Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:10

Jennyfor

Žil jsem na Čukotce jsem milovala jako dítě! Až do té doby, než mi došly souvislosti třeba jsem jako dítě nechápala, že Čukčové nechtěli dát děti do té ruské internátní školy...No, dneska už to číst nemůžu. 

Offline Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:10

Hanka H Ransome je u nás asi topka u obou dětí, Foglara čtou, ale tak normálně, komiks pochopitelně několikrát. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:11

Vari Malvin Sweet Potato Foglarovky a pokračování Rychlých šípů od Velínského jsem četla i v dospělosti. Když už to tady plevelíme, k foglarovkám jsou přirovnávány knížky od současného autora Vojtěcha Matochy. Nečetla jsem.

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:14

Garfie Pouští a pralesem! No to bylo něco...

("Já nepláču, mne se jenom potí oči..." )

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:15

Garfie Mají dobrý vkus!

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:16

Hanka H Prašina? Velký hit. Mladší je všechny shltla s nadšením. Já četla jen první díl, měla bych výhrady, ale asi to trefilo vkus dnešních dětí, současná dobrodružná literatura z českého prostředí je vzácnost.

Ještě nás obě bavila série o Hrobařících.

Offline Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:18

Hanka H No tak na knihovnu a vlastní výběr došlo, až přečetly, co bylo doma!  (a toho Matlochu máme taky)

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:19

Necetla jsem Foglara, Vernerovky ani Mayovky. Ani divci romany. Z braku jsem hltala Stopy hruzy a neco jako Vecery pod lampou. A hodne encyklopedie, Svet poznani a porad dokola Poeovy povidky. No a kolem tech 13let se objevil filmovy Pan prstenu a bylo. No a samozrejme Harry, s nim jsem rostla...A behem vyssiho gymplu spis takova ta pristupna klasika, detektivky, sem tam historicky roman. Pak mnoho let jsem cetla uplne minimalne. Vic cist a tvorit si tu svoji knihovnu jsem zacala az v poslednich letech. Coz se dost zvrhlo, tak snad me to zase pusti, nez me ty knihy zavali

Offline rysamona
Avatar
848 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:19

Hanka H tak od Matochy jsem poslouchala Prašinu. Načetl to, a teď mi vypadlo jmono- lexa z comebackU a teda můžu říct že mě to úplně strhlo. Je to příběh pro deti a velmi poutavě napsané a výborně namluvené.  A já jsem tedy taky hodně ctivec ale jedna z mých nejoblíbenějších knih v pubertě "jak se kalila ocel" porad.si.rikam.ze.ji.musim

Otevřít a zjistit proč jsem ji tak zbožňovala.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:23

rysamona Kak zakaljálas stal jsem nečetla, ale takový Čuk a Gek - ty jsem v dětské knihovničce měla.

Offline Vari
Avatar
1635 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:23

Jos Ja furt cetla uz od prvni tridy, na gymplu jsem precetla vsechno od naprostejch braku po rusky klasiky, u maturity jsem si chtela vytahnout svetovej realismus. No a odmaturovala jsem na Harry Potterovi, pac jsem si vytahla otazku volnocasova literatura. :-D 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:27

Vari Zajimave, jak tady vsichni cetli. Nas bylo na gymplu pres 30, takove ty nonstop ctenarky byly presne 3 a par nas cetlo casto, ale ne porad a ne knihu denne. Jako mala jsem byla ale divna, porad jsem lezela treba v atlasech a umela zpameti vsechna hlavni mesta a podobne nesmysly a pak zkousela rodice . Sopky, zemetreseni, kryptozoologie a dinosauri byli dalsi etapa. Ale pak uz jsem znormalnela a neprekvapive vsechny nabyte znalosti zapomnela. 

Offline Vari
Avatar
1635 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:28

A abych byla aspon trosku ve stezovacim tematu, tak ja mam ke knizkam fakt skoro az uctu a stezuju si, ze ten muj rocni raubir detsky knizky furt nici, uplne mi to rve srdce. 

Offline rysamona
Avatar
848 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:28

Hanka H Jo jo čuk a gek byl a ještě Timur, A sto tisíc proč( ale tahle si myslím že je dobrá, vzdělávací - kdo vynalezl papír a proč brusle kloužou na ledě a tak. A ještě všechny vynálezy samozřejmě vynalezli rusáci včetně žárovky) My byli taková divná rodina

Offline Vari
Avatar
1635 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:33

Jos Ja na nizsim gymplu cetla i jakoze tajne pod lavici. Ale nas silenejch ctenaru bylo taky jen par, vzdycky jsem nechapala, jak nekomu muze delat problem kazdej mesic odevzdat seznam prectenejch knizek, ja jich tam vzdycky mela kvanta a spoluzaci si kolikrat neco museli vymyslet. No spoluzak predvedl u maturity majstrstych, par knizek si do seznamu precteny cetby nafetovku vymyslel, cestinarku to zaujalo, tak ji dobrejch pet minut vypravel o neexistujicim dile neexistujiciho spisovatele.

Offline žluťásek
Avatar
7649 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:40

Já u sebe vidím strašný úpadek co se mi narodil syn. Před pár roky jsem četla ještě hrozně moc, několik knih týdně. Když přišla nemoc nebo delší volno, tak i třeba dvě denně. 

Teď na to nemám vůbec, ale fakt vůbec čas. A vadí mi to hodně. Ani když jsem nemocná, nemůžu si zalézt s knihou do postele. Můžu číst po kouskach v tramvaji, pri nějakém čekání, ale číst po pár stranách jednu knihu čtrnáct dní mě úplně dráždí, potřebuju se ponořit.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:40

rysamona No jo, Timur a jeho parta! A Už vím proč existuje i teď https://www.luxor.cz/product/uz-vim-proc-zbo000105054. V době, kdy holky četly Rudolfa, jsem asi milovala Matematiku a Fyziku kolem nás. Ale pak už jsem četla i jiný věci

Offline Vilemina
Avatar
2268 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:43

Sweet Potato posuzovala jsem to jen z pohledu knihovnický praxe..

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:43

Vari moje 12 letá ségra Foglara čte, ona je teda malinko divná(to píšu s láskou). Ona teda čte cokoliv, co dostane do ruky, návody třeba

Offline Karja
Avatar
35977 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 22:44

žluťásek Já jsem za poslední tři roky přečetla asi tak tři knihy, ale vážně. Před dětmi jsem četla v prumeru tak 1-2 týdně, chodila jsem do knihovny a tak. Ted ani nic nezačínám, když jsem četla, tak jsem jako "musela" si k tomu hned sednout, dočíst to do noci. číst ted večer po pulhodině mě vůbec nelaka, byla bych jak na trní, stejně bych to četla po půnoci, nevyspalá. takže radši nic nezačínám. No a taky jsem rozjela víc ty internety!