 2014 21:02

Konečne som vyskúšala jeden z papierikov z ružového zošitka... a asi to nebude nič pre mňa. Pri horení mi dym priadal štipľavý, sčasti kadidlo a sčasti štipľavý pach horiaceho papiera. A to som pochopiteľne vetrila z úctivej vzdialenosti od papierika. Príliš som vôňu neanalyzovala, lebo vzniknutá atmosféra na mňa pôsobila tak tiesnivo a dusivo, že som musela opustiť obývačku. (Okná už boli otvorené.)  Po hodine bola vôňa v miestnosti celkom príjemná. Ale čerstvý dym som neuniesla.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 17. zaří 2014 18:19

Tak arménske papieriky už mám doma, dorazili bleskovo. Ale čakala som intenzívnejšiu vôňu benzoinu. Pravdu povediac, aj keď papieriky samotné voňajú, pri pálení aj po ňom, cítim len dym a spáleninu    Ešte že som si tých zošitkov objednala "len" päť kusov. No, zostanem  asi pekne len pri klasickom pálení živice.

Offline la.reina
Avatar
24 příspěvků moje polička 19. zaří 2014 22:49

Tak já za sebe můžu arménské papírky jen doporučit - mám je od drahouška @Ef, a jsou fantastické. Aby ne, když jejich autorem je můj oblíbenec Francis Kurkdjian, že? Mám je moc ráda hlavně když se potřebuju zbavit kuchyňských výparů, které se mi nepodařilo vyvětrat.

Jinak jsem (zatím poměrně dobře utajovaný) pyroman par excellance - u nás něco hoří, čoudí nebo doutná v jednom kuse. Nejraději mám asi kadidlo (spíš nasládlé, citrusové moc nemusím). Květy růže a jasmínové květy se mi také neosvědčily.

Když jsem s vykuřováním začínala a nevěděla jsem přesně co a jak, tak jsem zapálila uhlík a vydatně jsem ho zasypala asi vrchovatou lžící kadidla. Bydlím v bytě o podlahové ploše cca 24 m čtverečných, takže je vcelku nabíledni co následovalo. Musela jsem spolknout svou hrdost a otevřít okno dokořán. Pak už jsem jenom trnula, jestli někdo z všímavých okolojdoucích nebude volat hasiče případně ochránce zvířat.

No a dnes jsem narazila na tuto značku: http://www.aromaspa.cz Píší, že jejich vonné oleje jsou 100% z esenciálních olejů... no, já  nevím (a ráda bych znala váš názor a/nebo zkušenosti), ale přijde mi zvláštní, že mají vůně, které se prý podobají designérským parfémům a nebo některé, které si nedokážu představit, že by měly přírodní původ (např. Baby powder). Máte někdo s jejich výrobky zkušenost?